Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor bondscoach Van Gaal gaat het WK nu pas beginnen

Voor bondscoach Van Gaal gaat het WK nu pas beginnen

DOHA (ANP) - Louis van Gaal wilde dinsdag opnieuw niets weten van de kritiek op het veldspel van Oranje op het WK. Tijdens de persconferentie na het laatste groepsduel met Qatar beet de bondscoach bij enkele vragen van zich af. Van Gaal zag progressie en zei dat het toernooi nu pas echt gaat beginnen.

Oranje wist zowel tegen Senegal (2-0), Ecuador (1-1) als Qatar (2-0) niet te imponeren. Het spel oogde traag en ideeënloos. Van Gaal schakelde een jaar geleden over naar het 5-3-2-systeem, dat er vooral op gericht is dat Nederland vanuit een gesloten organisatie speelt en bij het veroveren van de bal snel om kan schakelen en kan counteren. Als Oranje zelf het spel moet maken, is de ploeg van Van Gaal minder comfortabel.

"Louis, denk jij nou dat dit Nederlands elftal de bal eigenlijk liever niet heeft dan wel?", vroeg een journalist na het duel met Qatar daarover aan de 71-jarige bondscoach. "Nee, dat denk ik niet. Dat heb je ook vandaag kunnen constateren. Dan heb je een andere mening dan ik", antwoordde Van Gaal.

Groepsfase van het uitproberen

De bondscoach kon de groepsfase, met niet al te sterke tegenstanders, deels gebruiken om nog dingen uit te proberen en te zien. Als Oranje in Qatar ver wil komen, is het van cruciaal belang dat spelmaker Frenkie de Jong in zijn kracht komt te spelen. Van Gaal zocht naar de beste 'partner' naast hem op het middenveld. Eerst kreeg Steven Berghuis de kans, daarna Teun Koopmeiners en tegen Qatar verscheen Marten de Roon aan de aftrap. De Roon hield de ruimtes klein en compact en lijkt in die zin het meest dienstbaar voor De Jong.

Van Gaal had in de poulewedstrijden ook de gelegenheid om spelers die niet geheel fit aan het WK begonnen, langzaam te laten terugkeren. Naast De Jong is Nederland in de knock-outfase afhankelijk van Memphis Depay. De aanvaller van FC Barcelona speelde na een hamstringblessure tegen Senegal een half uur mee en tegen Ecuador en Qatar een uur.

Fitheid

"Ik heb in dat opzicht zoveel op mijn visie moeten inleveren, door spelers te selecteren die niet fit waren", zei Van Gaal, die naast Depay ook De Roon en Matthijs de Ligt noemde. "Al die problemen hebben we overwonnen. De fase dat het op dit toernooi om het 'echie' gaat, kunnen we met een positief gevoel ingaan."

Het Nederlands elftal is een van de weinige landen op het WK die alle 26 spelers nog fit heeft. Van Gaal denkt dat ook dat, in combinatie met nog niet heel veel verspilde energie en kracht, een belangrijk verschil kan maken.

Meer uit Voetbal

Ajax start in Sion met Marcos Leonardo als spits

SION (ANP) - Marcos Leonardo heeft donderdag in de uitwedstrijd tegen FC Sion in de play-offs van de Conference League een basisplaats bij Ajax. De Braziliaanse spits krijgt de voorkeur boven de Deen Kasper Dolberg, die op de reservebank zit. Dolberg was zondag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen (2-2) nog basisspeler.

1 uur geleden
FC Twente tegen Qarabağ FK met dezelfde spelers als tegen PEC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente begint de thuiswedstrijd tegen het Azerbeidzjaanse Qarabağ FK in de play-offs van de Conference League met dezelfde basisspelers als zondag tegen PEC Zwolle. De Enschedeërs wonnen toen met 3-1.

2 uur geleden
AZ-spits Parrott in Sevilla om transfer naar Betis af te ronden

SEVILLA (ANP) - Troy Parrott vervolgt zijn voetballoopbaan in Spanje. De 24-jarige Ierse spits van AZ is donderdag aangekomen in Sevilla om zijn transfer naar Real Betis af te ronden. Op beelden op X is te zien hoe Parrott een sjaal van zijn nieuwe club omhoog houdt.

2 uur geleden
FC Utrecht huurt Noorse jeugdinternational van Lille

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de selectie versterkt met Marius Broholm. De 21-jarige Noorse jeugdinternational komt op huurbasis over van de Franse club Lille.

4 uur geleden
Openingsduel en finale WK vrouwenvoetbal 2027 in Maracanã

ZÜRICH (ANP) - De openingswedstrijd en de finale van het WK vrouwenvoetbal van volgend jaar in Brazilië vinden plaats in het iconische stadion Maracanã. Het stadion in Rio de Janeiro met een capaciteit van zo'n 80.000 toeschouwers heeft ook een kwartfinale en een halve finale toegewezen gekregen. Maracanã was ook het decor van de WK-finale van 2014 bij de mannen.

4 uur geleden
FC Barcelona rondt terugkeer verdediger Cancelo af

BARCELONA (ANP/AFP) - Verdediger João Cancelo heeft zijn terugkeer naar FC Barcelona afgerond. De 32-jarige Portugees international komt transfervrij over van het Saudische Al Hilal, waar hij zijn contract liet ontbinden. Cancelo heeft bij de landskampioen van Spanje een contract voor drie seizoenen getekend.

5 uur geleden
FC Twente neemt afscheid van linksbuiten Ltaief

ENSCHEDE (ANP) - Sayf Ltaief heeft afscheid genomen van FC Twente. De 26-jarige aanvaller vervolgt zijn loopbaan bij KS Cracovia SA. Volgens de Poolse club heeft hij een tweejarig contract ondertekend.

5 uur geleden