Voor het eerst meer energie uit zonnepanelen dan uit biomassa
DEN HAAG (ANP) - In mei is voor het eerst meer energie geproduceerd door zonnepanelen dan uit biomassa. Dat was in Nederland nog nooit gebeurd, meldt energieopwek.nl, dat de duurzame energieproductie continu volgt. Van de totale hoeveelheid hernieuwbare energie die de afgelopen maand werd opgewekt, kwam 39 procent van zonnepanelen.
Mede door de groeiende hoeveelheid zonnestroom telde de afgelopen maand in totaal 50 uren met negatieve stroomprijzen. Afnemers krijgen dan betaald om stroom te gebruiken.
Negatieve prijzen komen de laatste tijd vaker voor op piekmomenten, wanneer het bijvoorbeeld hard waait en de zon volop schijnt. Dan wordt met windmolens en zonnepanelen zo veel stroom opgewekt, dat sprake is van overproductie. Mensen en bedrijven met een vast energiecontract merken overigens niets van de sterke schommelingen in de dagelijkse stroomhandel.
Energie
Onder de noemer 'energie' vallen warmte, elektriciteit en het energieverbruik voor transport. Met name de duurzame stroomproductie groeit rap door: in mei kwam volgens het maandelijkse rapport van energieopwek.nl 57 procent van alle opgewekte stroom uit hernieuwbare bronnen. In mei 2021 was dat 44 procent.
Op jaarbasis is biomassa wel nog steeds de voornaamste hernieuwbare energiebron. Over de mate van duurzaamheid van biomassa lopen de inzichten sterk uiteen. In mei stond biomassa van alle hernieuwbare bronnen op de tweede plaats, daarna komen windmolens.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae Myung zei vrijdag dat Zuid-Korea en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over samenwerking op het gebied van handel en veiligheid. Vorige maand ontmoette de leider van het Aziatische land de Amerikaanse president Donald Trump.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentinië, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.
4 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.
5 uur geleden