Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor- en tegenstanders bij rechtbank Manhattan voor zaak Trump

Voor- en tegenstanders bij rechtbank Manhattan voor zaak Trump

NEW YORK (ANP/AFP) - Aanhangers van oud-president Donald Trump hebben zich verzameld bij de rechtbank in Manhattan, waar Trump voor de rechter moet verschijnen. Bij de rechtbank werd ook gedemonstreerd door tegenstanders van de voormalige Amerikaanse president.

Die critici hebben spandoeken bij zich met teksten als "Trump liegt altijd" en "sluit hem op", terwijl voorstanders Trump-petjes, Amerikaanse vlaggen en teksten als "Trump won" bij zich dragen. Ook een aantal Republikeinse afgevaardigden laten hun gezicht zien bij de protesten in het park voor de rechtbank, waar het steeds drukker wordt. Naast de aanwezige demonstranten zijn vooral veel media aanwezig om verslag te doen.

In New York is veel politie op de been in verband met de demonstraties. Op een gegeven moment moest de politie ingrijpen toen een Trump-supporter een spandoek van een demonstrant van de andere partij probeerde te verscheuren.

Naar verwachting komt Trump dinsdagmiddag (lokale tijd) aan bij de rechtbank in Manhattan. De oud-president moet voor de rechter verschijnen in het onderzoek naar de betaling van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Trump is de tweede (oud-)president in de geschiedenis van de VS die gearresteerd wordt. In 1872 werd president Ulysses S. Grant aangehouden omdat hij te hard reed met zijn paard en wagen.

Meer uit Buitenland

Polen zet 10.000 militairen in om infrastructuur te beschermen

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Polen gaat 10.000 militairen inzetten om zijn kritieke infrastructuur te beschermen. Dat zegt minister van Defensie en vicepremier Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Topmilitair Wieslaw Kukula stelt dat vijanden van Polen de naderende feestdagen wellicht als opportuun moment beschouwen om sabotage te plegen.

1 uur geleden
Oekraïens parlement stemt in met ontslag omstreden ministers

KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met het ontslag van de ministers van Justitie en Energie. Herman Haloesjtsjenko (Justitie) en Svitlana Hryntsjoek (Energie) raakten in opspraak door een groot corruptieschandaal rond Oekraïense staatsbedrijven, waaronder energieproducenten. Haloesjtsjenko was van april 2021 tot begin mei dit jaar minister van Energie, totdat president Volodymyr Zelensky hem per decreet benoemde tot voorzitter van de Nationale Veiligheidsraad.

1 uur geleden
Kallas: militaire mobiliteit cruciale verzekeringspolis voor EU

BRUSSEL (ANP) - Het snel kunnen verplaatsen en inzetten van militairen is een "cruciale verzekeringspolis voor de Europese veiligheid". Dat onderstreepte de EU-buitenlandchef Kaja Kallas woensdag. "Je hoopt dat je het nooit op volle capaciteit hoeft te gebruiken, maar het zorgt voor een geloofwaardiger afschrikking en verdediging", aldus Kallas tijdens een persconferentie waar het voorstel voor militaire mobiliteit van de Europese Commissie werd gepresenteerd.

2 uur geleden
Meer camera's bij Louvre na geruchtmakende roof

PARIJS (ANP/RTR) - Het Franse museum Louvre laat voor eind 2026 honderd externe bewakingscamera's plaatsen. Daarmee moet de beveiliging worden verbeterd na de geruchtmakende roof van vorige maand, zei directeur Laurence Des Cars tijdens een hoorzitting in het parlement.

3 uur geleden
Sociaaldemocraten niet langer grootste partij in Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense Sociaaldemocraten zijn voor het eerst in meer dan honderd jaar niet meer de grootste partij in Kopenhagen. De partij waartoe ook premier Mette Frederiksen behoort, kreeg bij de lokale verkiezingen grofweg een op de acht kiezers in de hoofdstad achter zich. Dat is ver achter de Rood-Groenen, die bijna een kwart van de stemmen in Kopenhagen wisten te halen. Denen konden dinsdag hun stem uitbrengen voor zowel de gemeenteraad als een regionaal bestuur.

4 uur geleden
Dodental Oekraïne loopt op na nachtelijke aanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het dodental door Russische aanvallen op de Oekraïense stad Ternopil is opgelopen naar 25. De autoriteiten melden ook 73 gewonden, onder wie vijftien kinderen.

4 uur geleden
Polen sluit Russisch consulaat in Gdansk, laatste in het land

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen sluit het laatste Russische consulaat in het land, de vestiging in Gdansk. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Radosław Sikorski woensdag in het Poolse parlement, de Sejm. De minister kondigde verder aan "de komende dagen" te komen met meer maatregelen tegen Rusland. Hij voegde eraan toe dat die niet slechts diplomatiek van aard zullen zijn. Als het consulaat wordt gesloten, is de enige resterende Russische diplomatieke post in Polen de ambassade in Warschau.

4 uur geleden