Voor Bassey is Ajax favoriet tegen zijn oude club Rangers FC
AMSTERDAM (ANP) - Calvin Bassey moet plotseling hard lachen als hij na de training zijn ploeggenoot Kenneth Taylor een interview aan een televisieploeg ziet geven. "Hij is echt zo grappig", zegt de nieuwe centrale verdediger van Ajax met overslaande stem. "Maar niet zo grappig als Brian Brobbey. Wat een gozer is dat."
Bassie, zoals ze hem in Amsterdam al noemen, schreeuwt en vouwt zijn vingers tot een hartje als hij Edson Álvarez in de verte ziet lopen. Hij lijkt zich al aardig thuis te voelen bij de kampioen uit de hoofdstad. "Dag vriendjes en vriendinnetjes", zei hij vlak na zijn presentatie tegen zijn nieuwe fans. Even voor dat filmpje op internet had de media-afdeling van Ajax hem bijgepraat over een televisieserie met clown Bassie en acrobaat Adriaan.
Bij zijn vorige clubs Leicester City en Rangers FC had Bassey ook een bijnaam. Daar noemden ze hem 'Big Shirley" naar de zangeres Shirley Bassey die onder meer de titelsong van drie James Bondfilms opnam. "Ik weet niet waarom ze steeds een bijnaam voor me hebben", antwoordt Bassey. "Ik vind het prima, zo lang het maar goed is bedoeld."
Rangers FC
Bassey is geboren in de Italiaanse stad Modena, als zoon van twee Nigeriaanse ouders. Hij groeide op met zijn moeder, die als kapster werkte, en drie broers in het oosten van Londen. "Een ruige buurt", vertelt hij. "Maar Londen heeft meer van zulke wijken. Ik voetbalde daar iedere dag op straat. Ik wilde prof worden."
Leicester City zag wel iets in Bassey en twee jaar later stapte de verdediger over naar Rangers FC, met wie hij onder trainer Giovanni van Bronckhorst afgelopen seizoen de finale van de Europa League bereikte. Ajax haalde hem deze zomer voor 23 miljoen euro naar Amsterdam als opvolger voor Lisandro Martínez.
Speelstijl
Wie Bassey de afgelopen weken zag voetballen tegen FC Utrecht en SC Cambuur, zag een razendsnelle en fysiek sterke verdediger. "Maar ik moet even wennen aan de speelstijl van Ajax ", zegt hij. "Niemand heeft een echte positie. Iedereen voetbalt door elkaar heen."
Bassey, die zijn interlands voor Nigeria speelt, is nog steeds populair bij fans van zijn oude Schotse ploeg. Supporters van Rangers FC kochten twee weken geleden shirts van Bassey in de fanshop van Ajax. Ze waren in Amsterdam voor het uitduel met PSV in de play-offs van de Champions League.
"Ik denk dat ze me deze overstap wel gunnen", zegt Bassey, die het nauwelijks kon geloven dat Ajax tijdens de loting voor de groepsfase van de Champions League aan Rangers werd gekoppeld. "Na die loting heb ik nog wat oud-ploeggenoten gesproken. Ik had ze ook nog in het hotel opgezocht toen ze hier waren voor die wedstrijd tegen PSV. Maar daarna had ik geen behoefte meer aan ze. Het is nu 'dog-eat-dog', zoals we in Engeland zeggen. Ieder voor zich. Ik wil me nu volledig focussen op de eerste groepswedstrijd van woensdag tegen ze. Natuurlijk is Ajax voor mij de favoriet. We gaan ook winnen als we met z'n allen meer dan 100 procent geven."
Meer uit Voetbal
ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
13 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
20 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geleden