Voor- en tegenstanders bij rechtbank Manhattan voor zaak Trump
NEW YORK (ANP/AFP) - Aanhangers van oud-president Donald Trump hebben zich verzameld bij de rechtbank in Manhattan, waar Trump voor de rechter moet verschijnen. Bij de rechtbank werd ook gedemonstreerd door tegenstanders van de voormalige Amerikaanse president.
Die critici hebben spandoeken bij zich met teksten als "Trump liegt altijd" en "sluit hem op", terwijl voorstanders Trump-petjes, Amerikaanse vlaggen en teksten als "Trump won" bij zich dragen. Ook een aantal Republikeinse afgevaardigden laten hun gezicht zien bij de protesten in het park voor de rechtbank, waar het steeds drukker wordt. Naast de aanwezige demonstranten zijn vooral veel media aanwezig om verslag te doen.
In New York is veel politie op de been in verband met de demonstraties. Op een gegeven moment moest de politie ingrijpen toen een Trump-supporter een spandoek van een demonstrant van de andere partij probeerde te verscheuren.
Naar verwachting komt Trump dinsdagmiddag (lokale tijd) aan bij de rechtbank in Manhattan. De oud-president moet voor de rechter verschijnen in het onderzoek naar de betaling van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Trump is de tweede (oud-)president in de geschiedenis van de VS die gearresteerd wordt. In 1872 werd president Ulysses S. Grant aangehouden omdat hij te hard reed met zijn paard en wagen.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
4 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
8 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
9 uur geleden