Voor Evenepoel is Tour nog steeds een duel Pogacar-Vingegaard
TROYES (ANP) - Remco Evenepoel heeft nog niet de illusie dat hij zich de komende twee weken kan mengen in de strijd tussen de Deen Jonas Vingegaard en de Sloveen Tadej Pogacar om de eindzege in de Tour de France. "Het zijn de beste twee ronderenners ter wereld. Ik moet al moeite genoeg doen om ze te volgen", zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step op de rustdag in de Tour tijdens een onlinepersmoment.
Evenepoel (24) heeft met de eindzege in de Ronde van Spanje en de wereldtitel op de weg en in de tijdrit al een indrukwekkende erelijst, maar stelt zich bij zijn debuut in de Tour bescheiden op. "Ik focus me op de top 5 en misschien een podiumplek. Pogacar en Vingegaard zijn hier voor de eindzege. Dat zal ongetwijfeld een mooie strijd worden. Hopelijk kan ik zo lang mogelijk in hun buurt blijven."
Voorlopig lukt dat goed. Evenepoel won afgelopen vrijdag de eerste individuele tijdrit en staat tweede op 33 seconden van geletruidrager Pogacar en 42 seconden voor Vingegaard, de winnaar van de afgelopen twee edities van de Tour. "Maar we zijn nog niet eens halverwege. We gaan later deze week richting Pyreneeën en volgende week naar de Alpen. Het lastigste moet nog komen. Het meest hectische hebben we wellicht, de eerste dagen in Italië, al gehad."
Pyreneeën
De rustdag kwam van pas. "Zeker, een kort ritje maken en vooral herstellen." Wat hem opviel, was vooral de snelheid waarmee het peloton eerst door Italië en daarna door Frankrijk reed. "In vergelijking met de Giro en Vuelta gaat het hier toch een kilometer of 3 of 4 per uur harder."
Ondanks zijn tweede plek wil Evenepoel niet te hoge verwachtingen scheppen. "Na de Pyreneeën hebben we wellicht een beter beeld waar ik sta. Vooraf dacht ik aan de top 5 en ik blijf graag met mijn voeten op de grond. Ja, ik ken de uitdrukking van de twee honden die vechten om een been en de derde die ermee vandoor gaat. Dat zit beslist niet in ons hoofd. Ik droom ook van het winnen van de Tour, maar weet dat ik nog veel moet leren van die mannen."
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
16 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
20 uur geleden