Voor eerst sinds 2018 minder autobranden gemeld
LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal autobranden waarvoor via het landelijke P2000-netwerk een alarmering werd verzonden, is afgelopen jaar voor het eerst sinds 2018 gedaald. In 2021 werden er 4750 autobranden gemeld, een daling van 13 procent ten opzichte van 2020 toen er ongeveer 5500 autobranden waren. Dat stelt de website alarmeringen.nl, die de gegevens heeft verzameld.
Niet overal waren er minder autobranden. In de provincie Flevoland steeg het aantal autobranden juist met bijna 30 procent naar 133 stuks. Ook in Drenthe en Friesland vlogen er afgelopen jaar meer auto's in brand, respectievelijk 7,8 en 6,1 procent meer dan een jaar eerder. Noord-Brabant zag de grootste daling van autobranden, met een afname van 21,5 procent tot 763 stuks. De meeste autobranden waren in de provincie Zuid-Holland, waar 1089 auto's vlam vatten.
Opvallend is dat het aantal autobranden in sommige plaatsen enorm toenam. Zo noteerde Hendrik-Ido-Ambacht afgelopen jaar negen autobranden, terwijl er in 2020 maar één auto uitbrandde. Qua absolute stijging spant Assen de kroon, waar het aantal autobranden met 20 toenam naar 37.
In de grote steden vliegen nog altijd de meeste auto's in brand. Amsterdam voert met 259 meldingen de ranglijst aan, gevolgd door Den Haag met 253 meldingen. Daarna volgt Rotterdam met 198 autobranden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.
5 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.
7 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.
7 uur geleden