Von der Leyen wil met Trump werken aan 'trans-Atlantische agenda'
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, roept Donald Trump op samen te werken "aan een sterke trans-Atlantische agenda die blijvende resultaten oplevert". Dat doet ze in een bericht op X, waarin ze Trump feliciteert met zijn verkiezingsoverwinning.
"De EU en de VS zijn meer dan alleen bondgenoten", schrijft Von der Leyen. "Wij zijn verbonden door een waar partnerschap tussen onze bevolking, dat 800 miljoen burgers verenigt."
"Deze band is diep geworteld in onze gedeelde geschiedenis, onze inzet voor vrijheid en democratie en onze gemeenschappelijke doelen van veiligheid en kansen voor iedereen", schrijft Von der Leyen.
Samenwerking tussen de EU en de VS is van belang voor "onze burgers", vervolgt de politica. "Miljoenen banen en miljarden aan handel en investeringen aan weerszijden van de Atlantische Oceaan zijn afhankelijk van de dynamiek en stabiliteit van onze economische relatie."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
11 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
11 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
12 uur geleden