Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen roept op tot compromis over asielbeleid

Von der Leyen roept op tot compromis over asielbeleid

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen moeten bereid zijn compromissen te sluiten als het gaat om de aanpak van de migranten- en vluchtelingenstromen in de EU. "Dan kunnen we, zonder onze principes overboord te zetten, een oplossing vinden. De beelden uit kamp Moria tonen pijnlijk aan dat Europa samen moet handelen", zei Europees commissievoorzitter Ursula von der Leyen in haar eerste grote beleidstoespraak in Brussel over het afgebrande vluchtelingenkamp op het Griekse eiland Lesbos.

Het dagelijks EU-bestuur komt volgende week met nieuwe voorstellen voor de hervorming van het Europese asiel- en migratiebeleid. Onderhandelingen daarover zitten al jaren muurvast. In de nieuwe voorstellen staan volgens Von der Leyen een "menswaardiger en fatsoenlijker aanpak" centraal.

In de huidige wetgeving moeten asielzoekers hun asielaanvraag indienen in het EU-land waar ze het eerst binnenkomen. Door de migranten- en vluchtelingenstromen via de Middellandse Zee ligt de migratiedruk door deze regel onevenredig bij de zuidelijke lidstaten. Herverdeling van asielzoekers over de andere lidstaten is nooit van de grond gekomen.

Europa moet van de zogeheten Dublin-regels af, vindt de commissie. "We zullen die vervangen door een nieuw systeem" met "een gedeelde aanpak van asiel en terugkeer" en "een nieuw, krachtig solidariteitsmechanisme", zei Von der Leyen in het Europees Parlement.

Meer uit Buitenland

Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

12 minuten geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

3 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

6 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

6 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

10 uur geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

14 uur geleden