Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst meer dan 9 miljoen werkenden

Voor het eerst meer dan 9 miljoen werkenden

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met betaald werk nam in de afgelopen drie maanden met gemiddeld 17.000 per maand toe en bedroeg in december voor het eerst meer dan 9 miljoen personen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.

Het aantal werklozen daalde in de afgelopen drie maanden met gemiddeld 7000 per maand, tot 302.000 in december. Zij hadden geen betaald werk en gaven aan recent naar werk te hebben gezocht en daarvoor direct beschikbaar te zijn. Het werkloosheidspercentage kwam in de laatste maand van het jaar daarmee uit op 3,2 procent.

In december hadden 4 miljoen mensen om uiteenlopende redenen geen betaald werk. Naast werklozen ging het om 3,7 miljoen mensen die niet recent hebben gezocht en/of niet direct voor werk beschikbaar waren. Zij worden niet tot de beroepsbevolking gerekend. Hun aantal is in de laatste drie maanden met gemiddeld duizend per maand afgenomen.

Meer uit Financieel

Fatbikeverkoper La Souris maakt bezwaar tegen lokale verboden

DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.

16 minuten geleden
Gasunie: gasvoorraad uitzonderlijk laag, maar geen reden tot zorg

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.

1 uur geleden
AEX licht hoger op rustige dag, beurzen VS en China gesloten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.

2 uur geleden
UWV: verhogen AOW-leeftijd leidt tot meer uitval 60-plussers

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.

3 uur geleden
CNV: wisselen van vervoerder alleen nog in zomer na chaos Utrecht

UTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.

4 uur geleden
Japanse economie zwakker gegroeid dan verwacht

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.

4 uur geleden
Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

21 uur geleden