Voor het eerst meer dan 9 miljoen werkenden
DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met betaald werk nam in de afgelopen drie maanden met gemiddeld 17.000 per maand toe en bedroeg in december voor het eerst meer dan 9 miljoen personen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.
Het aantal werklozen daalde in de afgelopen drie maanden met gemiddeld 7000 per maand, tot 302.000 in december. Zij hadden geen betaald werk en gaven aan recent naar werk te hebben gezocht en daarvoor direct beschikbaar te zijn. Het werkloosheidspercentage kwam in de laatste maand van het jaar daarmee uit op 3,2 procent.
In december hadden 4 miljoen mensen om uiteenlopende redenen geen betaald werk. Naast werklozen ging het om 3,7 miljoen mensen die niet recent hebben gezocht en/of niet direct voor werk beschikbaar waren. Zij worden niet tot de beroepsbevolking gerekend. Hun aantal is in de laatste drie maanden met gemiddeld duizend per maand afgenomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen heeft zijn omzetverwachting voor heel 2026 verhoogd na een sterke groei van de omzet in de eerste zes maanden. Het aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijf verwacht nu een omzetgroei tussen de 21 en 23 procent. Dat was eerder 20 tot 22 procent.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned opende in de eerste helft van dit jaar 28 nieuwe stations, naar eigen zeggen een recordaantal voor het bedrijf. Daarmee heeft Fastned nu 434 laadstations in negen landen, maakte de onderneming donderdag bekend.
26 minuten geledenSEOUL (ANP) - De beurs in Zuid-Korea liet donderdag opnieuw een stevige winst zien. Vooral grote Zuid-Koreaanse chipfabrikanten als Samsung en SK Hynix gingen flink omhoog dankzij het aanhoudende herstel in de chipsector. In juli gingen de chipaandelen en de beurs in Seoul nog hard onderuit door zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en de hoge koerswaarderingen in de tech- en chipsector.
30 minuten geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea heeft in het eerste halfjaar een lagere operationele winst behaald dan een jaar eerder. Dat kwam onder andere door de schade die hevige hagel- en onweersbuien eind juni veroorzaakten in Nederland. Volgens topvrouw Bianca Tetteroo onderstreept het extreme weer de noodzaak om schade door klimaatverandering te voorkomen.
41 minuten geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Modewebwinkel Shein wil rond 28 augustus zijn beursgang in Hongkong maken, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Daarmee komt er een einde aan een jarenlang proces waarbij de fastfashionretailer probeert een beursgang te bewerkstelligen. Het van oorsprong Chinese bedrijf verwacht dat de beursgang 2 miljard tot 3 miljard dollar zal opleveren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden van de grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel, kunnen volgend jaar mogelijk een bescheiden pensioenverhoging tegemoetzien. Dankzij positieve rendementen hebben Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) en bpfBOUW hun financiële situatie in het tweede kwartaal duidelijk verbeterd.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.
9 uur geleden