Voor het eerst in maand geen nieuwe coronagevallen in Taiwan
TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan had dinsdag voor het eerst in ruim een maand geen nieuwe coronagevallen te melden. De maatregelen die het land nam al snel na de uitbraak van het virus in het Chinese Wuhan lijken daarmee te werken.
Het land begon bijvoorbeeld direct na de uitbraak in Wuhan met het meten van de temperatuur van reizigers uit die stad. Dat begon op 31 december. Taiwan heeft tot nu toe 393 coronabesmettingen gemeld. Daarvan waren het in 338 gevallen mensen die de ziekte in het buitenland hadden opgelopen. Zes mensen bezweken aan de besmetting.
"Natuurlijk, we hopen dat het voorbij is", verklaarde minister van Volksgezondheid Chen Shih-chung. "Maar we moeten alert blijven. Natuurlijk zijn we blij dat er vandaag geen nieuwe gevallen zijn".
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
4 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
10 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
18 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
21 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
22 uur geleden