Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor bondscoach Van Gaal gaat het WK nu pas beginnen

Voor bondscoach Van Gaal gaat het WK nu pas beginnen

DOHA (ANP) - Louis van Gaal wilde dinsdag opnieuw niets weten van de kritiek op het veldspel van Oranje op het WK. Tijdens de persconferentie na het laatste groepsduel met Qatar beet de bondscoach bij enkele vragen van zich af. Van Gaal zag progressie en zei dat het toernooi nu pas echt gaat beginnen.

Oranje wist zowel tegen Senegal (2-0), Ecuador (1-1) als Qatar (2-0) niet te imponeren. Het spel oogde traag en ideeënloos. Van Gaal schakelde een jaar geleden over naar het 5-3-2-systeem, dat er vooral op gericht is dat Nederland vanuit een gesloten organisatie speelt en bij het veroveren van de bal snel om kan schakelen en kan counteren. Als Oranje zelf het spel moet maken, is de ploeg van Van Gaal minder comfortabel.

"Louis, denk jij nou dat dit Nederlands elftal de bal eigenlijk liever niet heeft dan wel?", vroeg een journalist na het duel met Qatar daarover aan de 71-jarige bondscoach. "Nee, dat denk ik niet. Dat heb je ook vandaag kunnen constateren. Dan heb je een andere mening dan ik", antwoordde Van Gaal.

Groepsfase van het uitproberen

De bondscoach kon de groepsfase, met niet al te sterke tegenstanders, deels gebruiken om nog dingen uit te proberen en te zien. Als Oranje in Qatar ver wil komen, is het van cruciaal belang dat spelmaker Frenkie de Jong in zijn kracht komt te spelen. Van Gaal zocht naar de beste 'partner' naast hem op het middenveld. Eerst kreeg Steven Berghuis de kans, daarna Teun Koopmeiners en tegen Qatar verscheen Marten de Roon aan de aftrap. De Roon hield de ruimtes klein en compact en lijkt in die zin het meest dienstbaar voor De Jong.

Van Gaal had in de poulewedstrijden ook de gelegenheid om spelers die niet geheel fit aan het WK begonnen, langzaam te laten terugkeren. Naast De Jong is Nederland in de knock-outfase afhankelijk van Memphis Depay. De aanvaller van FC Barcelona speelde na een hamstringblessure tegen Senegal een half uur mee en tegen Ecuador en Qatar een uur.

Fitheid

"Ik heb in dat opzicht zoveel op mijn visie moeten inleveren, door spelers te selecteren die niet fit waren", zei Van Gaal, die naast Depay ook De Roon en Matthijs de Ligt noemde. "Al die problemen hebben we overwonnen. De fase dat het op dit toernooi om het 'echie' gaat, kunnen we met een positief gevoel ingaan."

Het Nederlands elftal is een van de weinige landen op het WK die alle 26 spelers nog fit heeft. Van Gaal denkt dat ook dat, in combinatie met nog niet heel veel verspilde energie en kracht, een belangrijk verschil kan maken.

Meer uit Voetbal

Doelman Ochoa gaat op voor zesde WK voetbal met Mexico

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.

9 minuten geleden
Ontslagen Slot neemt in open brief afscheid van Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.

3 uur geleden
Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

13 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

13 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

14 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

16 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

16 uur geleden