Von der Leyen praat met senator Graham over Russische sancties
BERLIJN (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandagochtend in Berlijn gesproken met de Amerikaanse senator Lindsey Graham, over hoe de EU en de VS sancties tegen Rusland eventueel gezamenlijk kunnen coördineren. De Republikein Graham is een bondgenoot van de Amerikaanse president Donald Trump en neemt het voortouw in de Amerikaanse Senaat voor het voorbereiden van nieuwe sancties tegen Rusland.
De Europese Commissie is momenteel bezig een achttiende sanctiepakket tegen Rusland op te stellen, gericht op de Russische bankensector en het verlagen van de prijs voor Russische ruwe olie. In combinatie met Amerikaanse maatregelen zou de impact van de sancties "sterk kunnen toenemen", zei Von der Leyen.
De twee zouden ook hebben besproken hoe de druk op Rusland verder kan worden opgevoerd, waarover geen details naar buiten zijn gebracht.
Graham zei eerder dat sancties nodig zijn als de Russische president Vladimir Poetin niet serieus mee wil werken aan het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Republikeinse en Democratische senatoren hebben een voorstel voor sancties opgesteld, waarbij importheffingen van 500 procent zouden gelden voor goederen uit landen die Russische olie en andere grondstoffen kopen.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.
48 minuten geledenMADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan een militaire missie in de Straat van Hormuz, zegt defensieminister Margarita Robles. Spanje noemt de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran al langer illegaal. Het peinst er volgens haar niet over om mee te gaan in pogingen om die oorlog te ondersteunen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).
2 uur geledenLINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Iraanse autoriteiten moeten stoppen met het gebruik van excessief geweld tegen burgers, de internettoegang herstellen en opgepakte demonstranten vrijlaten. Die oproep doet VN-rapporteur Mai Sato, die onderzoek deed naar het gewelddadige optreden tegen de protesten in Iran die voorafgingen aan de oorlog.
4 uur geleden