Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vonnis verwacht in zaak tegen Navalni over verduistering vermogen

Vonnis verwacht in zaak tegen Navalni over verduistering vermogen

MOSKOU (ANP) - In Moskou wordt dinsdag een uitspraak verwacht in een proces tegen de Russische oppositieleider Aleksej Navalni. In deze zaak is hem verduistering ten laste gelegd van miljoenen euros uit eigen organisaties. De aanklagers hebben dertien jaar cel geëist. Hij zit al meer dan een jaar vast wegens omstreden aanklachten van bijna tien jaar terug en wordt van steeds meer strafbare feiten beschuldigd.

Navalni wordt dit keer beschuldigd van het stelen van meer dan 42,5 miljoen euro donaties die aan zijn organisaties voor goede doelen werden gedaan. Ook zou hij de rechtbank beledigd hebben tijdens een hoorzitting.

Navalni werd op 17 januari 2021 opgepakt op het vliegveld in Moskou. Hij kwam toen terug uit Berlijn, waar hij werd behandeld voor een zenuwgasvergiftiging. Hij was daarvoor voorwaardelijk op vrije voeten na een veroordeling over corruptie en schond met zijn buitenlandse reis de voorwaarden, aldus justitie.

Volgens critici van het Kremlin zijn de veroordelingen destijds enkel uitgesproken om de rijzende ster van Navalvi als alternatief voor Poetin te torpederen. Navalni werd toen al erg populair, vooral in steden, door zijn campagnes via sociale media tegen corruptie en machtsmisbruik gepleegd door de elites in politiek en economie. Hij heeft zo veel invloedrijke vijanden gemaakt. Hij heeft zich recent in gevangenschap ook fel uitgesproken tegen de Russische inval in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Zegsvrouw: Trump extreem gefrustreerd over Oekraïners en Russen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.

8 minuten geleden
Thailand meldt eerste burgerdoden

BANGKOK (ANP/DPA/RTR) - Thailand heeft voor het eerst bevestigd dat er burgerslachtoffers zijn gevallen in het opgelaaide grensconflict met Cambodja. Drie burgers aan Thaise zijde kwamen om bij de gevechten, aldus het ministerie van Defensie tegen de krant The Nation. Het aantal gedode Thaise soldaten is opgelopen tot negen.

1 uur geleden
Rechter VS beveelt vrijlating ten onrechte uitgezette Salvadoraan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

1 uur geleden
EU-landen lijken akkoord met plan Russische tegoeden te bevriezen

BRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.

2 uur geleden
Oekraïne wil referendum over terugtrekking uit Donbas

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat het de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.

2 uur geleden
EU wil Oekraïne helpen bij eventuele verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.

3 uur geleden
Rusland verzekert Venezuela van steun bij ruzie met Washington

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, verzekerd van de steun van Moskou. Het beleid van Maduro staat steeds meer onder druk van buitenaf, vooral van de Verenigde Staten.

3 uur geleden