Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen roept Truss op brexitakkoorden te respecteren

Von der Leyen roept Truss op brexitakkoorden te respecteren

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen feliciteert de kersverse Britse premier Liz Truss met haar nieuwe positie en roept haar op de brexitakkoorden te respecteren. Op Twitter schrijft de Duitse dat de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk partners zijn. "Samen staan ​​we voor veel uitdagingen, van klimaatverandering tot de Russische invasie van Oekraïne. Ik kijk uit naar een constructieve relatie, met de volledige eerbiediging van onze overeenkomsten."

Londen dreigt al enige tijd eenzijdig het akkoord over Noord-Ierland op te zeggen door het zogeheten artikel 16 te activeren. Dat kan als er ernstige maatschappelijke of economische problemen ontstaan door de gemaakte afspraken en volgens de Britse regering is dat het geval. Eind juni werd zo'n stap door het Britse parlement, inclusief Truss, gesteund. Eerder dit jaar nog bezwoer Truss, toen minister van Buitenlandse Zaken, in Brussel "vastbesloten" te zijn om de situatie op een bevredigende manier op te lossen. Intussen kwamen de Britten allerlei bepalingen uit het zogeheten Noord-Ierse protocol niet na. Daarom is de Europese Commissie een aantal inbreukprocedures tegen het VK begonnen.

Na het vertrek van de Britten uit de Europese Unie werd afgesproken dat Noord-Ierland deel zou blijven uitmaken van de Europese interne markt, ondanks dat Noord-Ierland onderdeel is van het Verenigd Koninkrijk. Anders zouden er opnieuw douanecontroles aan de grens met Ierland moeten komen. Een harde grens zou tegen het vredesakkoord indruisen dat de Britse en Ierse regeringen in 1998 sloten en een einde maakte aan het gewelddadige conflict tussen pro-Britse protestanten en pro-Ierse katholieken. Daarom moeten goederen die van Groot-Brittannië naar Noord-Ierland gaan nu door de douane worden gecontroleerd in de lucht- en zeehavens van Noord-Ierland. Volgens de Britse regering is die afspraak onwerkbaar.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israëlische aanvallen op het zuiden van de Gazastrook donderdagochtend hebben tien mensen het leven gekost, meldt de Gazaanse burgerbeschermingsdienst. "Minstens tien burgers werden gedood en tientallen anderen raakten gewond bij Israëlische luchtaanvallen op zes huizen ten oosten van Khan Younis, in de zuidelijke Gazastrook", zei een woordvoerder van het agentschap.

1 uur geleden
Israël: afgevuurde raket vanuit Jemen onderschept

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zei dat het donderdagochtend vroeg een raket heeft onderschept die vanaf Jemen was afgevuurd. Sirenes klonken in verschillende gebieden in Israël, nadat het projectiel was afgevuurd, berichtte het leger. De Israëlische politie zei dat er zowel in Tel Aviv als in Jeruzalem sirenes werden gehoord.

1 uur geleden
Finland voor achtste jaar op rij gelukkigste land ter wereld

NEW YORK (ANP) - Finland is voor het achtste jaar op rij gerangschikt als het land met de gelukkigste bevolking ter wereld, volgens het World Happiness Report dat donderdag werd gepubliceerd. Net als vorig jaar stonden de Scandinavische landen allemaal in de top tien. Denemarken eindigde op de tweede plaats, IJsland op drie, Zweden op vier en Noorwegen op plaats zeven. Nederland stond dit jaar op de vijfde plek.

2 uur geleden
Canada veroordeelt executie vier Canadezen in China

OTTAWA (ANP) - De Canadese minister van Buitenlandse Zaken Melanie Joly zei woensdag dat China de afgelopen weken vier Canadese burgers heeft geëxecuteerd, ondanks verzoeken tot genade vanuit Canada. "We veroordelen de executies ten zeerste", aldus Joly tegen verslaggevers.

4 uur geleden
Witte Huis: Trump tekent bevel sluiting ministerie van Onderwijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal donderdag een uitvoerend bevel ondertekenen om het ministerie van Onderwijs te sluiten, aldus het Witte Huis. Met het ondertekenen van het bevel vervult Trump, die herhaaldelijk heeft gezegd het ministerie te zullen sluiten, een belangrijke campagnebelofte.

5 uur geleden
EU zet vraagtekens bij democratie Turkije na arrestatie Imamoglu

BRUSSEL (ANP) - De arrestatie van de burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu, roept bij de Europese Unie vragen op over de democratische waarden van Turkije. Buitenlandchef Kaja Kallas roept de regering in Ankara op om transparant te zijn over de zaak.

9 uur geleden
Houthi's melden nieuwe Amerikaanse aanvallen

SANAA (ANP/RTR) - De Houthi's zeggen dat de Verenigde Staten opnieuw doelen hebben aangevallen in Jemen. In de hoofdstad Sanaa zijn negen gewonden gevallen, zegt een woordvoerder van het door de Houthi's gerunde gezondheidsministerie.

10 uur geleden