Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst in 2 maanden minder dan 4000 nieuwe coronagevallen

Voor het eerst in 2 maanden minder dan 4000 nieuwe coronagevallen

BILTHOVEN (ANP) - Tussen maandagochtend en dinsdagochtend zijn 3997 nieuwe coronagevallen geregistreerd. Voor het eerst sinds 24 november, twee maanden en twee dagen geleden, blijft dit aantal onder de 4000.

In de afgelopen zeven dagen zijn 35.635 positieve tests gemeld bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat komt neer op gemiddeld bijna 5100 per etmaal. Dat gemiddelde daalt al weken.

In Amsterdam kwamen 198 besmettingen aan het licht. Den Haag telde 95 nieuwe coronagevallen en Zaanstad 85. In Rotterdam testten 79 inwoners positief en in Eindhoven 76.

Sterfgevallen

Het aantal sterfgevallen door het virus steeg met 87. Dat is aanzienlijk minder dan op eerdere dinsdagen. Precies een week geleden kwamen er 106 sterfgevallen bij en de week daarvoor kreeg het RIVM in 24 uur tijd 153 meldingen dat coronapatiënten waren overleden.

Sinds het begin van de uitbraak in Nederland zijn bijna 957.000 mensen positief getest. Van 13.665 mensen is zeker dat ze aan het virus zijn overleden. De werkelijke aantallen besmette personen en sterfgevallen liggen hoger.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

5 dagen geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

6 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

2 weken geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

2 weken geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

2 weken geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

2 weken geleden