Voor Bottas had Formule 1 niet beter kunnen beginnen
SPIELBERG (ANP) - Voor Valtteri Bottas had het nieuwe seizoen in de Formule 1 niet beter kunnen beginnen. De Fin stuurde zijn Mercedes stoïcijns naar de winst van de Grote Prijs van Oostenrijk.
Bottas sprak aan de finish van de Red Bull Ring in Spielberg over een perfecte start. "Beter kon gewoon niet voor mij", constateerde hij. "De druk op mij was groot. Een safetycar vind ik prima, maar we hadden er drie in deze race. Steeds kreeg iedereen weer de kans om terug te komen. Gelukkig bleef ik controleren."
"Onze auto is weer goed", weet Bottas. "Jammer dat Lewis een tijdstraf kreeg, want anders was hij als tweede geëindigd. Hier kunnen we als ploeg wel mee verder."
Hamilton kreeg een tijdstraf van 5 seconden na een botsing die Alexander Albon (Red Bull) de derde plaats kostte. Zo zakte hij van de tweede naar de vierde positie. Charles Leclerc profiteerde optimaal op het moment dat de safetycar voor de derde keer op de baan kwam. "Dit had ik echt niet verwacht", zei hij. "Ik heb geluk gehad, met het uitvallen van Verstappen, de tijdstraf voor Hamilton en al die crashes. We hebben bij Ferrari nog veel problemen op te lossen. Maar dit is toch een opsteker."
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
3 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
4 uur geledenNANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
5 uur geleden