Von der Leyen ziet finish in zicht voor handelsverdrag Mercosur
BRUSSEL/MONTEVIDEO (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is positief gestemd over het sluiten van een handelsverdrag tussen de EU en de landen van de Mercosur. "De finish is in zicht", schrijft ze op X, nadat ze was geland in Montevideo, de hoofdstad van Uruguay. Daar wordt de komende dagen onderhandeld over het handelsverdrag waar al 25 jaar over wordt gesproken.
Het gaat om een handelsverdrag met Mercosur, dat bestaat uit Argentinië, Brazilië, Uruguay, Paraguay en sinds kort ook Bolivia. "We hebben de kans om een markt van 700 miljoen mensen te creëren", schrijft Von der Leyen op X. Ze noemt het "het grootste handels- en investeringspartnerschap dat de wereld ooit heeft gezien. Beide regio's zullen ervan profiteren."
Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel en Economische Veiligheid) is ook aanwezig. Von der Leyen en Šefčovič ontmoeten "hun politieke tegenhangers en werken hard aan de laatste compromissen voor een baanbrekende partnerschapsovereenkomst tussen de EU en Mercosur", zegt een woordvoerder van de Europese Commissie.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.
37 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
1 uur geleden