Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen waarschuwt: Oekraïne-oorlog raakt ook India

Von der Leyen waarschuwt: Oekraïne-oorlog raakt ook India

NEW DELHI (ANP) - De Russische oorlog tegen Oekraïne gaat India niet voorbij, waarschuwt de Europese Commissie. Op bezoek in India probeert voorzitter Ursula von der Leyen de terughoudende Aziatische grootmacht zover te krijgen de westerse strafmaatregelen tegen Rusland over te nemen.

"Ons antwoord op de Russische agressie van nu zal de toekomst van de internationale orde en de wereldeconomie bepalen", zei Von der Leyen op een veiligheidsconferentie in New Delhi, waar ze hoofdgast was van premier Narendra Modi. "Wat er in Oekraïne gebeurt zal gevolgen hebben" voor India en de landen rond de Indische Oceaan en aan de zuidwestkant van de Grote Oceaan. "Die heeft het al", stelde ze, verwijzend naar de prijzen van graan, energie en kunstmest die door de oorlog zijn opgedreven.

De veiligheid van Europa staat door het conflict met Rusland op het spel, aldus Von der Leyen. Maar voor de Indo-Pacifische regio is het volgens haar even belangrijk als voor Europa dat landsgrenzen worden gerespecteerd en dat landen niet aan grootmachten worden overgeleverd omdat ze in hun achtertuin zouden liggen. Ze wees ook op het nauwe verbond van Rusland met China, een belangrijke rivaal van India.

India heeft de Oekraïne-oorlog aangegrepen om onder meer goedkoop extra Russische olie in te slaan. Von der Leyen roept het land op te kiezen voor energie die duurzaam is en India niet tot speelbal van anderen maakt.

Meer uit Buitenland

Times: VK wil na vertrek Trump Palestijnse staat erkennen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.

38 minuten geleden
Bolsonaro lijdt aan huidkanker

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.

2 uur geleden
Advocaten melden eerste bezoek aan PKK-leider Öcalan in jaren

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.

3 uur geleden
Anti-Trump-betogers demonstreren in Londen

LONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".

4 uur geleden
Meer dan 65.000 doden gemeld in Gazastrook sinds begin oorlog

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook melden dat het dodental door de oorlog is opgelopen tot boven de 65.000. Bijna 166.000 mensen raakten gewond, bericht nieuwszender Al Jazeera.

5 uur geleden
Eerste door bondgenoten betaalde Amerikaanse wapens naar Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De eerste wapens die Nederland en andere Oekraïne-bondgenoten hebben aangeschaft in de Verenigde Staten zijn volgens de NAVO al naar Oekraïne gestuurd. Onderdelen van vier pakketten van elk zo'n half miljard euro "vloeien al" naar het land, zegt een NAVO-functionaris. De eerste zendingen zullen in ieder geval kostbare luchtverdedigings- en langeafstandsraketten bevatten, zegt Oekraïne.

6 uur geleden
Bolsonaro toont 'gedeeltelijk herstel' na ziekenhuisopname

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro toont "gedeeltelijk herstel" na zijn ziekenhuisopname van dinsdag. Het ziekenhuis dat hem behandelt, stelt in een verklaring dat hij medicatie heeft gekregen en dat in de loop van de dag zal worden gekeken hoelang hij nog moet blijven.

7 uur geleden