Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Voor 5 miljoen aan subsidie aangevraagd voor elektrische auto's

Voor 5 miljoen aan subsidie aangevraagd voor elektrische auto's

DEN HAAG (ANP) - Al na één dag hebben particulieren zo'n 5 miljoen euro aan subsidie aangevraagd voor elektrische auto's. Over auto's die sinds begin vorige maand zijn verkocht kunnen mensen subsidie aanvragen, met terugwerkende kracht: het loket ging woensdag open.

Direct kwamen bakken met aanvragen binnen. Bijna de helft van het beschikbare budget voor nieuwe auto's is al aangevraagd. Donderdagochtend stond de teller op zo'n 4,4 miljoen euro van de beschikbare 10 miljoen voor 2020. Voor nieuwe elektrische auto's kunnen mensen 4000 euro subsidie aanvragen.

Per occasion is 2000 euro subsidie beschikbaar. Van de 7,2 miljoen euro die is uitgetrokken voor dit jaar is voor 572.000 euro aangevraagd.

Enkele voorwaarden

Verantwoordelijk staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur) spreekt van een "goede eerste dag". Dat er zoveel aanvragen binnenkwamen bij het loket, laat volgens de bewindsvrouw zien "dat veel mensen bereid zijn de overstap naar elektrisch te maken". Steven van Eijck, voorzitter van de RAI Vereniging, is ook blij met "de grote interesse van de particulier in de aanschafsubsidie". Daarmee wordt niet alleen de sector een beetje geholpen in de moeilijke coronatijd. De subsidie is ook belangrijk om de automobilist te verleiden om elektrisch te rijden, wat "cruciaal is om de uitstoot van CO2 en schadelijke stoffen terug te dringen".

De regeling werd in maart aangekondigd. Vermoedelijk hebben veel mensen tot enkele weken geleden gewacht met het kopen van een elektrische auto om gebruik te kunnen maken van de subsidie.

Aan de subsidie zijn wel enkele voorwaarden verbonden. Mensen die een auto kopen die tussen de 12.000 en 45.000 euro waard is en op een volle accu zeker 120 kilometer kan rijden, komen ervoor in aanmerking. Ook moet de auto enkele jaren van dezelfde eigenaar blijven. Eigenaren die binnen drie jaar van auto veranderen moeten een deel van de subsidie terugbetalen. Leasers krijgen de subsidie per maand uitbetaald. Als zij het contract binnen vier jaar beëindigen, stopt ook de subsidie. De regeling loopt tot 2025.

Meer uit Financieel

Ziggo mag 'glasvezel-kabel' blijven zeggen na rechtszaak KPN

DEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.

20 minuten geleden
Sportscholen in Europa zien ledental groeien

KEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.

58 minuten geleden
Rijstprijzen in Azië stijgen het sterkst in ruim twee jaar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.

59 minuten geleden
EU-app voor leeftijdsverificatie klaar voor gebruik, zegt EU-chef

BRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een ​​leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.

1 uur geleden
Noorse olie-export naar recordwaarde door oorlog Midden-Oosten

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.

1 uur geleden
Financieel topman ASML: exportcontroles bij grootste zorgpunten

VELDHOVEN (ANP) - Mogelijke nieuwe exportcontroles behoren tot de grootste punten van zorg van ASML, zei financieel topman Roger Dassen in een toelichting op de kwartaalcijfers. Hij verwees naar een nieuw wetsvoorstel dat congresleden in de Verenigde Staten onlangs hebben ingediend over beperkingen voor de export van technologie naar China.

1 uur geleden
Wettelijke bezorgtaak PostNL niet naar andere aanbieders

DEN HAAG (ANP) - De reguliere postbezorging blijft in handen van PostNL. Twee andere bedrijven hadden aangeboden de zogenoemde universele postdienst (UPD) over te nemen, maar hun verzoek om daar een selectieprocedure voor te starten, is afgewezen. Zij hebben daartegen geen bezwaar gemaakt, meldt minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden