Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst geen nieuwe coronabesmettingen in China

Voor het eerst geen nieuwe coronabesmettingen in China

PEKING (ANP) - China heeft zaterdag voor het eerst nul nieuwe besmettingen met het coronavirus gemeld sinds het in januari begon met het bijhouden ervan. Het longvirus stak eind vorig jaar voor het eerst de kop op in de Chinese stad Wuhan, maar sinds de piek in februari is het aantal nieuwe gevallen sterk afgenomen. Het virus lijkt in China nu grotendeels onder controle.

Het officiële dodental in het land van 1,4 miljard mensen ligt op 4634, ruim onder het aantal dodelijke slachtoffers in veel kleinere landen. Volgens de autoriteiten zijn 84.081 Chinezen besmet geraakt. Er is echter twijfel gerezen over de betrouwbaarheid van de Chinese cijfers en de Verenigde Staten betwijfelen zeer of Peking alle informatie met de internationale gemeenschap heeft gedeeld.

De mijlpaal komt een dag na de opening van het Chinese parlement, het Nationaal Volkscongres (NPC). Premier Li Keqiang zei vrijdag dat het land "belangrijke strategische prestaties heeft geleverd met zijn reactie op Covid-19". Hij waarschuwde echter dat China nog steeds voor "immense" uitdagingen staat.

Sinds het virus in Wuhan voor het eerst opdook, heeft het zich over de hele wereld verspreid en zijn wereldwijd meer dan 335.000 mensen aan de gevolgen van het virus overleden.

Meer uit Buitenland

Polen ziet verdachte activiteit van schip bij kabel Baltische Zee

WARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Polen meldt dat een schip uit de zogeheten Russische schaduwvloot verdachte manoeuvres heeft uitgevoerd bij een stroomkabel in de Baltische Zee. In deze wateren raakten eerder kabels beschadigd bij verschillende incidenten.

9 minuten geleden
Europese Commissie: extra miljoenen voor humanitaire hulp Gaza

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie trekt 50 miljoen euro extra uit voor humanitaire hulp in Gaza en de Westelijke Jordaanoever. Dit doet zij als reactie op de daar snel verslechterende situatie, zo heeft de Commissie woensdag bekendgemaakt. Ook voor humanitaire hulp aan Syrië en Libanon maakt de Commissie tientallen miljoenen extra vrij.

23 minuten geleden
Von der Leyen verheugd over EU-akkoord defensieleningen

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, noemt het "uitstekend nieuws" dat de EU-lidstaten officieel hebben ingestemd met de voorwaarden voor de lening van 150 miljard euro die de Europese Commissie wil aangaan voor defensie-investeringen. "Europa neemt meer verantwoordelijkheid voor zijn eigen defensie in een steeds gevaarlijkere wereld", schrijft ze op X.

51 minuten geleden
Duitsland arresteert tieners van extreemrechtse terreurgroep

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft in de vroege ochtend vier tieners opgepakt die lid zouden zijn van een rechts-extremistische terroristische organisatie. De groep, genaamd Laatste Verdedigingslinie, was volgens aanklagers van plan gewelddadige aanvallen te plegen op vluchtelingen en politieke tegenstanders.

3 uur geleden
VAE melden deal met Israël over leveringen noodhulp aan Gaza

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben afspraken gemaakt met Israël over de leveringen van "dringende humanitaire hulp" aan de Gazastrook, melden Emiraatse staatsmedia. Israël laat zeer weinig hulp toe voor het Palestijnse gebied, maar de buitenlandministers van beide landen zouden telefonisch hebben afgesproken dat noodhulp uit de VAE Gaza wel in mag.

4 uur geleden
Kremlin: Poetin heeft bezoek gebracht aan grensregio Koersk

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft volgens het Kremlin een bezoek gebracht aan de regio Koersk, die tot eind april deels bezet door Oekraïense militairen was bezet. Zijn kantoor meldt woensdag dat hij de dag ervoor onder meer sprak met de waarnemend gouverneur van de regio Aleksandr Chinsjtejn.

5 uur geleden
Door natuurbranden meer bossen verloren in 2024 dan ooit

COLLEGE PARK (ANP) - Door natuurbranden gingen in 2024 wereldwijd meer bossen verloren dan ooit eerder gemeten. Woensdag gepubliceerde gegevens van de Universiteit van Maryland in de Verenigde Staten laten zien dat hierdoor 4,1 gigaton aan broeikasgassen vrijkwam. Dat is vier keer zo veel uitstoot als de luchtvaart veroorzaakte in 2023.

7 uur geleden