Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Gakpo gaat EK met de wedstrijd tegen Roemenië echt beginnen

Voor Gakpo gaat EK met de wedstrijd tegen Roemenië echt beginnen

MÜNCHEN (ANP) - Cody Gakpo kijkt uit naar de wedstrijd van Oranje in de achtste finales van het EK tegen Roemenië. "Iedereen was teleurgesteld na de nederlaag tegen Oostenrijk", zei hij voor de laatste training voor het duel van dinsdag in de Allianz Arena van München. "Maar na een goede trainingsweek voelen we het zelfvertrouwen binnen de groep toenemen. Nu gaat het echt beginnen."

Met twee doelpunten is Gakpo voorlopig de topscorer van het Nederlands elftal op dit EK. Op het laatste WK in Qatar scoorde hij drie keer. Hij vindt dat de Roemenen indruk hebben gemaakt op deze Europese eindronde, vooral door hun harde werk als team. "We moeten nu ook vanaf de eerste seconde strijden", zei Gakpo. "We hebben deze week goed getraind en een goed strijdplan opgesteld. Nu moeten we dat op het veld laten zien."

Gakpo staat tegenover Andrei Ratiu, de rechtsback van Roemenië met een blauwe haardos, die ook kort voor ADO Den Haag heeft gespeeld. "Ik moet het hem moeilijk maken, de duels aangaan en proberen hem voorbij te komen", zei de aanvaller van Liverpool. "Daar kijk ik ook naar uit."

Gakpo benadrukte dat Roemenië zich tot dusver als een hechte ploeg op het EK heeft gepresenteerd. Roemeense journalisten wilden ook graag van hem horen wie hij de beste spelers van de huidige nummer 47 van de wereldranglijst vindt. "Ik heb ze bekeken. Ze hebben goede spelers" reageerde Gakpo na lang aandringen. "Ik kan eigenlijk geen uitblinker opnoemen. Maar ze hebben een goede ploeg met wat dribbelaars zoals Ianis Hagi en Dennis Man. Voor mij is het vooral belangrijk wat wij laten zien."

Meer uit Voetbal

Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

3 minuten geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

29 minuten geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

1 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

2 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

8 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

13 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

22 uur geleden