Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor eerst in jaren weer meer geregistreerde misdrijven

Voor eerst in jaren weer meer geregistreerde misdrijven

DEN HAAG (ANP) - Het aantal geregistreerde misdrijven is vorig jaar, na een jarenlange daling, voor het eerst in lange tijd weer gestegen. Waren er in 2018 nog ongeveer 770.000 geregistreerde misdrijven, vorig jaar ging het om iets meer dan 800.000, een stijging van bijna 4 procent, meldt de politie.

Fraude waarvan burgers en bedrijven slachtoffer werden, vormt de grootste stijging. In 2019 steeg het aantal geregistreerde fraudemisdrijven met bijna 20.000, een stijging van 30 procent. Dat komt vooral door een toename van internetfraude en fraude met betaalproducten, licht een politiewoordvoerder toe. "Criminaliteit heeft steeds vaker een digitale kant en strekt zich vaak uit naar andere landen", aldus de politie.

Fraude met handel via internet steeg met 31 procent. Bovendien ziet de politie dat steeds meer jongeren onlinedelicten plegen. "Bij onlinefraude neemt het aandeel verdachten onder de 18 jaar flink toe: van 12 procent in 2018 naar 29 procent in 2019." De politie zegt erop in te zetten deze trend te keren, onder meer met een publiciteitscampagne waarmee de politie in 2019 zo’n 10.000 jongeren wilde laten zien hoe hun online-experimenteergedrag met één klik kan uitmonden in cybercrime.

Grote vraag

De vraag naar de politie was net als andere jaren groot. In 2019 werd bijna 2,95 miljoen keer naar 112 gebeld, bijna 70.000 keer meer dan het jaar daarvoor, en bijna 4,5 miljoen keer naar 0900 8844, bijna 200.000 keer minder dan in 2018. De politie stelt dat er indicaties zijn dat het alarmnummer 112 steeds meer te maken krijgt met meldingen met verzoeken om assistentie en handhaving en minder vanwege criminaliteit. De 2,95 miljoen 112-meldingen leidden in 58 procent van de gevallen tot inzet. Van de bijna 300.000 zogenoemde prio-1 spoedmeldingen, was de politie in 84,6 procent van de gevallen binnen vijftien minuten ter plaatse. Wie 0900 8844 belde, kreeg in 66 procent van de gevallen binnen 20 seconden iemand aan de lijn.

Het afgelopen jaar solliciteerden ruim 31.500 mensen op een operationele functie bij de politie, een stijging van 58 procent ten opzichte van de bijna 20.000 in 2018. De komende jaren gaan bij de politie 17.000 medewerkers met pensioen of iets anders doen.

Meer uit Binnenland

Prognose ANP Verkiezingsdienst: laatste restzetel blijft bij SP

DEN HAAG (ANP) - De SP houdt waarschijnlijk haar derde zetel. Dat meldt de ANP Verkiezingsdienst op basis van een prognose. Een restzetel zou mogelijk nog verschuiven naar D66, maar nu de briefstemmen uit het buitenland zijn geteld, lijkt het erop dat dat niet het geval is.

1 uur geleden
D66 loopt verder uit op PVV na telling briefstemmen

DEN HAAG (ANP) - D66 blijft de PVV zoals verwacht voor na het tellen van de briefstemmen die vanuit het buitenland zijn binnengekomen. De partij van Rob Jetten kreeg aanzienlijk meer briefstemmen dan die van Geert Wilders, zo laten de voorlopige uitslagen zien: 18,47 tegen 8,57 procent. Daarmee is het verschil tussen de twee nog iets groter geworden. GroenLinks-PvdA kreeg net als in 2023 de meeste stemmen van Nederlanders in het buitenland: 28,9 procent.

1 uur geleden
Rotterdam: verschil in uitslag te verklaren door berekening

ROTTERDAM (ANP) - Dat bij de verkiezingen in Rotterdam D66 ruim 2000 stemmen meer en de PVV dik 2000 stemmen minder hebben gekregen dan eerder gemeld, komt doordat de voorlopige uitslag is gemaakt op basis van een berekening. Dat laat de gemeente weten nu de definitieve uitslag bekend is.

1 uur geleden
Koolmees waarschijnlijk voorgedragen als verkenner door D66

DEN HAAG (ANP) - Wouter Koolmees wordt waarschijnlijk de verkenner voor D66. Een ingewijde bevestigt berichtgeving van RTL Nieuws dat de topman van de NS en voormalig D66-minister "in beeld is" voor de klus. Dinsdag wordt een verkenner voorgedragen na een overleg tussen de fractievoorzitters en voorzitter Martin Bosma van de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Prijs naar Dolle Mina voor protest tegen geweld tegen vrouwen

LEIDEN (ANP) - De Joke Smitprijs gaat dit jaar naar de feministische beweging Dolle Mina. Aanhangers daarvan hebben de afgelopen maanden actie gevoerd om aandacht te vragen voor de veiligheid van vrouwen op straat. De onderscheiding, bestaande uit een beeld en 10.000 euro, is maandag uitgereikt in Leiden.

3 uur geleden
Wetenschappelijke infrastructuur krijgt oppepper van 300 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Investeringen die oplopen tot ruim 300 miljoen euro moeten ervoor zorgen dat de Nederlandse wetenschap op terreinen als neurotechnologie, onderzoek naar materialen voor de energietransitie en MRI-scans tot de wereldtop gaat (of blijft) behoren. Het geld gaat naar "grootschalige wetenschappelijke infrastructuren", die door uiteenlopende onderzoekers en instituten gebruikt kunnen worden.

3 uur geleden
Nog veel onbeantwoorde vragen over fatale schietpartij Purmerend

SCHIPHOL (ANP) - Er zijn nog veel onbeantwoorde vragen over de dodelijke schietpartij op 12 februari vorig jaar bij het station in Purmerend. Dit bleek maandag bij de start van het negendaagse proces in de rechtbank op Schiphol.

3 uur geleden