Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen verdedigt vlucht van 19 minuten

Von der Leyen verdedigt vlucht van 19 minuten

BRUSSEL (ANP/AFP/DPA) - Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft afgelopen zomer een vlucht per privétoestel van Wenen naar Bratislava gemaakt van 19 minuten omdat er volgens haar woordvoerder "geen andere efficiënte optie" was. De Duitse ligt onder vuur omdat ze op de VN-klimaattop in Glasgow oproept de EU-ambities voor het sneller terugdringen van de CO2-uitstoot te volgen, maar binnen de EU zelf meermaals van chartervliegtuigen gebruik blijkt te maken.

De korte vlucht tussen de hoofdsteden van Oostenrijk en Slowakije, die nog geen 60 kilometer van elkaar liggen en ook door rails verbonden zijn, werd onthuld door de Britse Daily Telegraph. Von der Leyen bracht de afgelopen weken bezoeken aan zo'n twintig EU-lidstaten vanwege de goedkeuring door de commissie van hun coronaherstelplannen.

Volgens de woordvoerder vereist haar baan relaties te onderhouden met regeringsleiders en staatshoofden die "heel belangrijk zijn en meer vergen dan een simpel Zoom-contact."

De trip van Wenen naar Bratislava was onderdeel van een volgens de woordvoerder strak geplande tweedaagse trip naar vijf EU-landen. Na Bratislava vloog Von der Leyen door naar Letland voor een afspraak 's avonds in hoofdstad Riga. De commissie doet haar "uiterste best" om ervoor te zorgen dat de maatschappij waar de vliegtuigen worden gehuurd de CO2-uitstoot van Von der Leyens vluchten compenseert, zei hij.

Meer uit Buitenland

Cheers-acteur George Wendt (76) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur George Wendt, vooral bekend uit de serie Cheers, is dinsdagochtend op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn publicist bekendgemaakt volgens entertainmentwebsite Variety.

2 uur geleden
Trump wil nieuw raketschild operationeel tegen einde ambtstermijn

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn plannen gedeeld voor een nieuw luchtverdedigingssysteem. Het raketschild is volgens hem tegen het einde van zijn ambtstermijn operationeel. Dat betekent dat minder dan vier jaar wordt uitgetrokken voor de bouw.

2 uur geleden
Rubio schat dat hij duizenden visa heeft ingetrokken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio schat dat hij inmiddels duizenden visa heeft ingetrokken en is van plan daarmee door te gaan. "Een visum is geen recht, maar een privilege", aldus de minister tegenover een Senaatscommissie.

3 uur geleden
Israël breidt offensief in Gaza opnieuw uit

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.

5 uur geleden
Geen EU-sancties tegen kolonisten door blokkade Hongarije

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn het niet eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Die zijn "helaas geblokkeerd door een lidstaat", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat is Hongarije, zeggen EU-bronnen.

5 uur geleden
Verliezer Roemeense verkiezingen spreekt van Franse inmenging

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense rechts-radicale kandidaat George Simion heeft het constitutionele hof gevraagd om de uitslag van de door hem verloren presidentsverkiezingen te schrappen. Volgens Simion is er bewijs van buitenlandse inmenging door Frankrijk en Moldavië en zou de hele stembusgang daarom over moeten. Hij specificeert niet om welk bewijs het gaat.

6 uur geleden
Musk wil veel minder uitgeven aan politieke campagnes

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.

8 uur geleden