Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen wil met Trump werken aan 'trans-Atlantische agenda'

Von der Leyen wil met Trump werken aan 'trans-Atlantische agenda'

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, roept Donald Trump op samen te werken "aan een sterke trans-Atlantische agenda die blijvende resultaten oplevert". Dat doet ze in een bericht op X, waarin ze Trump feliciteert met zijn verkiezingsoverwinning.

"De EU en de VS zijn meer dan alleen bondgenoten", schrijft Von der Leyen. "Wij zijn verbonden door een waar partnerschap tussen onze bevolking, dat 800 miljoen burgers verenigt."

"Deze band is diep geworteld in onze gedeelde geschiedenis, onze inzet voor vrijheid en democratie en onze gemeenschappelijke doelen van veiligheid en kansen voor iedereen", schrijft Von der Leyen.

Samenwerking tussen de EU en de VS is van belang voor "onze burgers", vervolgt de politica. "Miljoenen banen en miljarden aan handel en investeringen aan weerszijden van de Atlantische Oceaan zijn afhankelijk van de dynamiek en stabiliteit van onze economische relatie."

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

58 minuten geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

2 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

2 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

3 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

3 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

6 uur geleden