Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen: vooruitgang in brexitoverleg geboekt

Von der Leyen: vooruitgang in brexitoverleg geboekt

BRUSSEL (ANP) - De laatste dagen is meer vooruitgang geboekt bij de onderhandelingen over een handelsdeal tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk. "Er is meer beweging op de drie hoofddossiers, namelijk het toezicht, visserij en gelijk speelveld", zei Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen in Brussel. "Met name op het gebied van staatssteun voor Britse bedrijven is vooruitgang", zei ze.

De Britten zouden toenadering hebben gezocht over het opzetten van een regelgevende instantie voor Britse subsidies voor bedrijven. De EU vraagt Londen om een onafhankelijke instantie, maar het voorstel zou volgens EU-bronnen nog niet ver genoeg gaan. Von der Leyen wou er tijdens een persconferentie verder niets over kwijt. "Er zijn nog meters te maken", zei ze.

Ze wees ook op de tijdsdruk om nog tot een akkoord te komen voor de Britten op 31 december helemaal los komen van de EU. De onderhandelingen gaan weer per video verder omdat een medewerker van EU-onderhandelaar Michel Barnier Covid-19 onder de leden blijkt te hebben. De EU-ambassadeurs zijn vrijdagmorgen bijgepraat over de stand van zaken. Volgens betrokkenen zitten de onderhandelingen over de toekomstige toegang van ook de Nederlandse vissers tot Britse wateren nog muurvast.

Nederland, Frankrijk en België hebben het dagelijks EU-bestuur intussen opgeroepen meer duidelijkheid te verschaffen over Europese noodmaatregelen mocht er geen akkoord komen. Premier Mark Rutte zei donderdag na een videotop van de EU-leiders nog steeds "hoopvol" te zijn, maar het is ook tijd dat ondernemers weten wat hen te wachten staat als er geen akkoord komt, zei hij.

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

4 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

15 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

16 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

17 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

18 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

21 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden