Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen wil Syrië helpen als het land minderheden beschermt

Von der Leyen wil Syrië helpen als het land minderheden beschermt

BRUSSEL (ANP/AFP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, heeft gezegd dat de EU Syrië bij de wederopbouw helpt, als het land alle minderheden beschermt. Ze is blij met de val van de "wrede dictatuur" van Bashar al Assad. Ze noemt het "historisch" en een verandering die de regio kansen biedt, maar ook gevaren oplevert.

Een coalitie van overwegend radicale soennitische rebellengroepen heeft in het weekeinde de hoofdstad Damascus ingenomen na een offensief dat 27 november in het noordwesten van het land begon. Assad is naar Rusland gevlucht. De opstand tegen Assads dictatuur begon in 2011 en leek in 2020 te zijn vastgelopen.

Het nieuwe offensief heeft het regime verrast en de strijdkrachten ontmoedigd. In Syrië is bijna driekwart van de bevolking soennitisch en de rest bestaat uit minderheden zoals alawieten en christenen. Assad behoorde tot de alawitische bevolkingsgroep. Veel leden van de minderheden vrezen vervolging in een soennitische islamitische staat die rebellenleider Abu Mohammed al Jolani zegt na te streven.

Meer uit Buitenland

President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

19 minuten geleden
Axios: gesprekken VS en Iran gaande over staakt-het-vuren

ARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.

30 minuten geleden
Iran: Straat van Hormuz pas open bij compensatie oorlogsschade

TEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.

1 uur geleden
Doden bij kidnappoging tijdens paasviering in Nigeria

ABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.

1 uur geleden
Vijftien doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.

1 uur geleden
Duitsers zoeken paaseieren, vinden mogelijk radioactieve stof

STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.

4 uur geleden
Legerchef Israël: operationele zone ingesteld onder Litani-rivier

TEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.

5 uur geleden