Von der Leyen: spraken over sterker Oekraïne en herbewapening EU
LONDEN (ANP) - Op de Oekraïnetop in Londen hebben de aanwezige landen afspraken gemaakt over het versterken van Oekraïne en is ook nagedacht over herbewapening van Europa. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop.
De aanwezigen hebben gesproken over het versterken van Oekraïne, militair maar bijvoorbeeld ook als het gaat om energieleveranties, zei Von der Leyen. "Het gaat erom dat Oekraïne een soort stalen stekelvarken wordt dat onverteerbaar is voor mogelijke indringers", aldus Von der Leyen.
Europa heeft ook een "breed plan" nodig voor herbewapening, aldus de voorzitter. Daarover wordt donderdag verder gesproken.
"Het is in ons gedeelde belang om in de toekomst oorlogen te voorkomen, dat we heel duidelijk maken dat regels ertoe doen en dat democratieën daar gezamenlijk tegen optreden."
De voorzitter van de Europese Raad António Costa zei dat het overleg "heel nuttig en belangrijk" was. "De Europese Unie is klaar om samen te werken met al onze Europese partners en andere bondgenoten aan het vredesplan van Oekraïne om een rechtvaardige en duurzame vrede voor onze mensen te bewerkstelligen."
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.
24 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
2 uur geledenMANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
3 uur geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
5 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
6 uur geleden