Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen waarschuwt Orbán voor sussen en toegeven aan Poetin

Von der Leyen waarschuwt Orbán voor sussen en toegeven aan Poetin

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán moet de Russische president Vladimir Poetin niet willen paaien, vindt EU-kopstuk Ursula von der Leyen. Ze waarschuwt Orbán, die Poetin tot afgrijzen van EU-leiders wil bezoeken, voor "appeasement", de beruchte toegevingspolitiek van de toenmalige Britse premier jegens Adolf Hitler.

Orbáns bezoek aan het Kremlin wekt veel verontwaardiging, omdat een ontmoeting met de man achter de Russische invasie van Oekraïne voor nagenoeg de hele EU tot nader order taboe is. De woede is des te groter nu Hongarije sinds maandag voor een halfjaar voorzitter is van de EU-landen. EU-leiders haastten zich daarom om te onderstrepen dat de Hongaarse premier in Moskou niet namens de EU optreedt.

"Appeasement zal Poetin niet stoppen", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie op X naar aanleiding van de omstreden visite. "Alleen eensgezindheid en vastberadenheid zullen de weg naar een alomvattende, rechtvaardige en bestendige vrede in Oekraïne effenen."

De Groenen in het Europees Parlement vragen Von der Leyen en haar collega-voorzitters van de raad van regeringsleiders en het parlement om in te grijpen. Een EU-voorzitter kan dit niet maken, vinden ze. "Het bezoek van de premier van Hongarije aan Moskou is een duidelijke inbreuk op het beginsel van loyale samenwerking dat is vastgelegd in het Europees verdrag", schrijven fractieleiders Bas Eickhout en Terry Reintke aan Von der Leyen, Charles Michel en Roberta Metsola. "We vragen u om alle instrumenten te gebruiken waarover u beschikt om dit te beletten."

Meer uit Buitenland

Luchtalarm in centrum en noorden Israël na Iraanse aanvalsgolf

TEL AVIV/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zondagavond een nieuwe aanvalsgolf op Israël gelanceerd met raketten, melden de Iraanse staatsmedia. In het centrum en het noorden van Israël is het luchtalarm afgegaan. Onder meer in de steden Jeruzalem en Tel Aviv zijn de sirenes te horen. Israëlische autoriteiten adviseren inwoners een veilige schuilplaats op te zoeken.

22 minuten geleden
VS: Trump stopte Israëls plan om Iraanse leider Khamenei te doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een Israëlisch plan tegengehouden om de Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei te vermoorden. Dat zeiden twee anonieme Amerikaanse officials zondag tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Ook in Brussel grote Rode Lijn-mars tegen geweld in Gaza

BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn tienduizenden mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen het Israëlische geweld in Gaza. Volgens de politie nemen 75.000 mensen deel aan de Belgische Rode Lijn-mars. De organisatoren denken dat er 100.000 demonstranten zijn.

3 uur geleden
Trump ziet rol voor Poetin als bemiddelaar tussen Israël en Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij een rol ziet voor de Russische president Vladimir Poetin als bemiddelaar in het conflict tussen Israël en Iran. "Hij is er klaar voor. Hij heeft me erover gebeld. We hebben er lang over gesproken", aldus Trump tegen de zender ABC News.

3 uur geleden
Duitsland: extra beveiliging Israëlische en Joodse locaties

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland verscherpt de beveiliging rond Israëlische en Joodse locaties op zijn grondgebied tegen mogelijke vergeldingsaanvallen door Iran, dat vrijdag werd aangevallen door Israël. "We bereiden ons in Duitsland voor op het geval Iran Israëlische of Joodse instellingen aanvalt", zei bondskanselier Friedrich Merz voordat hij naar Canada vloog voor een G7-top.

4 uur geleden
Macron bekritiseert annexatiewens Trump bij bezoek aan Groenland

NUUK (ANP/DPA/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron bekritiseerde zondag bij aankomst in Groenland de dreigementen van Donald Trump om het eiland over te nemen. Macron is het eerste buitenlandse staatshoofd dat het autonome Deense gebied bezoekt sinds de Amerikaanse president zei het gebied te willen annexeren.

4 uur geleden
Iran vuurt opnieuw raketten af richting Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft opnieuw ballistische raketten afgevuurd op Israël, berichtten Iraanse staatsmedia zondagmiddag.

5 uur geleden