Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst meer dan 80.000 besmettingen in Duitsland

Voor het eerst meer dan 80.000 besmettingen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland heeft voor het eerst binnen 24 uur meer dan 80.000 coronabesmettingen geregistreerd, blijkt uit cijfers van gezondheidsdienst RKI. Ook Duitsland heeft te maken met de opmars van de extra besmettelijke omikronvariant van het virus.

Het dagcijfer is flink hoger dan vorige week woensdag, met ruim 21.500 extra gevallen. Het vorige dagrecord van ruim 76.000 positieve tests werd op 26 november gevestigd.

Ook het zevendaagse gemiddelde is volgens het RKI gestegen, maar die gegevens worden niet als volledig beschouwd omdat rond de feestdagen minder mensen zich lieten testen. Het aantal besmette personen per 100.000 inwoners is in een week van 258,5 opgelopen naar 407,5.

Duitsland telt officieel 11.500 coronadoden en bijna 7,7 miljoen vastgestelde infecties. De werkelijke aantallen liggen waarschijnlijk hoger. Van de ruim 83 miljoen Duitse inwoners is 72 procent volledig ingeënt, 43,5 procent heeft een boosterprik gehad.

Meer uit Buitenland

EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

34 minuten geleden
Karkas Timmy blijft mogelijk langer op eiland

ANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.

1 uur geleden
Libanese president: bestand met Israël kan binnen 24 uur ingaan

BEIROET (ANP/RTR) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.

1 uur geleden
Opperste leider Iran waarschuwt voor verdeeldheid na oorlog

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.

1 uur geleden
Hongaars OM staakt vervolging burgemeester Boedapest om Pride

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.

1 uur geleden
Opvangregeling Oekraïners wordt verlengd, maar ingeperkt

LUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.

1 uur geleden
Frans-Iraanse Persepolis-maker Marjane Satrapi (56) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.

1 uur geleden