Voor het eerst meer dan 80.000 besmettingen in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland heeft voor het eerst binnen 24 uur meer dan 80.000 coronabesmettingen geregistreerd, blijkt uit cijfers van gezondheidsdienst RKI. Ook Duitsland heeft te maken met de opmars van de extra besmettelijke omikronvariant van het virus.
Het dagcijfer is flink hoger dan vorige week woensdag, met ruim 21.500 extra gevallen. Het vorige dagrecord van ruim 76.000 positieve tests werd op 26 november gevestigd.
Ook het zevendaagse gemiddelde is volgens het RKI gestegen, maar die gegevens worden niet als volledig beschouwd omdat rond de feestdagen minder mensen zich lieten testen. Het aantal besmette personen per 100.000 inwoners is in een week van 258,5 opgelopen naar 407,5.
Duitsland telt officieel 11.500 coronadoden en bijna 7,7 miljoen vastgestelde infecties. De werkelijke aantallen liggen waarschijnlijk hoger. Van de ruim 83 miljoen Duitse inwoners is 72 procent volledig ingeënt, 43,5 procent heeft een boosterprik gehad.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse krijgsmacht claimt dat meerdere toestellen zijn neergehaald die deel uitmaakten van de Amerikaanse zoektocht naar een vermiste piloot in Iran. Een woordvoerder meldt dat het gaat om twee transportvliegtuigen van het type C-130 en twee Blackhawk-helikopters.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaans vliegtuig te hebben neergeschoten dat betrokken was bij de reddingsactie voor het bemanningslid van een neergehaalde Amerikaanse F-15. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim, dat banden heeft met de garde, zondag.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het bemanningslid gered dat vermist was geraakt nadat een gevechtsvliegtuig vrijdag was neergehaald boven Iran. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bevestigd. Volgens Trump liep het bemanningslid verwondingen op, maar zijn die niet levensbedreigend.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - In het gebied in Iran waar het vermiste bemanningslid van de neergehaalde F-15 zich vermoedelijk bevindt, worden volgens het Iraanse persbureau Tasnim luchtaanvallen uitgevoerd. Een lokale gouverneur stelt dat er drie mensen zijn omgekomen bij aanvallen door de Verenigde Staten en Israël, aldus Tasnim, dat banden heeft met de Iraanse Revolutionaire Garde.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Het industriecomplex dat de Israëlische luchtmacht zaterdag aanviel in het zuidwesten van Iran, werd gebruikt voor de productie van chemicaliën voor de wapenindustrie. Dat stelt het Israëlische leger.
8 uur geleden