Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor Bassey is Ajax favoriet tegen zijn oude club Rangers FC

Voor Bassey is Ajax favoriet tegen zijn oude club Rangers FC

AMSTERDAM (ANP) - Calvin Bassey moet plotseling hard lachen als hij na de training zijn ploeggenoot Kenneth Taylor een interview aan een televisieploeg ziet geven. "Hij is echt zo grappig", zegt de nieuwe centrale verdediger van Ajax met overslaande stem. "Maar niet zo grappig als Brian Brobbey. Wat een gozer is dat."

Bassie, zoals ze hem in Amsterdam al noemen, schreeuwt en vouwt zijn vingers tot een hartje als hij Edson Álvarez in de verte ziet lopen. Hij lijkt zich al aardig thuis te voelen bij de kampioen uit de hoofdstad. "Dag vriendjes en vriendinnetjes", zei hij vlak na zijn presentatie tegen zijn nieuwe fans. Even voor dat filmpje op internet had de media-afdeling van Ajax hem bijgepraat over een televisieserie met clown Bassie en acrobaat Adriaan.

Bij zijn vorige clubs Leicester City en Rangers FC had Bassey ook een bijnaam. Daar noemden ze hem 'Big Shirley" naar de zangeres Shirley Bassey die onder meer de titelsong van drie James Bondfilms opnam. "Ik weet niet waarom ze steeds een bijnaam voor me hebben", antwoordt Bassey. "Ik vind het prima, zo lang het maar goed is bedoeld."

Rangers FC

Bassey is geboren in de Italiaanse stad Modena, als zoon van twee Nigeriaanse ouders. Hij groeide op met zijn moeder, die als kapster werkte, en drie broers in het oosten van Londen. "Een ruige buurt", vertelt hij. "Maar Londen heeft meer van zulke wijken. Ik voetbalde daar iedere dag op straat. Ik wilde prof worden."

Leicester City zag wel iets in Bassey en twee jaar later stapte de verdediger over naar Rangers FC, met wie hij onder trainer Giovanni van Bronckhorst afgelopen seizoen de finale van de Europa League bereikte. Ajax haalde hem deze zomer voor 23 miljoen euro naar Amsterdam als opvolger voor Lisandro Martínez.

Speelstijl

Wie Bassey de afgelopen weken zag voetballen tegen FC Utrecht en SC Cambuur, zag een razendsnelle en fysiek sterke verdediger. "Maar ik moet even wennen aan de speelstijl van Ajax ", zegt hij. "Niemand heeft een echte positie. Iedereen voetbalt door elkaar heen."

Bassey, die zijn interlands voor Nigeria speelt, is nog steeds populair bij fans van zijn oude Schotse ploeg. Supporters van Rangers FC kochten twee weken geleden shirts van Bassey in de fanshop van Ajax. Ze waren in Amsterdam voor het uitduel met PSV in de play-offs van de Champions League.

"Ik denk dat ze me deze overstap wel gunnen", zegt Bassey, die het nauwelijks kon geloven dat Ajax tijdens de loting voor de groepsfase van de Champions League aan Rangers werd gekoppeld. "Na die loting heb ik nog wat oud-ploeggenoten gesproken. Ik had ze ook nog in het hotel opgezocht toen ze hier waren voor die wedstrijd tegen PSV. Maar daarna had ik geen behoefte meer aan ze. Het is nu 'dog-eat-dog', zoals we in Engeland zeggen. Ieder voor zich. Ik wil me nu volledig focussen op de eerste groepswedstrijd van woensdag tegen ze. Natuurlijk is Ajax voor mij de favoriet. We gaan ook winnen als we met z'n allen meer dan 100 procent geven."

Meer uit Voetbal

Valente maakt maandag tegen Litouwen debuut voor Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

30 minuten geleden
Gakpo zag na duel met Polen alleen teleurgestelde gezichten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.

1 uur geleden
Koeman: dingen moeten beter als wij mee willen doen om de prijzen

ZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.

1 uur geleden
Koeman wil in aanloop naar WK oefenen tegen Zuid-Amerikaans land

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.

1 uur geleden
Oranje traint met 22 spelers in aanloop naar duel met Litouwen

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.

3 uur geleden
FIFA scherpt maatregelen tegen beledigende onlineberichten aan

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.

5 uur geleden
Ook Kluivert haakt af bij Oranje voor duel met Litouwen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.

5 uur geleden