Von der Leyen ziet finish in zicht voor handelsverdrag Mercosur
BRUSSEL/MONTEVIDEO (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is positief gestemd over het sluiten van een handelsverdrag tussen de EU en de landen van de Mercosur. "De finish is in zicht", schrijft ze op X, nadat ze was geland in Montevideo, de hoofdstad van Uruguay. Daar wordt de komende dagen onderhandeld over het handelsverdrag waar al 25 jaar over wordt gesproken.
Het gaat om een handelsverdrag met Mercosur, dat bestaat uit Argentinië, Brazilië, Uruguay, Paraguay en sinds kort ook Bolivia. "We hebben de kans om een markt van 700 miljoen mensen te creëren", schrijft Von der Leyen op X. Ze noemt het "het grootste handels- en investeringspartnerschap dat de wereld ooit heeft gezien. Beide regio's zullen ervan profiteren."
Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) is ook aanwezig. Von der Leyen en Šefčovič ontmoeten "hun politieke tegenhangers en werken hard aan de laatste compromissen voor een baanbrekende partnerschapsovereenkomst tussen de EU en Mercosur", zegt een woordvoerder van de Europese Commissie.
Meer uit Financieel
NUUK (ANP/BLOOMBERG) - Het Groenlandse pensioenfonds overweegt zijn beleggingen in Amerikaanse aandelen te verkopen. Topman Søren Schock Petersen van SISA pension denkt dat het stoppen met de investeringen een symbolisch standpunt zou zijn tegen het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om het Arctische eiland in te lijven.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV maakt zich zorgen over de gevolgen voor spoorpersoneel als militair vervoer over het spoor voorrang krijgt. De vakbond zegt dat machinisten, conducteurs, verkeersleiders en planners het risico lopen mee te moeten werken aan militaire transporten. "Deze mensen tekenen niet automatisch voor reservist", aldus vakbondsbestuurder Henri Janssen.
1 uur geledenDAVOS (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz spreekt van "stappen in de juiste richting" nu de Amerikaanse president Donald Trump de voorgenomen importheffingen om Groenland heeft geschrapt. Merz verwelkomt de stap van Trump, zei hij op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De handel in de aandelen van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is donderdag opgeschort op de beurs in Parijs, na een forse daling van de aandelenprijs. Het bedrijf is maker van gameseries als Assassin's Creed en Far Cry. De koersval volgde op de waarschuwing voor een fors verlies dit jaar.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.
3 uur geleden