 
                    Voor het eerst meer glasvezelabonnementen dan via koper
DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst hebben meer huishoudens een internet-, televisie- of vast telefoonabonnement via glasvezel dan via koper. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) liepen in het derde kwartaal van vorig jaar bijna 2,4 miljoen abonnementen via het snelle glasvezel, iets meer dan via het oude en in gebruik afnemende koper. Via kabel is nog altijd verreweg de meest gebruikte abonnementsvorm, maar ook die verliest aan populariteit.
Ruim 3,8 miljoen abonnementen waren in het derde kwartaal via kabel, wat een daling betekende van 20.000 vergeleken met de maanden ervoor. Koperaansluitingen kenden een krimp van 6000, via glasvezel werden juist 11.000 meer abonnementen afgesloten. In de gemeentes Waalre, Harderwijk en Ameland kiezen huishoudens relatief het vaakst voor een glasvezelabonnement, met percentages tussen de 70 en 80 procent.
KPN legde verreweg de meeste glasvezelaansluitingen aan, waarvan er in Nederland nu ruim 5,3 miljoen zijn. De marktleider was goed voor tussen de 60 en 65 procent hiervan. DELTA volgt met tussen de 15 en 20 procent.
Verder meldt de ACM dat in het derde kwartaal het aantal verstuurde sms'jes met ruim 6 procent toenam tot 613 miljoen, wat ingaat tegen het steeds verder afnemende gebruik wegens de komst van diensten als WhatsApp.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV en brancheorganisatie Aannemersfederatie Nederland vinden het "onbegrijpelijk" dat het demissionaire kabinet stopt met de invoering van een verplichte ID-pas voor werknemers op bouwplaatsen. Het plan uit 2015 komt voort uit de cao voor de bouw en infra en was bedoeld om schijnconstructies en misstanden in de bouw aan te pakken. Demissionair minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Mariëlle Paul maakte donderdag bekend de verplichte digitale registratie niet in te voeren.
12 minuten geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix onderzoekt serieus of het een bod wil doen op de studio- en streamingactiviteiten van Warner Bros. Discovery. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De onderneming zou inmiddels een financieel adviseur in de arm hebben genomen. Netflix heeft volgens de bronnen ook toegang gekregen tot de dataroom, die de financiële details bevat die nodig zijn om een bod uit te brengen.
56 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans heeft in de eerste tien maanden van dit jaar meer nieuwbouwwoningen verkocht dan een jaar eerder. In zijn kwartaalresultaten wijst Heijmans op een sterk blijvende vraag naar grondgebonden woningen in buitenstedelijke gebieden. Binnen steden lopen de verkopen moeizamer. Het bouwbedrijf wijt dit deels aan minder vraag van particuliere kopers en terughoudendheid van institutionele beleggers door veranderde wetgeving.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in september. In die maand liep de inflatie op tot 3,3 procent, van 2,8 procent in augustus.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen jonger dan 45 jaar zijn lid geworden van een vakbond, na een jarenlange daling. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gaat het nu om ruim 422.000 vakbondsleden jonger dan 45. Dat is een groei van 47.000 vergeleken met 2023.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huiseigenaren die de afgelopen tien jaar een hypotheek hebben afgesloten, krijgen door de gestegen hypotheekrente hogere maandelijkse kosten als hun rentevaste periode de komende jaren afloopt. Het effect op hun portemonnee is echter minder groot dan verwacht, meldt De Hypotheker. Door de hogere rente profiteren ze namelijk van een groter belastingvoordeel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen enkel bedrijf heeft een poging gedaan om de bouw en exploitatie van een nieuw windmolenpark in het Nederlandse deel van de Noordzee binnen te halen. Dat schrijft demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei in een Kamerbrief over de nu gesloten aanbesteding.
10 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            