Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Bassey is Ajax favoriet tegen zijn oude club Rangers FC

Voor Bassey is Ajax favoriet tegen zijn oude club Rangers FC

AMSTERDAM (ANP) - Calvin Bassey moet plotseling hard lachen als hij na de training zijn ploeggenoot Kenneth Taylor een interview aan een televisieploeg ziet geven. "Hij is echt zo grappig", zegt de nieuwe centrale verdediger van Ajax met overslaande stem. "Maar niet zo grappig als Brian Brobbey. Wat een gozer is dat."

Bassie, zoals ze hem in Amsterdam al noemen, schreeuwt en vouwt zijn vingers tot een hartje als hij Edson Álvarez in de verte ziet lopen. Hij lijkt zich al aardig thuis te voelen bij de kampioen uit de hoofdstad. "Dag vriendjes en vriendinnetjes", zei hij vlak na zijn presentatie tegen zijn nieuwe fans. Even voor dat filmpje op internet had de media-afdeling van Ajax hem bijgepraat over een televisieserie met clown Bassie en acrobaat Adriaan.

Bij zijn vorige clubs Leicester City en Rangers FC had Bassey ook een bijnaam. Daar noemden ze hem 'Big Shirley" naar de zangeres Shirley Bassey die onder meer de titelsong van drie James Bondfilms opnam. "Ik weet niet waarom ze steeds een bijnaam voor me hebben", antwoordt Bassey. "Ik vind het prima, zo lang het maar goed is bedoeld."

Rangers FC

Bassey is geboren in de Italiaanse stad Modena, als zoon van twee Nigeriaanse ouders. Hij groeide op met zijn moeder, die als kapster werkte, en drie broers in het oosten van Londen. "Een ruige buurt", vertelt hij. "Maar Londen heeft meer van zulke wijken. Ik voetbalde daar iedere dag op straat. Ik wilde prof worden."

Leicester City zag wel iets in Bassey en twee jaar later stapte de verdediger over naar Rangers FC, met wie hij onder trainer Giovanni van Bronckhorst afgelopen seizoen de finale van de Europa League bereikte. Ajax haalde hem deze zomer voor 23 miljoen euro naar Amsterdam als opvolger voor Lisandro Martínez.

Speelstijl

Wie Bassey de afgelopen weken zag voetballen tegen FC Utrecht en SC Cambuur, zag een razendsnelle en fysiek sterke verdediger. "Maar ik moet even wennen aan de speelstijl van Ajax ", zegt hij. "Niemand heeft een echte positie. Iedereen voetbalt door elkaar heen."

Bassey, die zijn interlands voor Nigeria speelt, is nog steeds populair bij fans van zijn oude Schotse ploeg. Supporters van Rangers FC kochten twee weken geleden shirts van Bassey in de fanshop van Ajax. Ze waren in Amsterdam voor het uitduel met PSV in de play-offs van de Champions League.

"Ik denk dat ze me deze overstap wel gunnen", zegt Bassey, die het nauwelijks kon geloven dat Ajax tijdens de loting voor de groepsfase van de Champions League aan Rangers werd gekoppeld. "Na die loting heb ik nog wat oud-ploeggenoten gesproken. Ik had ze ook nog in het hotel opgezocht toen ze hier waren voor die wedstrijd tegen PSV. Maar daarna had ik geen behoefte meer aan ze. Het is nu 'dog-eat-dog', zoals we in Engeland zeggen. Ieder voor zich. Ik wil me nu volledig focussen op de eerste groepswedstrijd van woensdag tegen ze. Natuurlijk is Ajax voor mij de favoriet. We gaan ook winnen als we met z'n allen meer dan 100 procent geven."

Meer uit Voetbal

Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

1 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

2 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

3 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

4 uur geleden
NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

5 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

11 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

12 uur geleden