Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Gakpo gaat EK met de wedstrijd tegen Roemenië echt beginnen

Voor Gakpo gaat EK met de wedstrijd tegen Roemenië echt beginnen

MÜNCHEN (ANP) - Cody Gakpo kijkt uit naar de wedstrijd van Oranje in de achtste finales van het EK tegen Roemenië. "Iedereen was teleurgesteld na de nederlaag tegen Oostenrijk", zei hij voor de laatste training voor het duel van dinsdag in de Allianz Arena van München. "Maar na een goede trainingsweek voelen we het zelfvertrouwen binnen de groep toenemen. Nu gaat het echt beginnen."

Met twee doelpunten is Gakpo voorlopig de topscorer van het Nederlands elftal op dit EK. Op het laatste WK in Qatar scoorde hij drie keer. Hij vindt dat de Roemenen indruk hebben gemaakt op deze Europese eindronde, vooral door hun harde werk als team. "We moeten nu ook vanaf de eerste seconde strijden", zei Gakpo. "We hebben deze week goed getraind en een goed strijdplan opgesteld. Nu moeten we dat op het veld laten zien."

Gakpo staat tegenover Andrei Ratiu, de rechtsback van Roemenië met een blauwe haardos, die ook kort voor ADO Den Haag heeft gespeeld. "Ik moet het hem moeilijk maken, de duels aangaan en proberen hem voorbij te komen", zei de aanvaller van Liverpool. "Daar kijk ik ook naar uit."

Gakpo benadrukte dat Roemenië zich tot dusver als een hechte ploeg op het EK heeft gepresenteerd. Roemeense journalisten wilden ook graag van hem horen wie hij de beste spelers van de huidige nummer 47 van de wereldranglijst vindt. "Ik heb ze bekeken. Ze hebben goede spelers" reageerde Gakpo na lang aandringen. "Ik kan eigenlijk geen uitblinker opnoemen. Maar ze hebben een goede ploeg met wat dribbelaars zoals Ianis Hagi en Dennis Man. Voor mij is het vooral belangrijk wat wij laten zien."

Meer uit Voetbal

Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

1 uur geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

4 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

5 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

6 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

14 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

14 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

17 uur geleden