Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst in 150 jaar afzettingsprocedure tegen minister VS

Voor het eerst in 150 jaar afzettingsprocedure tegen minister VS

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft voor de eerste keer in bijna 150 jaar een afzettingsprocedure goedgekeurd tegen een minister. De Republikeinen houden minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas verantwoordelijk voor problemen aan de grens, waar al jaren veel migranten arriveren.

Voorzitter Mike Johnson van het Huis verweet Mayorkas in een verklaring dat hij nalaat om immigratiewetgeving te handhaven. "Dat verergert de grootste grenscatastrofe in de Amerikaanse geschiedenis", citeerde NBC News de Republikein. "Aangezien de minister weigert het werk te doen waar de Senaat hem voor heeft benoemd, moet het Huis nu optreden."

Het is de tweede keer in de geschiedenis dat het lagerhuis van het Congres op deze manier probeert een kabinetslid van de president af te zetten. De vorige impeachmentprocedure tegen zo'n bewindspersoon stamt uit 1876. Toen was minister van Oorlog William Belknap beschuldigd van corruptie. Hij stapte zelf op en het kwam in de Senaat ook niet tot een veroordeling.

Verontwaardigd

De kans dat Mayorkas wel moet vertrekken wordt klein geacht. De Senaat zou hem moeten veroordelen en daar is naar verwachting niet genoeg steun voor. In het Huis, waar de Republikeinen in de meerderheid zijn, lukte dat alleen met de kleinst mogelijke meerderheid. Er waren 214 stemmen voor en 213 tegen, volgens NBC News omdat drie Republikeinen tegenstemden.

President Joe Biden reageerde verontwaardigd op de afzettingsprocedure tegen zijn minister. Hij verweet de Republikeinse parlementariërs "kleinzielige politieke spelletjes te spelen over de rug van een eervolle overheidsmedewerker".

Eerder deze maand mislukte nog een poging om een afzettingsprocedure te starten tegen de minister vanwege problemen aan de grens. Daar arriveren al langer grote aantallen migranten en dat geldt als een politiek zeer gevoelig onderwerp. Volgens Amerikaanse media waren veel migranten vroeger vooral Mexicanen die werk zochten, maar inmiddels arriveren ook steeds meer mensen uit andere delen van de wereld.

Meer uit Buitenland

Libanon weet niets van gesprek met Israëlische leiders

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering is niet op de hoogte van een gepland contact tussen Israëlische en Libanese leiders, zegt een functionaris tegen persbureau AFP en nieuwszender Al Jazeera. De Amerikaanse president Donald Trump schreef op Truth Social dat zo'n gesprek deze donderdag nog plaats zou vinden, maar Libanon zegt daar niet over te zijn geïnformeerd.

33 minuten geleden
Aantal doden in Oekraïne door Russische aanvallen blijft oplopen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens veertien mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.

2 uur geleden
Trump: Israël en Libanon praten donderdag met elkaar

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

3 uur geleden
VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

3 uur geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

4 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

6 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

7 uur geleden