Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Evenepoel is Tour nog steeds een duel Pogacar-Vingegaard

Voor Evenepoel is Tour nog steeds een duel Pogacar-Vingegaard

TROYES (ANP) - Remco Evenepoel heeft nog niet de illusie dat hij zich de komende twee weken kan mengen in de strijd tussen de Deen Jonas Vingegaard en de Sloveen Tadej Pogacar om de eindzege in de Tour de France. "Het zijn de beste twee ronderenners ter wereld. Ik moet al moeite genoeg doen om ze te volgen", zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step op de rustdag in de Tour tijdens een onlinepersmoment.

Evenepoel (24) heeft met de eindzege in de Ronde van Spanje en de wereldtitel op de weg en in de tijdrit al een indrukwekkende erelijst, maar stelt zich bij zijn debuut in de Tour bescheiden op. "Ik focus me op de top 5 en misschien een podiumplek. Pogacar en Vingegaard zijn hier voor de eindzege. Dat zal ongetwijfeld een mooie strijd worden. Hopelijk kan ik zo lang mogelijk in hun buurt blijven."

Voorlopig lukt dat goed. Evenepoel won afgelopen vrijdag de eerste individuele tijdrit en staat tweede op 33 seconden van geletruidrager Pogacar en 42 seconden voor Vingegaard, de winnaar van de afgelopen twee edities van de Tour. "Maar we zijn nog niet eens halverwege. We gaan later deze week richting Pyreneeën en volgende week naar de Alpen. Het lastigste moet nog komen. Het meest hectische hebben we wellicht, de eerste dagen in Italië, al gehad."

Pyreneeën

De rustdag kwam van pas. "Zeker, een kort ritje maken en vooral herstellen." Wat hem opviel, was vooral de snelheid waarmee het peloton eerst door Italië en daarna door Frankrijk reed. "In vergelijking met de Giro en Vuelta gaat het hier toch een kilometer of 3 of 4 per uur harder."

Ondanks zijn tweede plek wil Evenepoel niet te hoge verwachtingen scheppen. "Na de Pyreneeën hebben we wellicht een beter beeld waar ik sta. Vooraf dacht ik aan de top 5 en ik blijf graag met mijn voeten op de grond. Ja, ik ken de uitdrukking van de twee honden die vechten om een been en de derde die ermee vandoor gaat. Dat zit beslist niet in ons hoofd. Ik droom ook van het winnen van de Tour, maar weet dat ik nog veel moet leren van die mannen."

Meer uit Sport

Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

16 minuten geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

1 uur geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

1 uur geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

2 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

2 uur geleden
Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

5 uur geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

5 uur geleden