Voor het eerst in maand geen nieuwe coronagevallen in Taiwan
TAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan had dinsdag voor het eerst in ruim een maand geen nieuwe coronagevallen te melden. De maatregelen die het land nam al snel na de uitbraak van het virus in het Chinese Wuhan lijken daarmee te werken.
Het land begon bijvoorbeeld direct na de uitbraak in Wuhan met het meten van de temperatuur van reizigers uit die stad. Dat begon op 31 december. Taiwan heeft tot nu toe 393 coronabesmettingen gemeld. Daarvan waren het in 338 gevallen mensen die de ziekte in het buitenland hadden opgelopen. Zes mensen bezweken aan de besmetting.
"Natuurlijk, we hopen dat het voorbij is", verklaarde minister van Volksgezondheid Chen Shih-chung. "Maar we moeten alert blijven. Natuurlijk zijn we blij dat er vandaag geen nieuwe gevallen zijn".
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/DPA) - Gewelddadige protesten door kolonisten hebben in Israël tot ophef geleid. Een honderdtal mensen probeerde op de Westelijke Jordaanoever te verhinderen dat een Palestijns gezin kon terugkeren naar hun woning. De Israëlische autoriteiten melden dat kolonisten met stenen gooiden en wegen blokkeerden. Drie agenten raakten gewond.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte roept op kalm te blijven na een reeks waarschuwingen over Russische plannen om Europa met sabotage en ondermijning schade toe te brengen of zelfs militair aan te vallen. Rusland staat er niet goed voor en weet dat het land het aflegt tegen de NAVO, verzekert Rutte.
9 minuten geledenLILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.
50 minuten geledenLONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International beschuldigt de Malinese strijdkrachten en het Russische huurlingenleger Wagner van oorlogsmisdaden. Die zijn gepleegd tijdens gezamenlijke operaties in het Afrikaanse land tussen 2023 en 2025, staat in een rapport.
1 uur geledenTALLINN (ANP/AFP) - De brandstichting bij een Estse fabrikant van onbemande militaire voertuigen vorige maand was het werk van Rusland, concludeert de Estse inlichtingendienst. De dienst spreekt in een verklaring op X van een "welbewuste en geplande daad" van Russische veiligheidsdiensten. Estland zegt de Russische vertegenwoordiger in het land te ontbieden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt infrastructuur in de regio aan te vallen als de veiligheid van het land niet gegarandeerd wordt. Dit meldden Iraanse staatsmedia.
2 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - Burkina Faso, Mali en Niger zijn een tv-station gestart met steun van Rusland om de invloed van de westerse "imperialistische media" terug te dringen. Ze richten zich hiermee vooral tegen het Franse beleid en Franse media.
2 uur geleden