'Voor FC Utrecht 6 ton en voor Cambuur 425.000 euro'
ZEIST (ANP) - Het bestuur betaald voetbal van de KNVB wil 1,5 miljoen euro uit het solidariteitsfonds aanwenden om clubs te compenseren die door het stopzetten van de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie zijn benadeeld. Het hoogste bedrag zou volgens goed ingevoerde bronnen naar FC Utrecht moeten gaan; de bekerfinalist kan op 6 ton rekenen. De clubs kunnen donderdag in de algemene vergadering betaald voetbal hun oordeel hierover vellen.
FC Utrecht zag de bekerfinale tegen Feyenoord niet doorgaan en liep als nummer 6 van de ranglijst Europees voetbal mis, terwijl er nog een wedstrijd moest worden ingehaald. De club uit de Domstad heeft bij de UEFA over deze gang van zaken een klacht ingediend en hoopt deze week van de UEFA op duidelijkheid.
Voor SC Cambuur heeft de KNVB een bedrag van 425.000 euro gereserveerd. De Friese ploeg was in de eerste divisie op weg naar het kampioenschap, maar moet door de coronacrisis nog minimaal een jaar wachten op de begeerde promotie. Ook de nummer 2 van de ranglijst, De Graafschap, kon het stapje hogerop niet maken en kan rekenen op 375.000 euro. De KNVB stelt voor NAC Breda en FC Volendam als periodekampioenen ieder voor een bedrag van 50.000 euro te compenseren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
7 uur geleden