Voor Evenepoel is Tour nog steeds een duel Pogacar-Vingegaard
TROYES (ANP) - Remco Evenepoel heeft nog niet de illusie dat hij zich de komende twee weken kan mengen in de strijd tussen de Deen Jonas Vingegaard en de Sloveen Tadej Pogacar om de eindzege in de Tour de France. "Het zijn de beste twee ronderenners ter wereld. Ik moet al moeite genoeg doen om ze te volgen", zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step op de rustdag in de Tour tijdens een onlinepersmoment.
Evenepoel (24) heeft met de eindzege in de Ronde van Spanje en de wereldtitel op de weg en in de tijdrit al een indrukwekkende erelijst, maar stelt zich bij zijn debuut in de Tour bescheiden op. "Ik focus me op de top 5 en misschien een podiumplek. Pogacar en Vingegaard zijn hier voor de eindzege. Dat zal ongetwijfeld een mooie strijd worden. Hopelijk kan ik zo lang mogelijk in hun buurt blijven."
Voorlopig lukt dat goed. Evenepoel won afgelopen vrijdag de eerste individuele tijdrit en staat tweede op 33 seconden van geletruidrager Pogacar en 42 seconden voor Vingegaard, de winnaar van de afgelopen twee edities van de Tour. "Maar we zijn nog niet eens halverwege. We gaan later deze week richting Pyreneeën en volgende week naar de Alpen. Het lastigste moet nog komen. Het meest hectische hebben we wellicht, de eerste dagen in Italië, al gehad."
Pyreneeën
De rustdag kwam van pas. "Zeker, een kort ritje maken en vooral herstellen." Wat hem opviel, was vooral de snelheid waarmee het peloton eerst door Italië en daarna door Frankrijk reed. "In vergelijking met de Giro en Vuelta gaat het hier toch een kilometer of 3 of 4 per uur harder."
Ondanks zijn tweede plek wil Evenepoel niet te hoge verwachtingen scheppen. "Na de Pyreneeën hebben we wellicht een beter beeld waar ik sta. Vooraf dacht ik aan de top 5 en ik blijf graag met mijn voeten op de grond. Ja, ik ken de uitdrukking van de twee honden die vechten om een been en de derde die ermee vandoor gaat. Dat zit beslist niet in ons hoofd. Ik droom ook van het winnen van de Tour, maar weet dat ik nog veel moet leren van die mannen."
Meer uit Sport
TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
25 minuten geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
7 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
19 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geleden