Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor bondscoach Van Gaal gaat het WK nu pas beginnen

Voor bondscoach Van Gaal gaat het WK nu pas beginnen

DOHA (ANP) - Louis van Gaal wilde dinsdag opnieuw niets weten van de kritiek op het veldspel van Oranje op het WK. Tijdens de persconferentie na het laatste groepsduel met Qatar beet de bondscoach bij enkele vragen van zich af. Van Gaal zag progressie en zei dat het toernooi nu pas echt gaat beginnen.

Oranje wist zowel tegen Senegal (2-0), Ecuador (1-1) als Qatar (2-0) niet te imponeren. Het spel oogde traag en ideeënloos. Van Gaal schakelde een jaar geleden over naar het 5-3-2-systeem, dat er vooral op gericht is dat Nederland vanuit een gesloten organisatie speelt en bij het veroveren van de bal snel om kan schakelen en kan counteren. Als Oranje zelf het spel moet maken, is de ploeg van Van Gaal minder comfortabel.

"Louis, denk jij nou dat dit Nederlands elftal de bal eigenlijk liever niet heeft dan wel?", vroeg een journalist na het duel met Qatar daarover aan de 71-jarige bondscoach. "Nee, dat denk ik niet. Dat heb je ook vandaag kunnen constateren. Dan heb je een andere mening dan ik", antwoordde Van Gaal.

Groepsfase van het uitproberen

De bondscoach kon de groepsfase, met niet al te sterke tegenstanders, deels gebruiken om nog dingen uit te proberen en te zien. Als Oranje in Qatar ver wil komen, is het van cruciaal belang dat spelmaker Frenkie de Jong in zijn kracht komt te spelen. Van Gaal zocht naar de beste 'partner' naast hem op het middenveld. Eerst kreeg Steven Berghuis de kans, daarna Teun Koopmeiners en tegen Qatar verscheen Marten de Roon aan de aftrap. De Roon hield de ruimtes klein en compact en lijkt in die zin het meest dienstbaar voor De Jong.

Van Gaal had in de poulewedstrijden ook de gelegenheid om spelers die niet geheel fit aan het WK begonnen, langzaam te laten terugkeren. Naast De Jong is Nederland in de knock-outfase afhankelijk van Memphis Depay. De aanvaller van FC Barcelona speelde na een hamstringblessure tegen Senegal een half uur mee en tegen Ecuador en Qatar een uur.

Fitheid

"Ik heb in dat opzicht zoveel op mijn visie moeten inleveren, door spelers te selecteren die niet fit waren", zei Van Gaal, die naast Depay ook De Roon en Matthijs de Ligt noemde. "Al die problemen hebben we overwonnen. De fase dat het op dit toernooi om het 'echie' gaat, kunnen we met een positief gevoel ingaan."

Het Nederlands elftal is een van de weinige landen op het WK die alle 26 spelers nog fit heeft. Van Gaal denkt dat ook dat, in combinatie met nog niet heel veel verspilde energie en kracht, een belangrijk verschil kan maken.

Meer uit Voetbal

Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

2 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

2 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

5 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

5 uur geleden
Willem II pakt tegen PEC derde punt van dit Eredivisieseizoen

TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.

17 uur geleden
Koploper Heracles wint ruim van Roda en loopt uit op nummer 2 VVV

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.

17 uur geleden
Frankrijk zonder Dembélé, met Mbappé naar Nations League

PARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.

20 uur geleden