Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor eerst dit najaar grondvorst gemeten

Voor eerst dit najaar grondvorst gemeten

HOUTEN (ANP) - Voor het eerst dit najaar is er grondvorst gemeten in Nederland. Op meetpunt Eelde in Drenthe daalde de temperatuur aan de grond in de nacht van dinsdag op woensdag naar -1,8 graden, meldt Weeronline woensdag. Ook op het meetpunt bij Enschede kwam het tot vorst aan de grond. Hier werd het op 10 centimeter hoogte, ook wel klomphoogte genoemd, -1,0 graden.

Het kon zo afkoelen door brede opklaringen, aldus Weeronline. Officieel komt de eerste grondvorst na de zomer op 20 september te staan, vanwege het tijdstip waarop het kwik op meetpunt Eelde in de nacht van dinsdag op woensdag voor het eerst onder het vriespunt dook. Gemiddeld komt het op 28 september voor het eerst tot grondvorst na de zomer. Vorig jaar gebeurde dat op 21 september.

De meest vroege datum dat na de zomer sprake was van grondvorst is 22 augustus 1973. In 2014 kwam het pas op 5 november voor het eerst sinds die zomer tot grondvorst, een record omdat het zo laat in het jaar gebeurde.

Meer uit Binnenland

Van der Weijden vervolgt zwemtocht na dagje rust door ziekte

DEN HAAG (ANP) - Zwemmer Maarten van der Weijden is donderdagochtend weer het water ingegaan voor zijn 22-stedentocht. Woensdag moest hij die onderbreken door misselijkheid en buikklachten. Op onder meer zijn Instagrampagina is te zien dat Van der Weijden weer is gaan zwemmen. "Hij is nog niet topfit, maar gaat het proberen", staat op de website van de stichting van de 45-jarige zwemmer.

11 minuten geleden
Voormalig JFVD-voorzitter neemt zetel De Vos in tijdens verlof

DEN HAAG (ANP) - De Kamerzetel die FVD-leider Lidewij de Vos tijdelijk heeft verlaten vanwege haar zwangerschapsverlof, wordt ingenomen door Iem Al Biyati, de voormalige voorzitter van de jongerentak JFVD. Dat melden partijvoorzitter Thierry Baudet en een woordvoerder van de radicaal-rechtse partij.

6 uur geleden
Politie deelt foto van verdachte na dood vrouw in woonzorglocatie

LELYSTAD (ANP) - In het onderzoek naar de dood van een vrouw in een woonzorglocatie in Lelystad heeft de politie herkenbare beelden van een man gedeeld. Zaterdagavond werd het lichaam van de vrouw gevonden in haar woning in woonzorgcentrum 't Landleven aan de Groene Velden. Dat is een locatie voor mensen met dementie.

10 uur geleden
Recordreeks van 64 opeenvolgende warme dagen voorbij

HOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 16 juni is het in De Bilt niet warmer geweest dan 20 graden. Daarmee is het recordaantal opeenvolgende warme dagen, waarbij het warmer moet zijn dan 20 graden, op 64 blijven staan. Het werd in De Bilt woensdag niet warmer dan 19,7 graden, aldus Weeronline.

11 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen bij verkeersongeluk in de VS

FREDERICKTOWN (ANP) - In de Verenigde Staten zijn drie Nederlanders om het leven gekomen toen de Ford Transit waarin ze zaten werd geraakt door een vrachtwagen. Het gebeurde dinsdagmiddag (plaatselijke tijd) in Fredericktown, in de staat Ohio. Volgens de verkeerspolitie van Ohio verzuimde de Nederlandse bestuurder van het busje te stoppen bij een stopbord, waarna een vrachtwagen op het busje inreed.

12 uur geleden
Lidl roept chocoladepudding terug om bacterie

DEN HAAG (ANP) - Supermarktketen Lidl waarschuwt voor een chocoladepudding met een bacterie die maag- en darmklachten kan veroorzaken. Het gaat om de Milbona High Protein Pudding Chocolate Flavour 200 gram met de houdbaarheidsdatum 14-09-2026. "Eet de pudding niet."

12 uur geleden
Gemeente wil kunnen ingrijpen bij overlast opvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - De gemeente Den Bosch wil de mogelijkheid om "harde maatregelen" te kunnen nemen als er onrust en onveilige situaties ontstaan rondom de mogelijke asielopvang in Engelen. Dat staat in een voorlopig leefbaarheidsplan, dat woensdag werd bekendgemaakt. De gemeente presenteert daarin een zogenoemde 'escalatieladder', waarbij zij bij de laatste stap dwangsommen wil kunnen opleggen aan het COA. Ook willen ze bij aanhoudende onrust de vergunningsvoorwaarden kunnen aanpassen.

13 uur geleden