Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen verwacht lagere gasprijzen in Europa

Von der Leyen verwacht lagere gasprijzen in Europa

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie verwacht dat de gasprijzen in Europa gaan dalen, omdat er steeds meer leveringen zijn van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Dat heeft commissievoorzitter Ursula von der Leyen gezegd.

"Tijdens de energiecrisis werden veel investeringen gedaan en een grote golf aan nieuwe lng-exportprojecten komt nu naar de markt. We kunnen mogelijk spoedig gaan van een wereldwijd tekort naar een overschot aan lng", aldus Von der Leyen.

Europa importeert nu veel meer lng uit het Midden-Oosten en de Verenigde Staten om zo het wegvallen van Russisch gas door de oorlog in Oekraïne op te vangen. Ook wordt er meer gas uit Noorwegen geïmporteerd.

Ruimte voor ontwikkeling

Von der Leyen zei tegen het Europees Parlement in Straatsburg dat die lagere gasprijzen ook ruimte bieden om verder te werken aan de ontwikkeling van duurzame energiebronnen. Het is volgens haar een duidelijk succes dat er vorig jaar voor het eerst in Europa meer stroom werd opgewekt door wind dan door gas.

De voorzitter van de Europese Commissie gaf verder aan dat energiekosten invloed hebben op de concurrentiekracht van Europa, vooral bij energie-intensieve bedrijven.

Om Europa van gas te voorzien heeft bijvoorbeeld Shell grote langlopende contracten getekend met Qatar voor lng-leveringen. Shell is volgens bronnen nu in gesprek met de Verenigde Arabische Emiraten voor een belang in een groot lng-exportproject van staatsoliebedrijf Adnoc. Die terminal zou een capaciteit moeten krijgen om jaarlijks 9,6 miljoen ton lng te exporteren.

Meer uit Financieel

Luchtvaartautoriteit VS werkt aan krimpplan om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA werkt aan een plan om het aantal vluchten op veertig drukke luchthavens in de Verenigde Staten met 10 procent te verminderen. De ingreep is een gevolg van de shutdown, waarbij de federale overheid stopt met vrijwel alle betalingen, omdat er in het Congres geen begrotingsakkoord is. Hierdoor zitten duizenden luchtverkeersleiders zonder salaris.

41 minuten geleden
Reuters: Meta verdient miljarden aan frauduleuze advertenties

MENLO PARK (ANP) - Meta verdient miljarden dollars aan frauduleuze advertenties op zijn platforms als Facebook, WhatsApp en Instagram. Dat staat in interne documenten van het socialemediabedrijf die persbureau Reuters heeft ingezien.

2 uur geleden
Snapchat-eigenaar flink hoger op Wall Street na kwartaalupdate

NEW YORK (ANP) - Snap werd donderdag 13 procent meer waard op de beurzen in New York. De eigenaar van socialemediaplatform Snapchat zag de kwartaalomzet stijgen, maar leed wel opnieuw verlies. Het bedrijf gaf echter een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal en gaat voor 500 miljoen dollar aan eigen aandelen inkopen. Ook zei Snap dat Perplexity 400 miljoen dollar gaat betalen om de zoekmogelijkheden van de Amerikaanse AI-startup in Snapchat te integreren.

2 uur geleden
Toezichthouders FNV vragen rechter om uitbreiding bevoegdheden

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders van FNV willen meer macht. Ze gaan de ondernemingskamer vragen om een uitbreiding van hun mandaat om de vakbond uit de crisis te halen, hebben de toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts bekendgemaakt. "Deze stap is helaas nodig om de impasse te doorbreken", aldus Asscher.

3 uur geleden
Reuters: Prosus geïnteresseerd in overname autowebsite Mobile.de

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse techinvesteerder Prosus heeft interesse getoond in een mogelijke overname van Mobile.de, een grote Duitse onlinemarktplaats voor auto's. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
ME haalt actievoerders uit pand Fokker

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders die het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezetten, zijn uit het pand gehaald. Rond 14.15 uur zette de ME de eerste demonstranten in een van de twee bussen die buiten klaarstonden, zag een ANP-verslaggever. Rond 15.30 uur waren de bussen en de politieauto's vertrokken.

3 uur geleden
Brussel onderzoekt grote beursuitbaters om mogelijk kartel

BRUSSEL (ANP) - De grote beursuitbaters Nasdaq en Deutsche Börse worden verdacht van kartelvorming. De Europese Commissie zegt een onderzoek te hebben geopend naar de twee financieel dienstverleners, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat ze illegale afspraken hebben gemaakt. Daarbij zouden ze hebben beloofd elkaar niet te beconcurreren bij het aanbieden van bepaalde diensten. Ook worden ze verdacht van het maken van prijsafspraken.

5 uur geleden