'Voor FC Utrecht 6 ton en voor Cambuur 425.000 euro'
ZEIST (ANP) - Het bestuur betaald voetbal van de KNVB wil 1,5 miljoen euro uit het solidariteitsfonds aanwenden om clubs te compenseren die door het stopzetten van de eredivisie en Keuken Kampioen Divisie zijn benadeeld. Het hoogste bedrag zou volgens goed ingevoerde bronnen naar FC Utrecht moeten gaan; de bekerfinalist kan op 6 ton rekenen. De clubs kunnen donderdag in de algemene vergadering betaald voetbal hun oordeel hierover vellen.
FC Utrecht zag de bekerfinale tegen Feyenoord niet doorgaan en liep als nummer 6 van de ranglijst Europees voetbal mis, terwijl er nog een wedstrijd moest worden ingehaald. De club uit de Domstad heeft bij de UEFA over deze gang van zaken een klacht ingediend en hoopt deze week van de UEFA op duidelijkheid.
Voor SC Cambuur heeft de KNVB een bedrag van 425.000 euro gereserveerd. De Friese ploeg was in de eerste divisie op weg naar het kampioenschap, maar moet door de coronacrisis nog minimaal een jaar wachten op de begeerde promotie. Ook de nummer 2 van de ranglijst, De Graafschap, kon het stapje hogerop niet maken en kan rekenen op 375.000 euro. De KNVB stelt voor NAC Breda en FC Volendam als periodekampioenen ieder voor een bedrag van 50.000 euro te compenseren.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
11 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
20 uur geleden