Voor eerst dit najaar grondvorst gemeten
HOUTEN (ANP) - Voor het eerst dit najaar is er grondvorst gemeten in Nederland. Op meetpunt Eelde in Drenthe daalde de temperatuur aan de grond in de nacht van dinsdag op woensdag naar -1,8 graden, meldt Weeronline woensdag. Ook op het meetpunt bij Enschede kwam het tot vorst aan de grond. Hier werd het op 10 centimeter hoogte, ook wel klomphoogte genoemd, -1,0 graden.
Het kon zo afkoelen door brede opklaringen, aldus Weeronline. Officieel komt de eerste grondvorst na de zomer op 20 september te staan, vanwege het tijdstip waarop het kwik op meetpunt Eelde in de nacht van dinsdag op woensdag voor het eerst onder het vriespunt dook. Gemiddeld komt het op 28 september voor het eerst tot grondvorst na de zomer. Vorig jaar gebeurde dat op 21 september.
De meest vroege datum dat na de zomer sprake was van grondvorst is 22 augustus 1973. In 2014 kwam het pas op 5 november voor het eerst sinds die zomer tot grondvorst, een record omdat het zo laat in het jaar gebeurde.
Meer uit Binnenland
EPE (ANP) - De gemeente Epe wil dat een opvang voor asielzoekers wordt gesloten. Als de asielzoekers komende zaterdag nog in het Fletcher Hotel zitten, begint de Gelderse gemeente met de procedure om een dwangsom op te leggen. Over de hoogte van het bedrag meldt Epe nog niets.
15 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De minister van Buitenlandse Zaken en de korpschef van de politie moeten van de bestuursrechter beter motiveren waarom de Nederlands-Palestijnse fotograaf en documentairemaker Sakir Khader geen volledige inzage kreeg in persoonsgegevens die van hem zijn opgeslagen. De minister en de politie moeten zich opnieuw buigen over zijn inzageverzoek, meldt de rechtbank in Haarlem.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Den Haag vijf jaar cel geëist tegen de 67-jarige Luis M.G. voor het verkrachten van twee jonge vrouwen die bij hem waren gekomen voor een spirituele 'healing'. "Ze kwamen beiden met een hulpvraag, waren kwetsbaar en daar heeft hij misbruik van gemaakt", aldus de officier van justitie in de onderbouwing van haar strafeis.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een onderzoeker in Limburg is schuldig bevonden aan gesjoemel met Europese subsidies voor onderzoek naar kanker. Het Europese Openbaar Ministerie (EPPO) heeft daarom een boete van 10.000 euro en een taakstraf van 60 uur opgelegd. Om wie het gaat, meldt de Europese aanklager niet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag een 14-jarige jongen veroordeeld omdat hij heeft geprobeerd een explosief tot ontploffing te brengen bij de vestiging van De Pizzabakkers aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam. Op 3 september hing hij een tas met een in elkaar geknutselde constructie aan de deur, die bestond uit zwaar vuurwerk, een cobra 6 en drie flessen benzine. Hij had een aansteker in de hand, maar werd op heterdaad betrapt door de politie, die in verband met eerdere explosies bij De Pizzabakkers aan het observeren was.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van tien maanden geëist, waarvan zeven maanden voorwaardelijk, en een taakstraf van 120 uur tegen Octave D. (53) voor opruiing en een serie bedreigingen tegen journalist Chris Klomp en Norbert Dikkeboom, bekend van zijn collectieve aangifte tegen corona-activist Willem Engel in 2021. D., bijnaam Okkie, kreeg bekendheid door de diefstal van twee schilderijen uit het Van Gogh Museum in 2002.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er wordt door de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening niet genoeg gedaan met aanbevelingen rondom de in 2024 deels ingestorte parkeergarage in Nieuwegein, meldt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV). Die organisatie ziet graag dat een en ander vastgelegd wordt in de wet, maar de minister "ziet helaas geen aanleiding om hier nu mee aan de slag te gaan", zo luidt de conclusie.
6 uur geleden