
Voor het eerst minder coronapatiënten op ic's in Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst sinds de uitbraak van het coronavirus in Frankrijk liggen er minder mensen op de intensive care dan de voorgaande dag. Op de ic's liggen nu 7066 patiënten. Woensdag waren dat er 7148. In totaal liggen er 30.767 mensen in ziekenhuizen als gevolg van de longaandoening die het virus veroorzaakt. Het dodental is donderdag verder gestegen, van 10.869 naar 12.210.
Net als in Italië en Groot-Brittannië overweegt de Franse regering de strenge lockdown in het land te verlengen om de verspreiding van het virus in te dammen.
Het virus, dat eind december in China opdook, is over de hele wereld verspreid en heeft zeker anderhalf miljoen mensen besmet. Meer dan 92.000 patiënten zijn aan de gevolgen ervan overleden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft vooruitgang gemeld bij de onderhandelingen over een mineralendeal met de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Sjmyhal stelde op Telegram dat is overeengekomen dat hulp die de VS in het verleden hebben verleend aan zijn land niet wordt meegenomen in de overeenkomst.
15 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - Pakistan en India hebben elkaar voor de vierde nacht op rij beschoten in Kasjmir. Het Indiase leger stelt dat het heeft gereageerd op "onuitgelokte" beschietingen langs de bestandslijn, die dwars door Kasjmir loopt en de grens vormt tussen de twee landen.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De elf mensen die zijn omgekomen toen een man inreed op een menigte in Vancouver, waren tussen de 5 en 65 jaar oud. Dat heeft de politie in de Canadese stad bekendgemaakt.
3 uur geledenBEDMINSTER (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin opnieuw verzocht te stoppen met aanvallen op Oekraïne. "Ik wil dat hij stopt met schieten, gaat zitten en een deal tekent", antwoordde Trump tijdens een persmoment zondag op de vraag wat hij van Poetin wilde.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Bij een Amerikaanse luchtaanval op de Jemenitische hoofdstad Sanaa zijn zeker acht mensen omgekomen. Daarnaast vielen er gewonden, meldt televisiezender Al-Massira, die in handen is van de Houthi-rebellen.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger voert zijn luchtaanvallen in de Palestijnse Gazastrook op, melden diverse Palestijnse bronnen, waaronder persbureau Wafa. Sinds zonsopgang op zondag zouden daarbij al minstens vijftig Palestijnen zijn omgekomen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat de veiligheidsmaatregelen rond moskeeën aanscherpen nadat een biddende moslim in een gebedshuis in het zuiden van het land was doodgestoken. Minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau zei dat hij regionale bestuurders opdracht had gegeven alle moskeeën in Frankrijk "beter te beschermen".
12 uur geleden