Voor Ajax is het thuisduel met Atanta een grote finale
AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt woensdagavond misschien wel de belangrijkste wedstrijd van het jaar. Alleen een thuiszege op Atalanta volstaat voor een plaats tussen de laatste zestien ploegen in de Champions League. Bij ieder ander resultaat vervolgen trainer Erik ten Hag en zijn spelers hun Europese avontuur na de winterstop in de Europa League.
Overwinteren in de Champions League levert Ajax behalve veel prestige ook een premie van 9,5 miljoen euro op. De Europa League heeft niet alleen minder aanzien, de deelnemers aan de zestiende finales ontvangen ook slechts een cheque van 500.000 euro van de UEFA.
Ajax kan de inkomsten van minimaal nog een rondje in de Champions League goed gebruiken. Commercieel directeur Menno Geelen rekende onlangs uit dat zijn club door corona 45 miljoen euro aan recettes misloopt. Ajax draait normaal gesproken break-even als het een paar spelers goed verkoopt en na de groepsfase van de Champions League verder kan bekeren in de Europa League. De rijkste club van Nederland stevent nu af op rode cijfers, ondank de transfers van Donny van de Beek (39 miljoen euro) en Sergiño Dest (21 miljoen).
Aanhaken
Ajax begroot de laatste seizoenen zo aanvallend omdat het wil aanhaken met de subtop van Europa. De verrassende plaats in de halve finales van de Champions League van twee seizoenen geleden is naar meer gaan smaken in Amsterdam. Vorig seizoen verspeelde de club in de laatste groepswedstrijd tegen Valencia een plaats in de achtste finales.
Parallellen met die wedstrijd zijn de laatste dagen na de nederlaag tegen FC Twente (0-1) veel getrokken bij Ajax, dat ook vorig jaar oktober en november met veel doelpunten door de eredivisie marcheerde. Niets leek coach Ten Hag en zijn spelers te kunnen stoppen, totdat de vermoeidheid toesloeg en de maand december zich aankondigde. Ajax verloor plotseling verrassend van Willem II (0-2) in de Johan Cruijff ArenA en tegen Valencia (0-1) en in de daaropvolgende wedstrijd tegen AZ (1-0) ging het ook fout.
De dreun van de uitschakeling tegen Valencia was vorig seizoen ook in het voorjaar nog voelbaar in Amsterdam. Niet alleen de begroting van Ajax is afgestemd op de Champions League. De spelers snakken er ook naar om zich met de beste Europese club te mogen meten. Op het allerhoogste podium willen ze zich laten zien. "Dat is nu iets anders", zei trainer Ten Hag. "We moeten niet vergeten dat we de laatste twee seizoenen veel spelers zijn kwijtgeraakt. Maar nog steeds willen we tegen Atalanta laten zien dat we bij de beste zestien clubs van de Champions League horen. Maar er is geen man overboord als het niet lukt."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
16 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
19 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
20 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
20 uur geleden