Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor- en tegenstanders bij rechtbank Manhattan voor zaak Trump

Voor- en tegenstanders bij rechtbank Manhattan voor zaak Trump

NEW YORK (ANP/AFP) - Aanhangers van oud-president Donald Trump hebben zich verzameld bij de rechtbank in Manhattan, waar Trump voor de rechter moet verschijnen. Bij de rechtbank werd ook gedemonstreerd door tegenstanders van de voormalige Amerikaanse president.

Die critici hebben spandoeken bij zich met teksten als "Trump liegt altijd" en "sluit hem op", terwijl voorstanders Trump-petjes, Amerikaanse vlaggen en teksten als "Trump won" bij zich dragen. Ook een aantal Republikeinse afgevaardigden laten hun gezicht zien bij de protesten in het park voor de rechtbank, waar het steeds drukker wordt. Naast de aanwezige demonstranten zijn vooral veel media aanwezig om verslag te doen.

In New York is veel politie op de been in verband met de demonstraties. Op een gegeven moment moest de politie ingrijpen toen een Trump-supporter een spandoek van een demonstrant van de andere partij probeerde te verscheuren.

Naar verwachting komt Trump dinsdagmiddag (lokale tijd) aan bij de rechtbank in Manhattan. De oud-president moet voor de rechter verschijnen in het onderzoek naar de betaling van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Trump is de tweede (oud-)president in de geschiedenis van de VS die gearresteerd wordt. In 1872 werd president Ulysses S. Grant aangehouden omdat hij te hard reed met zijn paard en wagen.

Meer uit Buitenland

Verscherpte controle in VS op reizigers uit delen Afrika om ebola

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezondheidsautoriteiten gaan scherper letten op reizigers die vanuit Congo-Kinshasa, Oeganda en Zuid-Soedan naar de Verenigde Staten komen, of daar onlangs verbleven. Dit naar aanleiding van de uitbraak van ebola in die regio.

36 minuten geleden
Deel bewijs tegen verdachte moord op verzekeraar in VS onwettig

NEW YORK (ANP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.

1 uur geleden
Dertien jaar voor lading cocaïne tussen Kardashian-merkkleding

LONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.

2 uur geleden
EU-ziektecentrum stuurt experts om ebola-uitbraak DRC en Oeganda

STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.

3 uur geleden
NYT: VS willen meer dan militaire rol op Groenland

WASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.

4 uur geleden
Pakistan stuurt op grote schaal militaire hulp naar Saudi-Arabië

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.

4 uur geleden
Hongaarse president zegt aan te blijven, ondanks oproep Magyar

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.

4 uur geleden