Voor Hateboer gaat er met Atalanta - Ajax een wens in vervulling
BERGAMO (ANP) - Voor Hans Hateboer gaat er dinsdagavond een wens in vervulling als hij voor Atalanta aan de aftrap staat voor een thuisduel met Ajax in de Champions League. "Ik hoopte al een tijdje dat we ze zouden treffen", bekent de rechtsback, die bijna drie jaar voor zijn Italiaanse club actief is. "Dit is echt speciaal voor me."
De 26-jarige verdediger was uitgenodigd voor de afsluitende persconferentie voor de tweede groepswedstrijd van de koningsklasse van het Europese clubvoetbal. Hij vormt samen met Marten de Roon en Sam Lammers een kleine Nederlandse enclave in de selectie van trainer Gian Piero Gasperini. Hateboer, geboren in het Groningse Beerta, is het Italiaans aardig machtig. Hij spreekt de taal in een hoog tempo, zonder te haspelen en soms zelfs met temperament.
"Met FC Groningen heb ik natuurlijk vaak tegen Ajax gespeeld", legde Hateboer uit aan de aanwezige Italiaanse journalisten. "Maar het is wel bijzonder om nu met een buitenlandse ploeg Ajax te treffen. Zonde dat er geen publiek aanwezig mag zijn. Familie en vrienden van me waren hier graag naar toe gekomen."
Sterker geworden
Atalanta heeft de zomer benut om twee grote tribunes van stadion Stadio Atleti Azzurri d'Italia grondig te renoveren. Daardoor hoeft de nummer 3 van het afgelopen seizoen niet meer uit te wijken naar Milaan, zoals in het vorige seizoen. "Ook daarom is het jammer dat onze fans nu niet welkom zijn", beseft de achtvoudig international van Oranje.
Hateboer weet hoe belangrijk voetbal voor de inwoners van Bergamo is. De successen van zijn ploeg vorig seizoen in de Serie A en Champions League waren kleine lichtpuntjes in tijden van groot coronaleed. Heel Bergamo leeft dinsdagavond weer mee als Atalanta het tegen Ajax opneemt. Overal in de stad wapperen al blauw-zwarte vlaggetjes, de clubkleuren van de formatie die het Paris Saint-Germain afgelopen seizoen in de kwartfinale van de Champions League erg lastig maakte.
Atalanta begon vorige week uitstekend aan het nieuwe Europese seizoen, met een uitzege op FC Midtjylland (0-4). Ajax liet te veel kansen liggen tegen Liverpool (0-1) en loopt nu het risico al op 6 punten achterstand van de Italiaanse tegenstander te komen. "Wij hebben ons elftal van vorig jaar aardig intact weten te houden", vertelt Hateboer. "We zijn denk ik nog wel iets sterker geworden. Ajax heeft spelers verloren maar blijft een goede tegenstander. Het is even afwachten hoe ze gaan spelen, met Daley Blind achterin of op het middenveld. Maar ze zullen het niet makkelijk tegen ons krijgen."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.
31 minuten geledenPRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
10 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
10 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
12 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
14 uur geleden