Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Von der Leyen prijst vrouw Zelenski voor moed en hoop

Von der Leyen prijst vrouw Zelenski voor moed en hoop

STRAATSBURG (ANP) - Het Oekraïense volk staat sterk omdat mensen als president Volodimir Zelenski, zijn echtgenote en hun kinderen na de Russische invasie in Kiev zijn gebleven "om weerstand te bieden aan het meedogenloze gezicht van het kwaad". "Jullie hebben het volk moed en hoop gegeven", zei Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen in het Europees Parlement in Straatsburg tegen Olena Zelenska. De echtgenote van de Oekraïense president Volodimir Zelenski was als eregast aanwezig tijdens de jaarlijkse zogeheten Staat van de Unie-toespraak.

"Het vergt immense moed om je te verzetten tegen president Poetin", stelde Von der Leyen. "Die moed loont. Wij bedanken jullie daarvoor." Voor de gelegenheid was ze gekleed in een blauw-gele combinatie, de kleuren van de vlag van Oekraïne; Zelenska in het wit van de onschuld. Von der Leyen sprak van "een natie van helden".

De EU trekt 100 miljoen euro uit om kinderen in Oekraïne te helpen in het nieuwe schooljaar, maakte de Duitse bekend. "Een half miljoen kinderen gaan in de EU naar school. Maar heel veel kinderen die in Oekraïne zijn achtergebleven hebben geen klaslokaal om naartoe te gaan. De toekomst van Oekraïne begint in de scholen."

Noodpakket

"Ik heb gehoord dat ouders hun kinderen niet alleen met een broodtrommel maar ook met een noodpakket naar school sturen", zei Von der Leyen, zelf moeder van zeven kinderen. Een noodpakket met extra kleren en pleisters bijvoorbeeld. "Kunt u zich dat voorstellen? Je weet niet zeker of je je kind aan het eind van de dag terugziet."

Von der Leyen maakte ook bekend dat ze woensdag naar Kiev zal reizen voor een ontmoeting met president Zelenski. De toespraak in het parlement werd rechtstreeks in het Oekraïens getolkt, als enige niet EU-taal.

Meer uit Buitenland

Zelensky in Londen voor overleg over Oekraïense defensie

LONDEN (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Londen aangekomen. Hij spreekt daar met onder meer de Britse premier Keir Starmer over de verdediging van Oekraïne en over de manier waarop extra druk op Rusland kan worden uitgeoefend.

1 uur geleden
Iraanse minister: Rusland staat aan goede kant van geschiedenis

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft maandag de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi verwelkomd in Moskou. Voorafgaand aan een overleg tussen de twee bedankte Araqchi Poetin voor zijn veroordeling van de Amerikaanse aanvallen op Iran. Hij zei dat Rusland aan "de goede kant van de geschiedenis" staat.

1 uur geleden
Israël valt hoofdkwartier van Iraanse Revolutionaire Garde aan

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde te hebben aangevallen. Volgens het leger is dat onderdeel van een aanval "met ongekende kracht" op de hoofdstad Teheran.

1 uur geleden
Duitsland wil associatieverdrag met Israël niet opzeggen

BRUSSEL (ANP) - Duitsland wil het associatieverdrag met Israël niet opzeggen. "We hebben goede betrekkingen met Israël nodig. Israël is de democratische rechtsstaat in het Midden-Oosten", zei de Duitse minister Johann Wadephul (Buitenlandse Zaken) maandag voor het begin van de vergadering van EU-ministers.

2 uur geleden
Israël valt Iraanse ondergrondse nucleaire faciliteit Fordow aan

FORDOW (ANP/AFP) - Israël heeft de Iraanse nucleaire faciliteit in Fordow aangevallen, meldt het leger. Die ondergrondse faciliteit in de bergen werd in de nacht van zaterdag op zondag ook al gebombardeerd door de Verenigde Staten met speciale bunkerbusters.

2 uur geleden
Iraans parlement overweegt einde samenwerking met IAEA

TEHERAN (ANP/RTR) - Het parlement in Iran praat over een wetsvoorstel om de samenwerking met het International Atoomenergieagentschap (IAEA) stop te zetten. Iran verwijt het VN-agentschap dat het vooringenomen uitspraken heeft gedaan over het Iraanse nucleaire programma en de beweringen van Israël over de mogelijke productie van kernwapens te weinig heeft tegengesproken.

3 uur geleden
Kallas: afsluiten Straat van Hormuz zou gevaarlijk zijn

BRUSSEL (ANP) - Als Iran besluit om de vaarroute in de Straat van Hormuz af te sluiten, zou dat gevaarlijk zijn en "voor niemand goed", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voorafgaand aan de vergadering van EU-buitenlandministers. Iran overweegt die te sluiten als reactie op de Amerikaanse luchtaanvallen op nucleaire faciliteiten. De zeestraat tussen Iran en Oman geldt als een belangrijke route voor de internationale scheepvaart.

4 uur geleden