Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Voor FC Utrecht 6 ton en voor Cambuur 425.000 euro'

'Voor FC Utrecht 6 ton en voor Cambuur 425.000 euro'

ZEIST (ANP) - Het bestuur betaald voetbal van de KNVB wil 1,5 miljoen euro uit het solidariteitsfonds aanwenden om clubs te compenseren die door het stopzetten van de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie zijn benadeeld. Het hoogste bedrag zou volgens goed ingevoerde bronnen naar FC Utrecht moeten gaan; de bekerfinalist kan op 6 ton rekenen. De clubs kunnen donderdag in de algemene vergadering betaald voetbal hun oordeel hierover vellen.

FC Utrecht zag de bekerfinale tegen Feyenoord niet doorgaan en liep als nummer 6 van de ranglijst Europees voetbal mis, terwijl er nog een wedstrijd moest worden ingehaald. De club uit de Domstad heeft bij de UEFA over deze gang van zaken een klacht ingediend en hoopt deze week van de UEFA op duidelijkheid.

Voor SC Cambuur heeft de KNVB een bedrag van 425.000 euro gereserveerd. De Friese ploeg was in de eerste divisie op weg naar het kampioenschap, maar moet door de coronacrisis nog minimaal een jaar wachten op de begeerde promotie. Ook de nummer 2 van de ranglijst, De Graafschap, kon het stapje hogerop niet maken en kan rekenen op 375.000 euro. De KNVB stelt voor NAC Breda en FC Volendam als periodekampioenen ieder voor een bedrag van 50.000 euro te compenseren.

Meer uit Voetbal

NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

39 minuten geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

1 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

1 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

2 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

2 uur geleden
Koploper Arsenal komt niet verder dan 0-0 bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.

2 uur geleden
Grim ziet Ajax onnodig punten verspelen tegen Go Ahead Eagles

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

3 uur geleden