Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor De Ligt voelt oefenduel met Duitsers als examen

Voor De Ligt voelt oefenduel met Duitsers als examen

FRANKFURT (ANP) - Voor Matthijs de Ligt voelt de vriendschappelijke uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland een beetje als een examen. "We hebben heel veel goede centrale verdedigers", zei hij op een persconferentie in Frankfurt. "Dus in de wedstrijden die je krijgt moet je er ook staan."

De 24-jarige De Ligt schoof aan bij de persconferentie omdat hij dinsdag aan de aftrap verschijnt tegen de Duitsers. Vergeleken met het gewonnen oefenduel van vrijdag met Schotland (4-0) mag ook doelman Bart Verbruggen zich laten zien. Denzel Dumfries krijgt waarschijnlijk ook een basisplaats van bondscoach Ronald Koeman, die zijn ploeg niet wilde prijsgeven.

De 24-jarige De Ligt debuteerde op de dag af zeven jaar geleden met een blunder tegen Bulgarije in het Nederlands elftal. Bondscoach Danny Blind werd een dag na een pijnlijke nederlaag (2-0) in Sofia ontslagen. Maar De Ligt groeide vervolgens uit tot basisspeler van de nationale ploeg. "Ook toen was er concurrentie", zei de verdediger. "Maar ik speelde wel alles."

Concurrentie

De rechtsbenige De Ligt moest de afgelopen jaren bij Oranje concurreren met Jurriën Timber, Stefan de Vrij en Lutsharel Geertruida. Mede door blessures speelde hij geen hoofdrol meer bij Oranje. Bondscoach Louis van Gaal liet de verdediger van Bayern München op het WK tegen Qatar alleen tegen Senegal starten. De Ligt verklaarde na die wedstrijd dat een systeem met vijf verdedigers niet op zijn lijf was geschreven. "Daar heb ik wel een beetje spijt van gehad", vertelde de oud-verdediger van Ajax en Juventus. "Want bij Bayern München komen we ook wel eens uit met drie centrale verdedigers. En dat gaat goed."

De voetballers van Nederland en Duitsland gaan beter met elkaar om dan in de periode dat bondscoach Ronald Koeman nog in Oranje voetbalde. Ook De Ligt kent de beelden van na de halve finale van het EK van 1988. Hij zag hoe een uitzinnige Koeman deed alsof hij zijn billen met een Duits shirt afveegde. "Maar er is nog steeds wel rivaliteit", zei de 43-voudig international. "Ik sta dinsdag ook tegenover een aantal ploeggenoten van Bayern München. Na de wedstrijd zal het gezellig zijn, maar tijdens het duel zal niemand dat merken."

De Ligt was niet verbaasd toen hij Duitsland zaterdag een oefenduel met Frankrijk met 2-0 zag winnen. "Ik weet hoe goed ze kunnen zijn", zei hij. "Musiala is in ongelooflijke vorm. Hij is pas 21 jaar, maar wat kan hij dribbelen. Ik heb denk ik nog nooit een speler gezien die op die leeftijd zo goed is."

Meer uit Voetbal

Vitesse stelt Duitser Rehm aan als nieuwe trainer

ARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.

40 minuten geleden
Gepasseerde Van Dongen wil niet meer meetrainen met EK-selectie

ZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.

1 uur geleden
Willem II stelt Stegeman aan als nieuwe hoofdtrainer

TILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.

2 uur geleden
FC Volendam moet vakken sluiten voor eerste thuisduel Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.

3 uur geleden
Mertens meldt einde voetbalcarrière in video aan oud-ploeggenoot

ISTANBUL (ANP/AFP) - Dries Mertens heeft op aparte wijze het einde van zijn voetbalcarrière bekendgemaakt. De voormalige Belgische international deed dat in een videoboodschap aan Marek Hamsik, zijn Slowaakse oud-ploeggenoot bij Napoli.

6 uur geleden
Manchester City na zege op Al-Ain naar achtste finales WK clubs

ATLANTA (ANP) - Manchester City heeft zich verzekerd van een plek in de achtste finales van het WK voor clubteams door met 6-0 te winnen van Al-Ain. Ilkay Gündogan scoorde twee keer voor de Engelse club. De overige treffers kwamen op naam van Rayan Cherki, Claudio Echeverri, Oscar Bobb en Erling Haaland.

8 uur geleden
Trainer Chivu en De Vrij winnen met Inter op WK voor clubs

SEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).

1 dag geleden