Voor het eerst meer museumbezoekers dan inwoners in Italië
ROME (ANP/DPA) - Musea en andere culturele bezienswaardigheden in Italië, zoals het Colosseum in Rome en de archeologische sites in Pompeï, zijn vorig jaar door ruim 60 miljoen mensen bezocht. Daarmee overtrof het aantal bezoekers voor het eerst het inwoneraantal van Italië van ongeveer 59 miljoen.
Het aantal bezoekers steeg in 2024 met 2 miljoen ten opzichte van het voorgaande jaar. Het Colosseum werd verreweg het meest bezocht, daar kochten 14,7 miljoen mensen een kaartje voor. Op plek twee staat het Uffizi-museum in Florence dat 5,3 miljoen bezoekers verwelkomde. De top 3 wordt afgesloten door Pompeï, dat 4,3 miljoen bezoekers trok.
In totaal telt Italië ruim vierhonderd door de staat beheerde musea. Alle bezoekers samen leverden de staat meer dan 382 miljoen euro op, waarvan alleen het Colosseum al goed was voor ruim 100 miljoen euro. De totale inkomsten namen met 68 miljoen euro toe ten opzichte van 2023, deels door duurdere tickets.
De cijfers over Vaticaanstad zijn niet meegenomen. Meer dan 6 miljoen mensen bezochten vorig jaar musea en bezienswaardigheden, waaronder de Sixtijnse Kapel, in de kleinste onafhankelijke staat ter wereld.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De door Unilever afgestoten voedingsmiddelentak gaat niet naar de beurs in Amsterdam, maar naar die van Londen. Het Amerikaanse McCormick, dat een groot deel van Unilevers voedingsmerken overneemt, heeft de Britse hoofdstad gekozen als locatie voor zijn tweede beursnotering. Dit is een flinke tegenvaller voor het Damrak, dat daarmee een grote mogelijke nieuwkomer misloopt.
42 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,25 procent. Met de rentepauze wil de centrale bank in Frankfurt meer tijd winnen om de impact van de nieuwe escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten op de inflatie beter te kunnen beoordelen. Door het recent opgelaaide geweld in de regio zijn de brandstofprijzen deze maand weer hard gestegen.
49 minuten geledenMILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse motorfabrikant Harley-Davidson heeft een zwak financieel kwartaal gedraaid, vooral door lagere resultaten bij het financieringsonderdeel. De nettowinst ging in het tweede kwartaal met ruim een kwart omlaag tot 80 miljoen dollar.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven maakt zich zorgen om de staat van de Nederlandse infrastructuur. Dat zei topman Boudewijn Siemons tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. De plotse afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtwagenverkeer is volgens hem een voorbeeld dat we in Nederland te maken hebben met "babyboominfrastructuur".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven heeft weer meer lege containers geëxporteerd en dat is een slecht teken, zei topman Boudewijn Siemons tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers. Volgens de topman gaan er steeds meer lege containers naar Azië om vol terug te keren. "Dat duidt erop dat onze afhankelijkheid aan het toenemen is", stelt Siemons.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) roept centrale banken op beter te kijken naar de invloed van kunstmatige intelligentie (AI) op de financiële stabiliteit. "Toekomstige plotselinge marktcrashes zullen wellicht minder het gevolg zijn van programmeerfouten, en vaker doordat talloze AI-systemen tegelijkertijd op dezelfde informatie reageren", waarschuwt IMF-econoom Tobias Adrian in een nieuw rapport van het fonds.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Google heeft stevige kritiek op de Europese regels en de manier waarop die worden gehandhaafd. Het Amerikaanse techbedrijf kreeg donderdag een boete van 890 miljoen euro voor overtreding van de regels.
2 uur geleden