Voor AS Roma dreigt een reglementaire nederlaag
ROME (ANP) - Voor AS Roma, de club van Rick Karsdorp en Justin Kluivert, dreigt een reglementaire nederlaag van 3-0 in de openingswedstrijd afgelopen zaterdag tegen Hellas Verona (0-0). In dat duel speelde middenvelder Amadou Diawara aan Romeinse kant mee. Hij blijkt echter voor de hoofdmacht nog niet speelgerechtigd.
Alle spelers ouder dan 22 jaar die voor de Serie A in aanmerking komen, dienen voor het begin van het seizoen door hun club te worden aangemeld. Diawara stond bij AS Roma echter niet op die lijst van 25 spelers. Op 17 juli vierde hij echter al zijn 23e verjaardag.
De directie spreekt van een onbewuste, administratieve fout. AS Roma kondigde alvast beroep aan indien de uitslag door de tuchtcommissie wordt veranderd in 3-0 voor Hellas Verona.
Op basis van het verleden lijkt AS Roma weinig kans te maken. Sassuolo kreeg een reglementaire nederlaag van 3-0 opgelegd in 2016 voor een soortgelijk vergrijp.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
11 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
18 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
20 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden