Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vonnis in zwijggeldzaak Trump uitgesteld tot na verkiezingen

Vonnis in zwijggeldzaak Trump uitgesteld tot na verkiezingen

NEW YORK (ANP/AFP) - Het vonnis in de zwijggeldzaak tegen de Amerikaanse oud-president Donald Trump wordt uitgesteld tot na de verkiezingen in november. De Republikein werd in mei al schuldig bevonden in de zaak en zou op 18 september zijn straf te horen krijgen. De advocaten vroegen om uitstel na een uitspraak van het Hooggerechtshof over de brede onschendbaarheid van presidenten.

Het vonnis is uitgesteld naar 26 november, meldt The New York Times. De Amerikanen kiezen op 5 november een nieuwe president. Dat betekent dat van de vier lopende strafzaken tegen Trump geen enkele voor de verkiezingen wordt afgerond.

Rechter Juan Merchan had het "unieke" tijdstip van de verkiezingen nadrukkelijk in zijn afweging meegenomen. Het uitstel, zo schreef hij, "neemt elke suggestie weg dat de rechtbank een beslissing zou hebben genomen of een straf zou hebben opgelegd om een ​​politieke partij te bevoordelen of te benadelen".

Een jury in New York oordeelde in mei dat Trump schuldig is aan het vervalsen van zakelijke documenten na het betalen van zwijggeld aan pornoster Stormy Daniels. Hij kan een gevangenisstraf van maximaal vier jaar krijgen. Trump is de eerste voormalige president die schuldig is bevonden in een strafzaak.

Meer uit Buitenland

Israël noemt opschorten onderzoeksprogramma EU ongerechtvaardigd

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft verbolgen gereageerd op het voorstel van de Europese Commissie om de wetenschappelijke samenwerking met Israël deels stop te zetten. Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken noemt dat plan "verkeerd, spijtig en ongerechtvaardigd".

1 uur geleden
Brussel wil onderzoeksprogramma met Israël deels stopzetten

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie stelt voor om het onderzoeksprogramma Horizon deels op te schorten met Israël, laat ze maandag weten. Dit wil ze omdat Israël zich niet houdt aan de afspraken over mensenrechten in het associatieverdrag tussen de EU en Israël. EU-lidstaten moeten nog instemmen met het voorstel.

2 uur geleden
Ook Duitsland opent luchtbrug voor hulp aan Gazastrook

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering zet samen met Jordanië een luchtbrug op voor humanitaire hulp voor de door Israël afgegrendelde Gazastrook. Dit maakte regeringsleider Friedrich Merz bekend na overleg met het veiligheidskabinet. Eerder had Spanje al gezegd hulp vanuit de lucht te gaan droppen. Jordanië doet dat al.

3 uur geleden
Bende in Nigeria doodt gijzelaars ondanks betaling losgeld

LAGOS (ANP/AFP) - Bendeleden in Nigeria hebben 33 gijzelaars gedood hoewel het losgeld voor hun vrijlating was betaald. Onder de ontvoerde inwoners van het dorpje Banga in het noordwesten van het Afrikaanse land waren drie zwangere vrouwen.

4 uur geleden
Spanje wil via lucht voedsel leveren aan Gaza

MADRID (ANP/AFP) - Spanje wil deze week via de lucht 12 ton voedsel leveren aan de Gazastrook. Premier Pedro Sánchez zegt daarmee te willen helpen om de hongersnood onder de Palestijnse bevolking te verhelpen.

5 uur geleden
Trump ziet echte hongersnood in de Gazastrook

GLASGOW (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is er hongersnood in de door Israël afgegrendelde Palestijnse Gazastrook. Hij zei zich te baseren op tv-beelden: "Dat is echte hongersnood, dat zie ik, en dat kun je niet veinzen." Hij beloofde het opzetten van voedselcentra, samen met andere landen en organisaties, zonder veel details te geven.

5 uur geleden
President Egypte doet dringende oproep aan Trump over Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft in een video een dringende oproep gedaan aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om onmiddellijk een einde te maken aan de strijd in de Gazastrook en hulpgoederen toe te laten. Trump is volgens Al-Sisi in staat om de oorlog te stoppen, hulp te laten komen en een einde te maken aan het lijden".

7 uur geleden