Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst in 150 jaar afzettingsprocedure tegen minister VS

Voor het eerst in 150 jaar afzettingsprocedure tegen minister VS

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft voor de eerste keer in bijna 150 jaar een afzettingsprocedure goedgekeurd tegen een minister. De Republikeinen houden minister van Binnenlandse Veiligheid Alejandro Mayorkas verantwoordelijk voor problemen aan de grens, waar al jaren veel migranten arriveren.

Voorzitter Mike Johnson van het Huis verweet Mayorkas in een verklaring dat hij nalaat om immigratiewetgeving te handhaven. "Dat verergert de grootste grenscatastrofe in de Amerikaanse geschiedenis", citeerde NBC News de Republikein. "Aangezien de minister weigert het werk te doen waar de Senaat hem voor heeft benoemd, moet het Huis nu optreden."

Het is de tweede keer in de geschiedenis dat het lagerhuis van het Congres op deze manier probeert een kabinetslid van de president af te zetten. De vorige impeachmentprocedure tegen zo'n bewindspersoon stamt uit 1876. Toen was minister van Oorlog William Belknap beschuldigd van corruptie. Hij stapte zelf op en het kwam in de Senaat ook niet tot een veroordeling.

Verontwaardigd

De kans dat Mayorkas wel moet vertrekken wordt klein geacht. De Senaat zou hem moeten veroordelen en daar is naar verwachting niet genoeg steun voor. In het Huis, waar de Republikeinen in de meerderheid zijn, lukte dat alleen met de kleinst mogelijke meerderheid. Er waren 214 stemmen voor en 213 tegen, volgens NBC News omdat drie Republikeinen tegenstemden.

President Joe Biden reageerde verontwaardigd op de afzettingsprocedure tegen zijn minister. Hij verweet de Republikeinse parlementariërs "kleinzielige politieke spelletjes te spelen over de rug van een eervolle overheidsmedewerker".

Eerder deze maand mislukte nog een poging om een afzettingsprocedure te starten tegen de minister vanwege problemen aan de grens. Daar arriveren al langer grote aantallen migranten en dat geldt als een politiek zeer gevoelig onderwerp. Volgens Amerikaanse media waren veel migranten vroeger vooral Mexicanen die werk zochten, maar inmiddels arriveren ook steeds meer mensen uit andere delen van de wereld.

Meer uit Buitenland

VS bereiden evacuatie ambassade in Bagdad voor

BAGDAD (ANP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in Irak bereidt een evacuatie van haar ambassadepersoneel voor vanwege verhoogde veiligheidsrisico's, meldden woensdag een Iraakse veiligheidsfunctionaris en een Amerikaanse bron. De evacuatie zou bij voorkeur via commerciële vluchten plaatsvinden, al staat het Amerikaanse leger stand-by om te assisteren.

37 minuten geleden
Harvey Weinstein schuldig bevonden in herbehandeling misbruikzaak

NEW YORK (ANP/RTR) - Voormalig filmproducent Harvey Weinstein is woensdag door een jury schuldig bevonden aan seksueel misbruik. Het gaat om een zaak die opnieuw behandeld moest worden nadat zijn veroordeling uit 2020 vorig jaar was teruggedraaid.

1 uur geleden
The Beach Boys-oprichter Brian Wilson overleden

LOS ANGELES (ANP) - Brian Wilson, een van de oprichters van de Amerikaanse band The Beach Boys, is op 82-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld in een bericht op Instagram. "Met groot verdriet moeten we meedelen dat onze geliefde vader Brian Wilson is overleden. We hebben er geen woorden voor."

2 uur geleden
Twee activisten van schip Madleen in eenzame opsluiting, zegt ngo

JERUZALEM (ANP/AFP) - Twee activisten die aan boord waren van het actieschip Madleen dat naar Gaza wilde varen, zijn in eenzame opsluiting geplaatst. De Arabisch-Israëlische mensenrechtenorganisatie Adalah, die de meeste opvarenden bijstaat, heeft dat woensdag gemeld. Het gaat om de Braziliaan Thiago Avila en de Franse Europarlementariër Rima Hassan. Zij zouden volgens Adalah naar aparte detentiecentra zijn gebracht.

2 uur geleden
Trump: heel aardig dat Musk spijt betuigt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verzoenende woorden van Elon Musk "heel aardig" genoemd. De techmiljardair zei op X spijt te hebben van een aantal uitspraken van vorige week over Trump en dat sommige "te ver zijn gegaan".

4 uur geleden
Gisèle Pelicot schikt met Paris Match over publicatie foto's

PARIJS (ANP/RTR) - Gisèle Pelicot, in Frankrijk uitgegroeid tot een feministisch icoon sinds de verkrachtingszaak rond haar ex-man, heeft een schikking getroffen met Paris Match. Het Franse tijdschrift publiceerde foto's van haar en haar nieuwe partner zonder hun toestemming.

4 uur geleden
EU-lidstaten moeten vaart maken met asiel- en migratieregels

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept de EU-lidstaten op vaart te maken met de voorbereidingen van de strengere EU-regels voor asiel en migratie. Die regels voor onder meer de toelating, verdeling en opvang van asielzoekers worden volgend jaar juni van kracht.

6 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!