Voor een jongere Pogacar zou Van der Poel een idool zijn geweest
ROUBAIX (ANP/AFP) - Twee topwielrenners bleven vooraan over in de finale van Parijs-Roubaix. De een, Tadej Pogacar, miste een bocht. Daarop profiteerde de ander, Mathieu van der Poel, door solo naar de finish te rijden. Van frustratie was bij de Sloveen geen sprake. "Er zijn geen excuses. Als ik een kind was, dan zou hij (Van der Poel) mijn idool zijn", zei Pogacar nadat hij als tweede was gefinisht.
"Ik volgde een motorrijder en zag de bocht pas laat", vertelde de renner, die zijn debuut maakte in de kasseienklassieker. "Daarna liep mijn rem aan en dat ging in mijn hoofd zitten. Toen brak ik." Het verschil tussen beiden was lang ongeveer 20 seconden, tot Pogacar van fiets wisselde en zich feitelijk gewonnen gaf. "Ik zie je bij de Tour de France", riep de drievoudig Tourwinnaar bij het afscheid. Van der Poel laat zich voorlopig niet meer in wegwedstrijden zien.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
16 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
18 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
1 dag geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden