Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor een vol Thialf haalt Schouten nog een keer alles uit de kast

Voor een vol Thialf haalt Schouten nog een keer alles uit de kast

HEERENVEEN (ANP) - Irene Schouten moest heel diep gaan om nog twee overwinningen te boeken tijdens de finale van de wereldbeker in Heerenveen. De drievoudig olympisch schaatskampioene was na het behalen van haar wereldtitel allround afgelopen week zo kapot dat ze overwoog om zich af te melden. Het vooruitzicht van een vol Thialf deed haar toch anders beslissen. "Het hele jaar heb ik nog niet in zo'n vol stadion gereden", zei ze na de zeges zondag op de 3000 meter en de massastart.

Schouten noemde het "heel vet" dat er zo veel mensen voor haar waren met vlaggen en spandoeken met Irene erop en dat er zo veel applaus was. "Toen ik werd aangekondigd dacht ik wow, dit doen ze anders alleen bij Ireen of Sven en nu ook bij mij."

Het hielp Schouten ook tijdens haar rit op de 3000 meter, waarin ze met succes onder de tot dan toe snelste tijd van den Noorse Ragne Wiklund dook. "Je hoort het publiek steeds harder schreeuwen en dat zweept je op. Dat is het mooie van een vol Thialf. Dat was ook de reden dat ik hier nog wilde rijden."

Tenen

Getwijfeld had ze de afgelopen week zeker. "De goede vorm had ik vast kunnen houden tot de WK allround, maar daar moest het de laatste dag uit mijn tenen komen", legde ze uit. "Maar ik moet nog langer mee. Als ik helemaal kapot een seizoen afsluit is het niet goed, dus we hebben er even over nagedacht. Ik heb echt een paar dagen rust genomen en daarna gekeken of het nog kon."

Schouten sluit zo een lang seizoen af waarin ze vanaf de NK afstanden in oktober vorig jaar de beste was. De 29-jarige Noord-Hollandse won dit seizoen alle races die ze reed op de 3000 meter. Ze pakte de Nederlandse titel, de Europese titel en veroverde in februari in Beijing op de 3000 meter de eerste van drie olympische titels. Daarna greep ze nog het goud op de 5000 meter en op de massastart. Vorige week werd ze voor de eerste keer wereldkampioen allround.

"Ik wil straks lekker op vakantie", zei Schouten. "Normaal wil ik altijd een actieve vakantie, maar nu heb ik voor het eerst zin om op een ligbedje in de zon te liggen." Een weekje Curaçao wordt het. "Ik denk dat een weekje voor mij alweer genoeg is."

Meer uit Sport

Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

4 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

2 dagen geleden