Voor Ajax is het thuisduel met Atanta een grote finale
AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt woensdagavond misschien wel de belangrijkste wedstrijd van het jaar. Alleen een thuiszege op Atalanta volstaat voor een plaats tussen de laatste zestien ploegen in de Champions League. Bij ieder ander resultaat vervolgen trainer Erik ten Hag en zijn spelers hun Europese avontuur na de winterstop in de Europa League.
Overwinteren in de Champions League levert Ajax behalve veel prestige ook een premie van 9,5 miljoen euro op. De Europa League heeft niet alleen minder aanzien, de deelnemers aan de zestiende finales ontvangen ook slechts een cheque van 500.000 euro van de UEFA.
Ajax kan de inkomsten van minimaal nog een rondje in de Champions League goed gebruiken. Commercieel directeur Menno Geelen rekende onlangs uit dat zijn club door corona 45 miljoen euro aan recettes misloopt. Ajax draait normaal gesproken break-even als het een paar spelers goed verkoopt en na de groepsfase van de Champions League verder kan bekeren in de Europa League. De rijkste club van Nederland stevent nu af op rode cijfers, ondank de transfers van Donny van de Beek (39 miljoen euro) en Sergiño Dest (21 miljoen).
Aanhaken
Ajax begroot de laatste seizoenen zo aanvallend omdat het wil aanhaken met de subtop van Europa. De verrassende plaats in de halve finales van de Champions League van twee seizoenen geleden is naar meer gaan smaken in Amsterdam. Vorig seizoen verspeelde de club in de laatste groepswedstrijd tegen Valencia een plaats in de achtste finales.
Parallellen met die wedstrijd zijn de laatste dagen na de nederlaag tegen FC Twente (0-1) veel getrokken bij Ajax, dat ook vorig jaar oktober en november met veel doelpunten door de eredivisie marcheerde. Niets leek coach Ten Hag en zijn spelers te kunnen stoppen, totdat de vermoeidheid toesloeg en de maand december zich aankondigde. Ajax verloor plotseling verrassend van Willem II (0-2) in de Johan Cruijff ArenA en tegen Valencia (0-1) en in de daaropvolgende wedstrijd tegen AZ (1-0) ging het ook fout.
De dreun van de uitschakeling tegen Valencia was vorig seizoen ook in het voorjaar nog voelbaar in Amsterdam. Niet alleen de begroting van Ajax is afgestemd op de Champions League. De spelers snakken er ook naar om zich met de beste Europese club te mogen meten. Op het allerhoogste podium willen ze zich laten zien. "Dat is nu iets anders", zei trainer Ten Hag. "We moeten niet vergeten dat we de laatste twee seizoenen veel spelers zijn kwijtgeraakt. Maar nog steeds willen we tegen Atalanta laten zien dat we bij de beste zestien clubs van de Champions League horen. Maar er is geen man overboord als het niet lukt."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
15 uur geleden