Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor- en tegenstanders bij rechtbank Manhattan voor zaak Trump

Voor- en tegenstanders bij rechtbank Manhattan voor zaak Trump

NEW YORK (ANP/AFP) - Aanhangers van oud-president Donald Trump hebben zich verzameld bij de rechtbank in Manhattan, waar Trump voor de rechter moet verschijnen. Bij de rechtbank werd ook gedemonstreerd door tegenstanders van de voormalige Amerikaanse president.

Die critici hebben spandoeken bij zich met teksten als "Trump liegt altijd" en "sluit hem op", terwijl voorstanders Trump-petjes, Amerikaanse vlaggen en teksten als "Trump won" bij zich dragen. Ook een aantal Republikeinse afgevaardigden laten hun gezicht zien bij de protesten in het park voor de rechtbank, waar het steeds drukker wordt. Naast de aanwezige demonstranten zijn vooral veel media aanwezig om verslag te doen.

In New York is veel politie op de been in verband met de demonstraties. Op een gegeven moment moest de politie ingrijpen toen een Trump-supporter een spandoek van een demonstrant van de andere partij probeerde te verscheuren.

Naar verwachting komt Trump dinsdagmiddag (lokale tijd) aan bij de rechtbank in Manhattan. De oud-president moet voor de rechter verschijnen in het onderzoek naar de betaling van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Trump is de tweede (oud-)president in de geschiedenis van de VS die gearresteerd wordt. In 1872 werd president Ulysses S. Grant aangehouden omdat hij te hard reed met zijn paard en wagen.

Meer uit Buitenland

Trump: oorlog snel voorbij want er is niks meer aan te vallen

ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.

2 uur geleden
Regering VK geeft deel documenten rond benoeming Mandelson vrij

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

2 uur geleden
Aanvallen Iran gaan door zolang nodig, aldus Israëlische minister

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".

4 uur geleden
Poolse OM opent onderzoek naar banden Epstein met mensenhandel

POLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

4 uur geleden
Barbra Streisand krijgt ere-Palm op festival Cannes

CANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.

5 uur geleden
Meloni: Iran mag niet beschikken over kernwapens

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.

5 uur geleden
EU-parlement wil eenheid over oorlog maar is verdeeld over koers

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.

6 uur geleden