Voor het eerst in maand geen nieuwe coronagevallen in Taiwan
TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan had dinsdag voor het eerst in ruim een maand geen nieuwe coronagevallen te melden. De maatregelen die het land nam al snel na de uitbraak van het virus in het Chinese Wuhan lijken daarmee te werken.
Het land begon bijvoorbeeld direct na de uitbraak in Wuhan met het meten van de temperatuur van reizigers uit die stad. Dat begon op 31 december. Taiwan heeft tot nu toe 393 coronabesmettingen gemeld. Daarvan waren het in 338 gevallen mensen die de ziekte in het buitenland hadden opgelopen. Zes mensen bezweken aan de besmetting.
"Natuurlijk, we hopen dat het voorbij is", verklaarde minister van Volksgezondheid Chen Shih-chung. "Maar we moeten alert blijven. Natuurlijk zijn we blij dat er vandaag geen nieuwe gevallen zijn".
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is "diep verontrust" door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela, zegt zijn woordvoerder. Volgens hem kan deze actie een "gevaarlijk precedent" scheppen.
13 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR/DPA) - Het Zwitserse Openbaar Ministerie heeft een strafrechtelijk onderzoek geopend naar de managers van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Ze worden verdacht van "dood door nalatigheid, lichamelijk letsel door nalatigheid en het veroorzaken van een brand door nalatigheid".
56 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland weerspreekt het bericht van Reuters dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez in Rusland is. Vier ingewijden hadden dat aan het persbureau gemeld.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vastgehouden op een militair schip dat op weg is naar New York. Vandaar worden hij en zijn vrouw "met helikopters" overgebracht naar de Amerikaanse stad. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een telefoongesprek met nieuwszender Fox.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Er worden plannen gemaakt om de Venezolaanse president Nicolás Maduro naar New York te brengen, meldden ingewijden aan nieuwszender CNN. Daar is Maduro aangeklaagd en zou hij terechtstaan.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez is na de gevangenneming van president Nicolás Maduro uitgeweken naar Rusland. Dat melden vier ingewijden aan persbureau Reuters. Rodríguez was eerder nog te horen in een audiofragment op de Venezolaanse staatstelevisie, waarin ze de VS opriep om te bewijzen dat Maduro nog in leven is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gezegd dat president Donald Trump de Venezolaanse leider Nicolás Maduro uitwegen heeft geboden. "De president bood meerdere uitwegen aan, maar hij was gedurende het hele proces zeer duidelijk: de drugshandel moet stoppen en de gestolen olie moet terug naar de Verenigde Staten." Maduro is volgens Vance "de nieuwste persoon die aan den lijve ondervindt dat president Trump meent wat hij zegt".
1 uur geleden