Voor Gakpo gaat EK met de wedstrijd tegen Roemenië echt beginnen
MÜNCHEN (ANP) - Cody Gakpo kijkt uit naar de wedstrijd van Oranje in de achtste finales van het EK tegen Roemenië. "Iedereen was teleurgesteld na de nederlaag tegen Oostenrijk", zei hij voor de laatste training voor het duel van dinsdag in de Allianz Arena van München. "Maar na een goede trainingsweek voelen we het zelfvertrouwen binnen de groep toenemen. Nu gaat het echt beginnen."
Met twee doelpunten is Gakpo voorlopig de topscorer van het Nederlands elftal op dit EK. Op het laatste WK in Qatar scoorde hij drie keer. Hij vindt dat de Roemenen indruk hebben gemaakt op deze Europese eindronde, vooral door hun harde werk als team. "We moeten nu ook vanaf de eerste seconde strijden", zei Gakpo. "We hebben deze week goed getraind en een goed strijdplan opgesteld. Nu moeten we dat op het veld laten zien."
Gakpo staat tegenover Andrei Ratiu, de rechtsback van Roemenië met een blauwe haardos, die ook kort voor ADO Den Haag heeft gespeeld. "Ik moet het hem moeilijk maken, de duels aangaan en proberen hem voorbij te komen", zei de aanvaller van Liverpool. "Daar kijk ik ook naar uit."
Gakpo benadrukte dat Roemenië zich tot dusver als een hechte ploeg op het EK heeft gepresenteerd. Roemeense journalisten wilden ook graag van hem horen wie hij de beste spelers van de huidige nummer 47 van de wereldranglijst vindt. "Ik heb ze bekeken. Ze hebben goede spelers" reageerde Gakpo na lang aandringen. "Ik kan eigenlijk geen uitblinker opnoemen. Maar ze hebben een goede ploeg met wat dribbelaars zoals Ianis Hagi en Dennis Man. Voor mij is het vooral belangrijk wat wij laten zien."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
3 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
19 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
19 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
21 uur geleden