Von der Leyen weigert ontmoeting met Servische premier
BELGRADO (ANP/AFP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, heeft vrijdag geweigerd de Servische premier Milos Vucevic in Belgrado te ontmoeten. Daartoe besloot ze omdat de premier kort voor de geplande ontmoeting gesprekken had gevoerd met de Russische minister van Economische Ontwikkeling Maksim Resjetnikov. Dit heeft de ambassadeur van de Europese Unie in Servië, Emanuele Giaufret, tegen AFP gezegd.
Volgens Giaufret zijn er aanwijzingen dat Servië van "plan is om de economische betrekkingen met de Russische Federatie te versterken".
Sinds de inval van Rusland in Oekraïne heeft de Europese Unie veertien sanctiepakketten tegen Rusland uitgevaardigd.
Servië is geen lid van de EU, maar sinds 2012 wel kandidaat-lidstaat. De toetredingsonderhandelingen gingen in januari 2014 van start.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
7 uur geleden