Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor eerst in jaren weer meer geregistreerde misdrijven

Voor eerst in jaren weer meer geregistreerde misdrijven

DEN HAAG (ANP) - Het aantal geregistreerde misdrijven is vorig jaar, na een jarenlange daling, voor het eerst in lange tijd weer gestegen. Waren er in 2018 nog ongeveer 770.000 geregistreerde misdrijven, vorig jaar ging het om iets meer dan 800.000, een stijging van bijna 4 procent, meldt de politie.

Fraude waarvan burgers en bedrijven slachtoffer werden, vormt de grootste stijging. In 2019 steeg het aantal geregistreerde fraudemisdrijven met bijna 20.000, een stijging van 30 procent. Dat komt vooral door een toename van internetfraude en fraude met betaalproducten, licht een politiewoordvoerder toe. "Criminaliteit heeft steeds vaker een digitale kant en strekt zich vaak uit naar andere landen", aldus de politie.

Fraude met handel via internet steeg met 31 procent. Bovendien ziet de politie dat steeds meer jongeren onlinedelicten plegen. "Bij onlinefraude neemt het aandeel verdachten onder de 18 jaar flink toe: van 12 procent in 2018 naar 29 procent in 2019." De politie zegt erop in te zetten deze trend te keren, onder meer met een publiciteitscampagne waarmee de politie in 2019 zo’n 10.000 jongeren wilde laten zien hoe hun online-experimenteergedrag met één klik kan uitmonden in cybercrime.

Grote vraag

De vraag naar de politie was net als andere jaren groot. In 2019 werd bijna 2,95 miljoen keer naar 112 gebeld, bijna 70.000 keer meer dan het jaar daarvoor, en bijna 4,5 miljoen keer naar 0900 8844, bijna 200.000 keer minder dan in 2018. De politie stelt dat er indicaties zijn dat het alarmnummer 112 steeds meer te maken krijgt met meldingen met verzoeken om assistentie en handhaving en minder vanwege criminaliteit. De 2,95 miljoen 112-meldingen leidden in 58 procent van de gevallen tot inzet. Van de bijna 300.000 zogenoemde prio-1 spoedmeldingen, was de politie in 84,6 procent van de gevallen binnen vijftien minuten ter plaatse. Wie 0900 8844 belde, kreeg in 66 procent van de gevallen binnen 20 seconden iemand aan de lijn.

Het afgelopen jaar solliciteerden ruim 31.500 mensen op een operationele functie bij de politie, een stijging van 58 procent ten opzichte van de bijna 20.000 in 2018. De komende jaren gaan bij de politie 17.000 medewerkers met pensioen of iets anders doen.

Meer uit Binnenland

Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

1 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

4 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

9 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

9 uur geleden
ProRail krijgt boete van 2,75 miljoen vanwege te veel storingen

DEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.

11 uur geleden
Eerste officiële zomerse dag van 2026 gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.

11 uur geleden
Radboudumc neemt patiënt met mogelijke ebola-infectie op

NIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.

12 uur geleden