Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor het eerst elk duel Vrouwen Eredivisie met vrouw als arbiter

Voor het eerst elk duel Vrouwen Eredivisie met vrouw als arbiter

ZEIST (ANP) - Voor het eerst in de geschiedenis van het Nederlandse voetbal worden komend weekeinde alle wedstrijden in de Vrouwen Eredivisie gefloten door een vrouwelijke scheidsrechter. Bij Telstar tegen PSV zijn vrijdag ook de assistenten en de vierde official een vrouw. Voetbalbond KNVB is druk bezig om het aantal vrouwelijke scheidsrechters op te krikken omdat ook de hoeveelheid voetballende vrouwen toeneemt.

Nu is 2 procent van de scheidsrechters bij wedstrijden vrouw, de KNVB wil dat "de komende jaren" verdubbelen. De bond wil ook dat amateurclubs vaker denken aan moeders, zussen of andere vrouwen om een wedstrijd te leiden. De KNVB zegt daarbij hulp te kunnen bieden.

De eerste wedstrijd in de elfde speelronde is donderdag ADO Den Haag - Feyenoord, waar Sterre Bijlsma de leiding heeft. Andere scheidsrechters zijn Wendy Gijsbers, Lizzy van der Helm, Marisca Overtoom en Manon Plandsoen. Koploper FC Twente speelt zondag tegen nummer 3 Fortuna Sittard.

Onlangs zorgde de Française Stéphanie Frappart voor een primeur door als eerste vrouwelijke scheidsrechter een WK-wedstrijd voor mannen te leiden. Duitsland won met 4-2 van Costa Rica, maar was daarna alsnog uitgeschakeld.

Meer uit Voetbal

Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

1 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

1 uur geleden
Voetbalsters Spanje winnen opnieuw Nations League

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.

3 uur geleden
Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

6 uur geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

7 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

8 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

8 uur geleden