Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Hateboer gaat er met Atalanta - Ajax een wens in vervulling

Voor Hateboer gaat er met Atalanta - Ajax een wens in vervulling

BERGAMO (ANP) - Voor Hans Hateboer gaat er dinsdagavond een wens in vervulling als hij voor Atalanta aan de aftrap staat voor een thuisduel met Ajax in de Champions League. "Ik hoopte al een tijdje dat we ze zouden treffen", bekent de rechtsback, die bijna drie jaar voor zijn Italiaanse club actief is. "Dit is echt speciaal voor me."

De 26-jarige verdediger was uitgenodigd voor de afsluitende persconferentie voor de tweede groepswedstrijd van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Hij vormt samen met Marten de Roon en Sam Lammers een kleine Nederlandse enclave in de selectie van trainer Gian Piero Gasperini. Hateboer, geboren in het Groningse Beerta, is het Italiaans aardig machtig. Hij spreekt de taal in een hoog tempo, zonder te haspelen en soms zelfs met temperament.

"Met FC Groningen heb ik natuurlijk vaak tegen Ajax gespeeld", legde Hateboer uit aan de aanwezige Italiaanse journalisten. "Maar het is wel bijzonder om nu met een buitenlandse ploeg Ajax te treffen. Zonde dat er geen publiek aanwezig mag zijn. Familie en vrienden van me waren hier graag naar toe gekomen."

Sterker geworden

Atalanta heeft de zomer benut om twee grote tribunes van stadion Stadio Atleti Azzurri d'Italia grondig te renoveren. Daardoor hoeft de nummer 3 van het afgelopen seizoen niet meer uit te wijken naar Milaan, zoals in het vorige seizoen. "Ook daarom is het jammer dat onze fans nu niet welkom zijn", beseft de achtvoudig international van Oranje.

Hateboer weet hoe belangrijk voetbal voor de inwoners van Bergamo is. De successen van zijn ploeg vorig seizoen in de Serie A en Champions League waren kleine lichtpuntjes in tijden van groot coronaleed. Heel Bergamo leeft dinsdagavond weer mee als Atalanta het tegen Ajax opneemt. Overal in de stad wapperen al blauw-zwarte vlaggetjes, de clubkleuren van de formatie die het Paris Saint-Germain afgelopen seizoen in de kwartfinale van de Champions League erg lastig maakte.

Atalanta begon vorige week uitstekend aan het nieuwe Europese seizoen, met een uitzege op FC Midtjylland (0-4). Ajax liet te veel kansen liggen tegen Liverpool (0-1) en loopt nu het risico al op 6 punten achterstand van de Italiaanse tegenstander te komen. "Wij hebben ons elftal van vorig jaar aardig intact weten te houden", vertelt Hateboer. "We zijn denk ik nog wel iets sterker geworden. Ajax heeft spelers verloren maar blijft een goede tegenstander. Het is even afwachten hoe ze gaan spelen, met Daley Blind achterin of op het middenveld. Maar ze zullen het niet makkelijk tegen ons krijgen."

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

7 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

8 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

8 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

8 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

10 uur geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

10 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

12 uur geleden