Von der Leyen praat met senator Graham over Russische sancties
BERLIJN (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandagochtend in Berlijn gesproken met de Amerikaanse senator Lindsey Graham, over hoe de EU en de VS sancties tegen Rusland eventueel gezamenlijk kunnen coördineren. De Republikein Graham is een bondgenoot van de Amerikaanse president Donald Trump en neemt het voortouw in de Amerikaanse Senaat voor het voorbereiden van nieuwe sancties tegen Rusland.
De Europese Commissie is momenteel bezig een achttiende sanctiepakket tegen Rusland op te stellen, gericht op de Russische bankensector en het verlagen van de prijs voor Russische ruwe olie. In combinatie met Amerikaanse maatregelen zou de impact van de sancties "sterk kunnen toenemen", zei Von der Leyen.
De twee zouden ook hebben besproken hoe de druk op Rusland verder kan worden opgevoerd, waarover geen details naar buiten zijn gebracht.
Graham zei eerder dat sancties nodig zijn als de Russische president Vladimir Poetin niet serieus mee wil werken aan het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Republikeinse en Democratische senatoren hebben een voorstel voor sancties opgesteld, waarbij importheffingen van 500 procent zouden gelden voor goederen uit landen die Russische olie en andere grondstoffen kopen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
8 minuten geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
53 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin ontkent dat er voorbereidingen gaande zijn voor een driehoeksoverleg tussen de Verenigde Staten, Oekraïne en Rusland. "Op dit moment heeft niemand dit initiatief serieus besproken en voor zover ik weet worden er geen gesprekken voorbereid", aldus topadviseur Joeri Oesjakov.
4 uur geleden