Von der Leyen ziet finish in zicht voor handelsverdrag Mercosur
BRUSSEL/MONTEVIDEO (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is positief gestemd over het sluiten van een handelsverdrag tussen de EU en de landen van de Mercosur. "De finish is in zicht", schrijft ze op X, nadat ze was geland in Montevideo, de hoofdstad van Uruguay. Daar wordt de komende dagen onderhandeld over het handelsverdrag waar al 25 jaar over wordt gesproken.
Het gaat om een handelsverdrag met Mercosur, dat bestaat uit Argentinië, Brazilië, Uruguay, Paraguay en sinds kort ook Bolivia. "We hebben de kans om een markt van 700 miljoen mensen te creëren", schrijft Von der Leyen op X. Ze noemt het "het grootste handels- en investeringspartnerschap dat de wereld ooit heeft gezien. Beide regio's zullen ervan profiteren."
Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) is ook aanwezig. Von der Leyen en Šefčovič ontmoeten "hun politieke tegenhangers en werken hard aan de laatste compromissen voor een baanbrekende partnerschapsovereenkomst tussen de EU en Mercosur", zegt een woordvoerder van de Europese Commissie.
Meer uit Financieel
KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor bijna 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.
22 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanklagers opgedragen een onderzoek te beginnen naar socialmediaplatforms X, Meta en TikTok. Op die platforms zouden met kunstmatige intelligentie gegenereerde beelden van seksueel misbruik van kinderen worden verspreid. Dat schreef premier Pedro Sánchez dinsdag op zijn X-account.
23 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het kan moeilijk worden om met zekerheid de doodsoorzaak vast te stellen van de Franse baby's van wie het overlijden onlangs in verband is gebracht met teruggeroepen babyvoeding. Daarvoor hebben Franse autoriteiten gewaarschuwd.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in 2025 sterker gegroeid dan verwacht. Volgens het Israëlische statistiekbureau groeide het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, vorig jaar met 3,1 procent. Dat is hoger dan de voorspellingen van zowel het ministerie van Financiën als de centrale bank, die uitgingen van een groei van 2,8 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/DPA) - Voorzitter Thomas Pritzker van de grote internationale hotelketen Hyatt legt zijn functie neer vanwege zijn contacten met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De 75-jarige miljardair behoort tot de erfgenamen van de familie die Hyatt heeft opgericht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is vorig jaar voor het eerst in ruim tien jaar teruggelopen. In totaal zijn 19.608 motorfietsen op kenteken gezet, 211 stuks minder dan in 2024, blijkt uit cijfers van RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt. Vergeleken met tien jaar geleden is de verkoop van nieuwe motorfietsen met ruim de helft gestegen.
2 uur geleden