'Voor FC Utrecht 6 ton en voor Cambuur 425.000 euro'
ZEIST (ANP) - Het bestuur betaald voetbal van de KNVB wil 1,5 miljoen euro uit het solidariteitsfonds aanwenden om clubs te compenseren die door het stopzetten van de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie zijn benadeeld. Het hoogste bedrag zou volgens goed ingevoerde bronnen naar FC Utrecht moeten gaan; de bekerfinalist kan op 6 ton rekenen. De clubs kunnen donderdag in de algemene vergadering betaald voetbal hun oordeel hierover vellen.
FC Utrecht zag de bekerfinale tegen Feyenoord niet doorgaan en liep als nummer 6 van de ranglijst Europees voetbal mis, terwijl er nog een wedstrijd moest worden ingehaald. De club uit de Domstad heeft bij de UEFA over deze gang van zaken een klacht ingediend en hoopt deze week van de UEFA op duidelijkheid.
Voor SC Cambuur heeft de KNVB een bedrag van 425.000 euro gereserveerd. De Friese ploeg was in de eerste divisie op weg naar het kampioenschap, maar moet door de coronacrisis nog minimaal een jaar wachten op de begeerde promotie. Ook de nummer 2 van de ranglijst, De Graafschap, kon het stapje hogerop niet maken en kan rekenen op 375.000 euro. De KNVB stelt voor NAC Breda en FC Volendam als periodekampioenen ieder voor een bedrag van 50.000 euro te compenseren.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
3 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
22 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
23 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 dag geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
1 dag geleden