Vondst handgranaat bij misdaadjournalist in Opsporing Verzocht
HILVERSUM (ANP) - In Opsporing Verzocht vraagt de politie Limburg dinsdagavond aandacht voor het onderzoek naar de handgranaat die een misdaadjournalist van dagblad De Limburger onlangs voor zijn voordeur vond.
In de uitzending roept de politie getuigen op zich te melden. De oproep geldt ook voor mensen die mogelijk meer informatie hebben, kondigt de politie maandag aan.
Misdaadverslaggever Jos Emonts vond zondagochtend 27 december een handgranaat voor de deur van zijn woning in het Limburgse dorp Neer. Omwonenden moesten tijdelijk hun huis verlaten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft het explosief opgehaald. Burgemeester Désirée Schmalschläger van de gemeente Leudal besloot na overleg met politie en het Openbaar Ministerie om camera's te plaatsen in de straat.
'Zeer zorgwekkend'
Hoofdredacteur Bjorn Oostra van De Limburger noemde de vondst van het explosief "een aanval op de onafhankelijke journalistiek. Dit is zeer zorgwekkend". Ook de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) reageerde geschrokken. "Dit incident komt helaas in een lange rij van geweld en intimidatie tegen journalisten", zei Thomas Bruning, algemeen secretaris van de NVJ.
Opsporing Verzocht duurt met ingang van dinsdag nog maar een half uur in plaats van de gebruikelijke vijftig minuten. De afleveringen van dertig minuten worden uitgezonden op NPO 1, vanaf 21.30 uur
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - Nederland en Duitsland gaan nog intensiever samenwerken om de verspreiding en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk tegen te gaan. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten, voorzitter van het Offensief tegen Explosies. Ze is woensdag met vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, de politie en het OM aanwezig voor overleg met de Duitse autoriteiten op het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen in Düsseldorf.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
12 uur geleden