Voor het eerst meer vrouwen dan mannen benoemd tot commissaris
TILBURG (ANP) - Nederlandse beursgenoteerde bedrijven hebben voor het eerst meer vrouwen dan mannen benoemd tot commissaris. Er werden dit jaar 85 nieuwe commissarissen benoemd en hiervan waren er 47, ofwel 55 procent, vrouw. Dat blijkt uit de Female Board Index 2022 die Mijntje Lückerath, hoogleraar corporate governance aan de Universiteit van Tilburg, voor de zestiende keer heeft opgesteld.
Bij de 89 Nederlandse beursondernemingen ging het percentage vrouwelijke commissarissen dit jaar omhoog van 33 procent naar 38 procent. Het aandeel vrouwelijke bestuurders blijft echter nog steeds achter, en steeg minimaal van 14 procent naar 15 procent. Van de 32 nieuwe bestuurders waren er slechts 5 een vrouw.
Sinds 1 januari 2022 is het wettelijk quotum van kracht van minimaal een derde vrouw, en minimaal een derde man, in de raad van commissarissen bij Nederlandse beursfondsen. Van de 89 beursgenoteerde ondernemingen voldoen 72 bedrijven daaraan, tegen 61 een jaar geleden. Bij 27 ondernemingen wordt het quotum exact gehaald en bij 45 ondernemingen is meer dan een derde van de commissarissen een vrouw.
Bij slechts 27 bedrijven zit een vrouw in de raad van bestuur. De 62 bedrijven zonder vrouwelijke bestuurders hebben dit jaar weer 20 nieuwe mannelijke bestuurders benoemd.
Op dit moment hebben 23 ondernemingen zowel een raad van commissarissen als een raad van bestuur die voor meer dan een derde uit vrouwen bestaat. In 2021 waren dit er nog 16. Wolters Kluwer, DSM, ABN AMRO en Beter Bed vormen de top vier. Daar is de helft van de bestuurders en commissarissen een vrouw. Bij Wolters Kluwer is dat zelfs meer dan de helft. De bedrijven met de minste vrouwelijke bestuurders en commissarissen zijn veelal relatief kleine beursfondsen, waaronder RoodMicrotec, GeoJunxion en Value8.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
1 dag geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
1 dag geleden