Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst in 70 jaar federale executie van een vrouw in VS

Voor het eerst in 70 jaar federale executie van een vrouw in VS

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is van plan om voor het eerst in bijna zeventig jaar weer een federale executie van een vrouw uit te voeren. Lisa Montgomery, die is veroordeeld voor een moord in 2004, wordt op 8 december ter dood gebracht.

Montgomery, die schuldig werd bevonden aan het wurgen van een zwangere vrouw in Missouri, zal worden geëxecuteerd door middel van een dodelijke injectie in de Amerikaanse gevangenis Terre Haute in Indiana, aldus het ministerie in een verklaring.

De laatste vrouw die door de Amerikaanse regering werd geëxecuteerd, was Bonnie Heady, die in 1953 in een gaskamer in Missouri ter dood werd gebracht.

Justitie bracht vrijdag ook naar buiten dat op 10 december Brandon Bernard, die met zijn handlangers in 1999 twee mensen vermoordde, wordt geëxecuteerd. De twee executies zijn de achtste en negende die de federale regering in 2020 gaat uitvoeren.

De Amerikaanse federale overheid had sinds 2003 geen doodstraffen meer uitgevoerd, maar is er dit jaar half juli weer mee begonnen. Bijna zestig ter dood veroordeelde misdadigers zitten in de dodencel op grond van zaken die de federale justitie heeft aangespannen.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden in Spanje door stroomstoring

MADRID (ANP) - De enorme en langdurige stroomstoring van maandag heeft in Spanje aan zeker vijf mensen het leven gekost. Volgens de Spaanse krant El País kwamen bij Ourense (Galicië) een echtpaar en hun zoon om het leven door koolmonoxidevergiftiging omdat ze een slecht werkende stroomgenerator gebruikten.

1 uur geleden
Frankrijk beschuldigt Russische geheime dienst van cyberaanvallen

PARIJS (ANP/AFP) - De Russische militaire inlichtingendienst zit achter een reeks cyberaanvallen in Frankrijk, waaronder die op het campagneteam van president Emmanuel Macron in 2017. Volgens het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken waren aanvallen ook gericht tegen organisaties in de defensie- en de financiële en economische sector. Ook een sportorganisatie die betrokken was bij de Olympische en Paralympische Spelen van 2024 werd slachtoffer.

2 uur geleden
VN: in 10 jaar 72.000 migranten tijdens reis omgekomen of vermist

BERLIJN (ANP) - In tien jaar tijd zijn wereldwijd meer dan 72.000 migranten omgekomen of vermist geraakt tijdens hun reis. Dat staat in een nieuw rapport van de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

4 uur geleden
Spaanse commissie moet oorzaak stroomstoring achterhalen

MADRID (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Spaanse regering heeft een commissie aangesteld om de oorzaken van de landelijke stroomstoring te onderzoeken. Premier Pedro Sánchez stelde dat dat nodig is om te voorkomen dat zo'n grote stroomuitval nog eens gebeurt.

5 uur geleden
Vietnam herdenkt val Saigon en laat duizenden gevangenen gaan

HANOI (ANP/AFP) - Vietnam laat rond het vijftigste jubileum van de val van Saigon ruim 8000 gevangenen vrij. Het gaat volgens een overheidsverklaring ook om 25 buitenlanders met negen verschillende nationaliteiten.

5 uur geleden
Filantropen richten miljoenenfonds op voor geboortezorg in Afrika

ABU DHABI (ANP/RTR) - Een groep filantropen, waaronder de stichting van Microsoft-oprichter Bill Gates, heeft een nieuw fonds opgericht om onder meer babysterfte in Afrikaanse landen tegen te gaan. Er is bijna 500 miljoen dollar (440 miljoen euro) vrijgemaakt en door de deelnemers wordt ook nog 100 miljoen dollar direct geïnvesteerd in geboortezorg.

5 uur geleden
Spaanse netbeheerder wil betere aansluiting op Frans stroomnet

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse netbeheerder Red Eléctrica (REE) stuurt aan op betere verbindingen met het Franse stroomnet, onder meer via de Golf van Biskaje. Dat moet de elektriciteitsvoorziening op het Iberisch schiereiland stabieler maken, zei een bestuurder van de netbeheerder na de grote stroomstoring van maandag. Die ontregelde het dagelijks leven van miljoenen mensen in Spanje en Portugal.

7 uur geleden