Vonnis in zaak oud-voorman ondernemingsraad politie
ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle doet donderdag uitspraak in de strafzaak tegen Frank G., oud-voorzitter van de centrale ondernemingsraad (cor) van de nationale politie. Het Openbaar Ministerie heeft hem voor de rechter gebracht op verdenking van fraude en bedrog en eiste in december een jaar cel tegen hem.
G. werd in 2017 ontslagen wegens plichtverzuim. De bestuursrechter vond dat ontslag terecht. G., afkomstig uit Almere, zou ruim drie ton hebben gespendeerd in horecagelegenheden, met de creditcard van de politie. De kosten verantwoordde hij in de boekhouding met valse facturen, zegt het OM. De voormalige cor-voorman zou in dure hotels hebben overnacht en peperdure feesten hebben georganiseerd. Hij heeft het publieke vertrouwen in de politie fikse schade toegebracht, vindt justitie.
G. ontkent en heeft voor de rechter verklaard dat het een chaos was binnen de politie na een grote reorganisatie. Het ontslag heeft zijn leven op zijn kop gezet, zegt hij, de pers heeft hem "kapotgeschreven" en hij zag zich genoodzaakt een tijd onder te duiken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.
33 minuten geledenHALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).
35 minuten geledenARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
4 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
10 uur geleden