Voor Bottas had Formule 1 niet beter kunnen beginnen
SPIELBERG (ANP) - Voor Valtteri Bottas had het nieuwe seizoen in de Formule 1 niet beter kunnen beginnen. De Fin stuurde zijn Mercedes stoïcijns naar de winst van de Grote Prijs van Oostenrijk.
Bottas sprak aan de finish van de Red Bull Ring in Spielberg over een perfecte start. "Beter kon gewoon niet voor mij", constateerde hij. "De druk op mij was groot. Een safetycar vind ik prima, maar we hadden er drie in deze race. Steeds kreeg iedereen weer de kans om terug te komen. Gelukkig bleef ik controleren."
"Onze auto is weer goed", weet Bottas. "Jammer dat Lewis een tijdstraf kreeg, want anders was hij als tweede geëindigd. Hier kunnen we als ploeg wel mee verder."
Hamilton kreeg een tijdstraf van 5 seconden na een botsing die Alexander Albon (Red Bull) de derde plaats kostte. Zo zakte hij van de tweede naar de vierde positie. Charles Leclerc profiteerde optimaal op het moment dat de safetycar voor de derde keer op de baan kwam. "Dit had ik echt niet verwacht", zei hij. "Ik heb geluk gehad, met het uitvallen van Verstappen, de tijdstraf voor Hamilton en al die crashes. We hebben bij Ferrari nog veel problemen op te lossen. Maar dit is toch een opsteker."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev heeft de halve finales bereikt van het masterstoernooi van Shanghai. De 29-jarige Duitser, binnenkort de nieuwe nummer 1 op de wereldranglijst, rekende in twee sets af met de Australiër Alex De Minaur: 6-4 6-4. Zverev had de laatste twee ontmoetingen met De Minaur nog verloren, allebei in de Laver Cup.
7 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is als eerste ooit voor de vijfde keer wereldkampioen geworden op de keirin. De titelverdediger en olympisch kampioen laat daarmee de Britse legende Chris Hoy definitief achter zich. De 29-jarige Brabander kwam in de finale in Shanghai op het juiste moment buitenom aan de leiding en stond die niet meer af. De Duitser Maximilian Dörnbach veroverde het zilver, voor Shinji Nakano uit Japan.
30 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenster Hetty van de Wouw is haar wereldtitel sprint kwijt. De 28-jarige Brabantse verloor in de kwartfinales in Shanghai beide heats van de Britse tweevoudig wereldkampioene Emma Finucane. In de eerste heat werd de titelverdedigster vlak voor de finish gepasseerd door Finucane. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in de leidende Finucane in te halen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL herkent zich niet in de signalen van angstcultuur waar de NOS en wielerpodcast In De Waaier donderdag melding van maakten. "Dat ervaringen uiteenlopen, doet niets af aan de ernst van de verhalen die nu naar buiten komen. Daarom zullen we onafhankelijk laten onderzoeken hoe de teamcultuur in de praktijk wordt ervaren en in hoeverre die overeenkomt met de cultuur die wij nastreven", reageert de Nederlandse ploeg.
3 uur geledenOREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
16 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
19 uur geleden