Vonnis in zaak oud-voorman ondernemingsraad politie
ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle doet donderdag uitspraak in de strafzaak tegen Frank G., oud-voorzitter van de centrale ondernemingsraad (cor) van de nationale politie. Het Openbaar Ministerie heeft hem voor de rechter gebracht op verdenking van fraude en bedrog en eiste in december een jaar cel tegen hem.
G. werd in 2017 ontslagen wegens plichtverzuim. De bestuursrechter vond dat ontslag terecht. G., afkomstig uit Almere, zou ruim drie ton hebben gespendeerd in horecagelegenheden, met de creditcard van de politie. De kosten verantwoordde hij in de boekhouding met valse facturen, zegt het OM. De voormalige cor-voorman zou in dure hotels hebben overnacht en peperdure feesten hebben georganiseerd. Hij heeft het publieke vertrouwen in de politie fikse schade toegebracht, vindt justitie.
G. ontkent en heeft voor de rechter verklaard dat het een chaos was binnen de politie na een grote reorganisatie. Het ontslag heeft zijn leven op zijn kop gezet, zegt hij, de pers heeft hem "kapotgeschreven" en hij zag zich genoodzaakt een tijd onder te duiken.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn is de geluidsoverlast van luchthaven Schiphol zat en heeft een officieel handhavingsverzoek ingediend bij de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en de minister van Infrastructuur en Waterstaat. Dat meldt de gemeente. Er zijn in de gemeente "grote zorgen over de verslechterde leefbaarheid in Uithoorn".
31 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het personage Pietje Paniek is maandagavond na tien jaar teruggekeerd in het Sinterklaasjournaal. In de eerste aflevering is te zien hoe Sinterklaas het contact met de stoomboot verliest als Pietje Paniek de leiding krijgt over de cadeautjes die op Texel in de schoenen moeten worden gestopt.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS verstuurt nog steeds maandelijks honderden onterechte boetes aan mensen die een OV-fiets met een elektronisch slot huren. RTL signaleerde dat probleem begin augustus. Een NS-woordvoerder zegt maandag dat het bedrijf werkt aan een oplossing, maar dat die er nog altijd niet is. "Er worden nog steeds boetes foutief verstuurd, maar sinds de zomer worden klanten wel beter geholpen."
1 uur geledenMARGRATEN (ANP) - De beheerder van de Amerikaanse begraafplaats in Margraten moet de verhalen van zwarte Amerikaanse soldaten een permanente plek geven in het bezoekerscentrum van de begraafplaats. Die oproep doet burgemeester Alain Krijnen van de gemeente Eijsden-Margraten maandagmiddag, een paar dagen nadat via NRC bekend was geworden dat twee informatiepanelen over Afro-Amerikaanse militairen zonder toelichting waren weggehaald.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij terugkeer van afgewezen asielzoekers moet voorrang worden gegeven aan vrijwillige in plaats van verplichte terugkeer, stelt VVD-Europarlementariƫr Malik Azmani voor. Dat is volgens hem effectiever, goedkoper en humaner, zei hij maandag in een toelichting tegen journalisten. Dit is een van de onderdelen van zijn voorstel voor nieuwe terugkeerregels die in de hele EU moeten gaan gelden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie wil hagelgeweren kopen met munitie of een net om drones neer te halen. Ongewenste drones zijn een steeds grotere opgave voor Nederland en bondgenoten, in geval van oorlog maar ook nu al.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de herdenking van de razzia van Rotterdam ligt de focus dit jaar op de vrouwen die achterbleven nadat hun mannen en zoons waren weggevoerd. Tijdens deze razzia op 10 en 11 november 1944 werden 52.000 mannen en jongens uit Rotterdam en Schiedam door de nazi's gedeporteerd naar Duitsland om er dwangarbeid te verrichten. Hun vrouwen en moeders bleven in grote onzekerheid achter en leden onder gebrek aan voedsel en brandstof.
3 uur geleden