Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor- en tegenstanders maken merchandise met Trumps politiefoto

Voor- en tegenstanders maken merchandise met Trumps politiefoto

WASHINGTON (ANP) - De politiefoto van Donald Trump heeft voor- en tegenstanders geïnspireerd om merchandise te laten maken. De oud-president verspreidt de foto al uitgebreid via zijn eigen website en sociale media, en probeert er direct geld mee op te halen voor zijn herverkiezingscampagne. The Lincoln Project, een bekende organisatie van tegenstanders van Trump, maakte shotglaasjes.

Het is voor het eerst dat er een politiefoto is genomen van een president of oud-president van de Verenigde Staten. Trump zelf legt dat uit als een teken dat hij harder wordt aangepakt dan ieder ander.

De foto van Trump doet denken aan zijn presidentiële fotoportret uit 2017. Op zijn website verkoopt Trump shirts, stickers en mokken met de afbeelding erop. Daaronder een citaat van Winston Churchill uit 1940: "Never Surrender". Het ontwerp is ook verkrijgbaar op hoesjes om drankblikjes in koel te houden. In de webshop zijn nog veel meer van dit soort producten te vinden, waaronder een blikjeskoeler met een foto van Joe Biden en Kamala Harris en de tekst "Het enige dat erger is dan warm bier...".

The Lincoln Project kwam al snel met een aantal memes waarin de foto eveneens wordt ontvangen als goed nieuws. De organisatie biedt daarnaast shotglaasjes te koop aan. Op de ene kant staat de politiefoto, op de andere kant 'FAFO'. Met die afkorting wordt bedoeld dat Trump nu de gevolgen ondervindt van zijn eigen wangedrag: "Fuck around and find out". Er is ook een hele set beschikbaar met daarop de politiefoto's van vijf voormalige bondgenoten van Trump, onder wie Rudy Giuliani. Kopers moeten wel even wachten tot ze uit de glaasjes kunnen drinken. De verwachte levertijd is 45 weken.

Meer uit Buitenland

VN: meer dan 300.000 mensen op de vlucht in Jemen

ADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.

1 uur geleden
Cartoonist krijgt 4 jaar cel in Marokko om beledigen koning

RABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).

1 uur geleden
Senator Sullivan zal verkiezingsresultaat in Alaska accepteren

JUNEAU (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.

2 uur geleden
Minderjarige opgepakt voor terreurdreiging Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.

2 uur geleden
Meer dan honderd agenten gewond geraakt bij rellen in Frankfurt

FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.

4 uur geleden
Agenten gewond in Keulen na rellen

KEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.

4 uur geleden
Frans onderzoek naar moordpoging na molotovcocktail bij rellen

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.

5 uur geleden