Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor bondscoach Van Gaal gaat het WK nu pas beginnen

Voor bondscoach Van Gaal gaat het WK nu pas beginnen

DOHA (ANP) - Louis van Gaal wilde dinsdag opnieuw niets weten van de kritiek op het veldspel van Oranje op het WK. Tijdens de persconferentie na het laatste groepsduel met Qatar beet de bondscoach bij enkele vragen van zich af. Van Gaal zag progressie en zei dat het toernooi nu pas echt gaat beginnen.

Oranje wist zowel tegen Senegal (2-0), Ecuador (1-1) als Qatar (2-0) niet te imponeren. Het spel oogde traag en ideeënloos. Van Gaal schakelde een jaar geleden over naar het 5-3-2-systeem, dat er vooral op gericht is dat Nederland vanuit een gesloten organisatie speelt en bij het veroveren van de bal snel om kan schakelen en kan counteren. Als Oranje zelf het spel moet maken, is de ploeg van Van Gaal minder comfortabel.

"Louis, denk jij nou dat dit Nederlands elftal de bal eigenlijk liever niet heeft dan wel?", vroeg een journalist na het duel met Qatar daarover aan de 71-jarige bondscoach. "Nee, dat denk ik niet. Dat heb je ook vandaag kunnen constateren. Dan heb je een andere mening dan ik", antwoordde Van Gaal.

Groepsfase van het uitproberen

De bondscoach kon de groepsfase, met niet al te sterke tegenstanders, deels gebruiken om nog dingen uit te proberen en te zien. Als Oranje in Qatar ver wil komen, is het van cruciaal belang dat spelmaker Frenkie de Jong in zijn kracht komt te spelen. Van Gaal zocht naar de beste 'partner' naast hem op het middenveld. Eerst kreeg Steven Berghuis de kans, daarna Teun Koopmeiners en tegen Qatar verscheen Marten de Roon aan de aftrap. De Roon hield de ruimtes klein en compact en lijkt in die zin het meest dienstbaar voor De Jong.

Van Gaal had in de poulewedstrijden ook de gelegenheid om spelers die niet geheel fit aan het WK begonnen, langzaam te laten terugkeren. Naast De Jong is Nederland in de knock-outfase afhankelijk van Memphis Depay. De aanvaller van FC Barcelona speelde na een hamstringblessure tegen Senegal een half uur mee en tegen Ecuador en Qatar een uur.

Fitheid

"Ik heb in dat opzicht zoveel op mijn visie moeten inleveren, door spelers te selecteren die niet fit waren", zei Van Gaal, die naast Depay ook De Roon en Matthijs de Ligt noemde. "Al die problemen hebben we overwonnen. De fase dat het op dit toernooi om het 'echie' gaat, kunnen we met een positief gevoel ingaan."

Het Nederlands elftal is een van de weinige landen op het WK die alle 26 spelers nog fit heeft. Van Gaal denkt dat ook dat, in combinatie met nog niet heel veel verspilde energie en kracht, een belangrijk verschil kan maken.

Meer uit Voetbal

Duitsland treft Paraguay in knock-outfase WK voetbal

FOXBOROUGH (ANP) - De Duitse voetballers nemen het in de zestiende finales van het wereldkampioenschap voetbal op tegen Paraguay. Dat is duidelijk geworden na de resultaten in de laatste speelronde in groep H, waarin Spanje met 1-0 van Uruguay won en Kaapverdië met 0-0 gelijkspeelde tegen Saudi-Arabië.

14 minuten geleden
Debutant Kaapverdië stunt met plek in volgende ronde van het WK

HOUSTON (ANP) - Kaapverdië staat in de zestiende finale van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De debutant, met zes Rotterdammers in de selectie, speelde tegen Saudi-Arabië voor de derde keer gelijk (0-0).

40 minuten geleden
Spanje stelt groepswinst op WK veilig en ontloopt Argentinië

GUADALAJARA (ANP) - Spanje heeft zich bij het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verzekerd van de eerste plaats in groep H. De regerend Europees kampioen rekende in de laatste speelronde af met Uruguay: 1-0. Álex Baena maakte kort voor rust het doelpunt.

41 minuten geleden
Feestdag rond Oranje - Marokko vanwege laatste WK-duel Monterrey

GUADALUPE (ANP) - De gouverneur van Nuevo León in Mexico maakt van maandag een feestdag. Nederland en Marokko spelen dan de laatste wedstrijd van dit WK in het Monterrey Stadium in Guadalupe. Dat meldt de gouverneur, Samuel García, op X.

42 minuten geleden
PSV'er Perišić vertrouwt op goede reeks tegen Afrikaanse landen

PHILADELPHIA (ANP) - Ivan Perišić heeft goede hoop dat Kroatië zich zaterdag op het wereldkampioenschap voetbal voor de zestiende finales plaatst. De 37-jarige aanvaller vertrouwt in de laatste groepswedstrijd tegen Ghana op de goede reeks tegen Afrikaanse landen.

1 uur geleden
Argentijnse bondscoach spaart WK-topscorer Messi tegen Jordanië

DALLAS (ANP) - Bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië geeft Lionel Messi rust. De ster van de regerend wereldkampioen verschijnt zaterdag niet aan de aftrap voor het laatste groepsduel met Jordanië in Dallas.

1 uur geleden
Noorse coach: sparen van Haaland en Ødegaard logische keuze

FOXBOROUGH (ANP) - Bondscoach Ståle Solbakken van Noorwegen heeft geen spijt dat hij zijn sterspelers Erling Haaland en Martin Ødegaard buiten zijn selectie heeft gelaten voor het laatste groepsduel op het WK met Frankrijk. Zonder het duo en een aantal andere basisspelers verloor zijn ploeg met 4-1 in Foxborough.

1 uur geleden