Voor het eerst krijgt Nederlandse nieuwe borstwand
GRONINGEN (ANP) - Een 47-jarige vrouw uit Emmen heeft een kunstborstbeen en gedeeltelijke kunstribben gekregen. Het is de eerste keer in Nederland dat zo'n operatie is uitgevoerd, meldt het Universitair Medisch Centrum Groningen woensdag. De vrouw kreeg de protheses omdat haar eigen borstwand moest worden geamputeerd vanwege een bottumor van meer dan 10 centimeter groot.
De operatie vond plaats op 11 januari en duurde ongeveer zestien uur. De botprothese werd gemaakt van polyethyleen, een licht en toch stevig materiaal, door een bedrijf uit Australië. Een speciaal stofje, permacol, beschermt het hart en de longen.
Na de operatie kreeg de vrouw last van een infectie op het implantaat. Het lukte niet om de bacterie weg te krijgen, en daarom moet ze de rest van haar leven antibiotica nemen. Drie maanden na de operatie mocht de Drentse naar huis.
De vrouw leed aan een zogeheten chondrosarcoom in haar borstbeen. De kwaadaardige tumor drukte haar hart tegen haar longen aan. Daardoor had de vrouw moeite met ademen.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.
2 dagen geledenBUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Langdurige Zorg zei dat ze gefrustreerd is dat er nog geen oplossing is voor de meervoudig gehandicapte kinderen die zorg krijgen bij zorgvilla's van ExpertCare. De Tweede Kamer vroeg de CDA-minister of ze wel voldoende heeft gedaan en of ze wel echt kan ingrijpen bij zorgbedrijven.
2 dagen geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) beschouwt de uitbraak van het hantavirus officieel als voorbij. Sinds eind mei zijn er geen nieuwe besmettingen geconstateerd en alle mensen die in quarantaine zaten hebben die isolatieperiode inmiddels afgerond. De laatste persoon heeft donderdag negatief getest en is naar huis gegaan, aldus WHO-chef Tedros Adhanom Ghebreyesus.
3 dagen geleden