Voor Gakpo gaat EK met de wedstrijd tegen Roemenië echt beginnen
MÜNCHEN (ANP) - Cody Gakpo kijkt uit naar de wedstrijd van Oranje in de achtste finales van het EK tegen Roemenië. "Iedereen was teleurgesteld na de nederlaag tegen Oostenrijk", zei hij voor de laatste training voor het duel van dinsdag in de Allianz Arena van München. "Maar na een goede trainingsweek voelen we het zelfvertrouwen binnen de groep toenemen. Nu gaat het echt beginnen."
Met twee doelpunten is Gakpo voorlopig de topscorer van het Nederlands elftal op dit EK. Op het laatste WK in Qatar scoorde hij drie keer. Hij vindt dat de Roemenen indruk hebben gemaakt op deze Europese eindronde, vooral door hun harde werk als team. "We moeten nu ook vanaf de eerste seconde strijden", zei Gakpo. "We hebben deze week goed getraind en een goed strijdplan opgesteld. Nu moeten we dat op het veld laten zien."
Gakpo staat tegenover Andrei Ratiu, de rechtsback van Roemenië met een blauwe haardos, die ook kort voor ADO Den Haag heeft gespeeld. "Ik moet het hem moeilijk maken, de duels aangaan en proberen hem voorbij te komen", zei de aanvaller van Liverpool. "Daar kijk ik ook naar uit."
Gakpo benadrukte dat Roemenië zich tot dusver als een hechte ploeg op het EK heeft gepresenteerd. Roemeense journalisten wilden ook graag van hem horen wie hij de beste spelers van de huidige nummer 47 van de wereldranglijst vindt. "Ik heb ze bekeken. Ze hebben goede spelers" reageerde Gakpo na lang aandringen. "Ik kan eigenlijk geen uitblinker opnoemen. Maar ze hebben een goede ploeg met wat dribbelaars zoals Ianis Hagi en Dennis Man. Voor mij is het vooral belangrijk wat wij laten zien."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de thuiswedstrijd tegen Feyenoord met 2-0 gewonnen. Davy Klaassen opende in de dertiende minuut de score in de Johan Cruijff ArenA, waar de Zuid-tribune leeg bleef vanwege een grote vuurwerkactie tijdens een duel met FC Groningen. Jorthy Mokio bepaalde in blessuretijd de eindstand.
3 uur geleden